Як вибрати переносний масажний стіл

Катерина Загорулько

Автор: Катерина Загорулько (медичний копірайтер)

Дата публікації: 17.07.2023

Для деяких майстрів, які працюють у сфері б'юті, одним з основних інструментів буде переносний масажний стіл. І це не тільки для масажистів, а й, наприклад, для майстрів з вій, косметологів, мануальних терапевтів. У цій статті ми зібрали практичні рекомендації, які допоможуть вам вибрати переносний масажний стіл, який буде однаково зручним для майстрів та клієнтів.

Переваги переносного масажного столу

Масажний стіл є мобільним обладнанням, яке можна використовувати як у своєму кабінеті, так і наприклад, для виклику масажиста до себе додому. Такий стіл набагато зручніший від косметичної кушетки, адже є одним з елементів професійної мебльованої продукції. Переваги масажного столу в наступному:

 • Мобільність. Складаний стіл для масажу можна з легкістю скласти і він нагадуватиме валізу. У складеному вигляді стіл поміститься в багажник або салон автомобіля, також його буде зручно транспортувати громадським транспортом або просто перенести від точки до точки.
 • Багатофункціональність. Такий стіл можуть використовувати не тільки масажисти, він також буде потрібним у салонах краси та спеціалізованих кабінетах для надання різноманітних SPA доглядових процедур.
 • Надійність. Складаний масажний стіл не поступається надійності та стійкості стаціонарним моделям габаритних столів. Вони можуть витримувати аналогічні навантаження, навіть при роботі з клієнтами, які мають надмірну вагу.
 • Відносно лояльна вага столу. Максимальна вага столу зі складним механізмом - 25 кг, також є моделі з мінімальною вагою 10 кг і середньою 20 кг. Складні столи мають чохли для перенесення, що допомагає вберегти їх від подряпин та інших механічних пошкоджень при транспортуванні.
 • Комфорт при використанні як для майстра, так і клієнта. Портативний масажний стіл може мати можливість регулювання конструкції. Це може бути як повне регулювання, так і окремі елементи, наприклад, підголівник та підлокітники.

На що звернути увагу перед покупкою портативного масажного столу

Майстри б'юті сфери та масажисти працюють із клієнтами різних комплекцій та ваги, тому є ряд моментів на які варто звернути увагу при покупці масажного столу. Ось вони:

 1. Вага та розмір майбутнього столу. Ширина робочої поверхні масажного столу повинна бути щонайменше 60 см, для максимальної зручності є столи шириною 80 см. Не варто вибирати занадто вузькі столи, ширина яких, наприклад, не перевищує 55 см. Такі вузькі столи підійдуть далеко не всім клієнтам, буде дуже незручно якщо до вас звернеться клієнт чиї параметри більші за робочу поверхню столу. Довжина масажного столу в середньому 180 – 200 см, є моделі з довшою поверхнею, що додає зручності високим людям.
 2. Якщо майстер планує часто переносити кушетку з місця на місце, то варто враховувати і її вагу. Оптимально зручна вага кушетки близько 15 кг. При цьому як легкі масажні столи, так і важчі адаптовані для людей з великою вагою. Більшість масажних столів може витримувати навантаження до 250 грн, що більш ніж достатньо для надання послуг більшості людей.
 3. Матеріал, з якого виготовляється масажний стіл. Найчастіше оббивку масажних ліжок можна зустріти зі штучної шкіри, яку з легкістю можна очистити від попадання на неї масажу та інших матеріалів, якими користується майстер.
 4. Оббивка та набивання масажного столу. Як наповнювач масажного столу використовуються піноматеріали високої щільності, які стійкі до зносу і готові до тривалого використання. При цьому наповнювач не повинен бути занадто жорстким, оскільки завдяки верхньому шару м'якого наповнювача буде забезпечуватись зручність для клієнта. В середньому товщина набивання може бути до 7 см. Залежно від використовуваного наповнювача. Чим більша висота набивання, тим вищою буде фінальна вага готового виробу. Така оббивка буде екологічною та довговічною.

Типи портативних масажних столів

Портативні масажні столи можна зустріти двох типів:

 • Складні масажні столи, які використовуються в масажних кабінетах або використовуються для виїзду до клієнта додому. Ніжки такого пристрою легко контролювати, що дозволяє встановити його навіть на нерівній поверхні.
 • Масажна кушетка. Це спрощений варіант переносного, інколи ж стаціонарного виробу. Такі кушетки виготовляються без регулювання за висотою та іншими параметрами. Можуть складатися у форму валізи, що значно спрощує транспортування. Такий масажний стіл у валізі стане чудовим помічником на виїзних заходах або, наприклад, якщо ви часто працюєте у кількох кабінетах.

Алюмінієві масажні столи

Алюміній сам собою легкий і міцний матеріал. Алюмінієвий масажний стіл швидше і легше піддається регулюванню по висоті, що додає комфорту, наприклад, при роботі з клієнтом вдома, де щоразу необхідне регулювання. Важлива перевага в тому, що при регулюванні немає необхідності відкручувати кріплення, для цього можна просто використовувати телескопічну ніжку. Є стабілізуючі конструкції, які встановлюються між ніжками, що дає стійкість. Найчастіше такі варіанти виготовляють з авіаційного алюмінію та трубчастих ніжок. Алюмінієве складання має металеві троси, які сприяють легкому складання столу, а також його фіксації в положенні стоячи. Така конструкція буде легка у транспортуванні та комфортна при використанні, фінальна вага виробу буде меншою ніж у столу з дерева.

Дерев'яні масажні столи

Масажні столи, виготовлені з дерева, є дуже популярними. Одна з причин цього – високі естетичні властивості таких столів. За своїми властивостями дерево зберігає природне тепло та є екологічно чистим матеріалом. Матимуть вагу більше ніж у алюмінієвих столів. Також варто звернути увагу, що для їх регулювання знадобиться більше часу, адже необхідно буде відкручувати кріплення і встановлювати ніжки по висоті. Можуть мати 1-2 фіксатори висоти на кожній ніжці, також є стабілізуючі конструкції між ними. Найчастіше такі столи стаціонарні, але є й ю секційні переносні матеріали.

При покупці масажного столу тієї чи іншої конструкції та матеріалу необхідно враховувати рівень динамічного навантаження, який також є важливим для проведення якісного масажу.

Відгуки масажистів говорять про те, що якщо вам потрібен переносний масажний стіл, варто вибрати конструкцію з алюмінію. У такому разі це буде більш практичне рішення за необхідної мобільності.

Якщо ви вибираєте стаціонарний масажний стіл для свого салону або кабінету і впевнені, що не буде необхідності його часто транспортувати, тоді можна вибрати стіл з дерева. У каталозі нашої компанії Ортомедика ви можете знайти як алюмінієві, так і дерев'яні варіанти масажних столів.

Аксесуари та насадки для столу

Робоча поверхня масажного столу є основою для проведення масажу або інших процедур у сфері краси. Але, разом з цим є кілька додаткових елементів, які сприяють комфорту клієнтів і забезпечують повноцінний доступ до проведення процедури майстру. До них можна віднести:

 1. Підставки для обличчя можуть бути окремою вирізаною виїмкою, яка за потреби дістається і клієнт просто опускає в неї обличчя. Таке виїмка дозволяє тримати шию клієнта в анатомічно правильному положенні без будь-яких вигинів.
 2. Підставка під голову може бути знімною і кріпиться за потребою. Як правило, є з подушкою з виїмкою і доступом повітря. Може бути використаний для голови, а також для обличчя в положенні лежачи на животі.
 3. Підлокітники та бічні подовжувачі. Найчастіше вони використовуються у випадках коли клієнти мають досить велику вагу і їм необхідно більше місця, ніж для інших людей.

Вищеперелічені аксесуари спеціально розроблені для забезпечення безпечного та комфортного середовища як для клієнта так і для майстра. Виготовляються з високоякісних матеріалів, що за дизайном відповідають зовнішньому вигляду самого столу.

Для зручного транспортування масажного столу можна використовувати спеціальну валізу або сумку. Такі аксесуари допоможуть доставити масажний стіл у потрібне місце, при цьому збереже його від механічних пошкоджень.

Бренди масажних столів та відгуки клієнтів

Кожен професіонал звичайно сам вирішуватиме який з масажних столів йому варто вибрати для своєї роботи. Ми розповімо про деякі популярні бренди і моделі столів для масажу з різних матеріалів.

 1. Масажний стіл RelaxLine Hawaii. Такий стіл має алюмінієву раму та двохсекційну конструкцію. Стіл китайського виробництва призначений для клієнтів до 150 кг. Є якісна оббивка з ПВХ-шкіри, яка буде стійкою до вологи та олії. Прекрасно підходить як для професійних масажистів, так і для тих, хто планує робити масаж просто в домашніх умовах. Регульована висота, яку можна підлаштувати під потрібний зріст за допомогою кнопки фіксатора.
 2. Стіл для масажу вдома з дерева "Завіт" виготовлений із міцних сортів дерева. Стіл має цілісну конструкцію, тому його варто використовувати стаціонарно у кабінеті. Щоб перенести його з одного місця в інше, людині потрібно розкручувати конструкцію і збирати його заново. До каркаса столу кріпиться м'яке ложе зі шкірозамінника. Довжина столу 194 см, що буде дуже зручно для високих людей.
 3. Масажний стіл PERFECTO. Переносний двосекційний алюмінієвий стіл. Має знімний підголівник та підлокітники. Встановлено великий виріз для обличчя, що закривається подушкою. Регульована висота столу 60-80 см. Усього є 9 положень висоти за допомогою телескопічних ніжок. Максимальна вага динамічного навантаження до 250 кг., при цьому він легко і швидко складається і поміщається в сумку для перенесення та чохол. Міцна конструкція, функціональний стіл. Підійде як для домашньої роботи, так діяльності в різних салонах.
 4. Масажний стіл "Прем'єра". Двосекційний стіл китайського виробництва з дерева, оббивний матеріал полівінілхлорид. Максимально допустиме робоче навантаження – 250 кг. Дуже міцний стіл, навіть за інтенсивної експлуатації власники столу не почують скрипу. У комплекті йде полиця-гамак для рук, а також знімні підлокітники. Його зручно зберігати та складати завдяки продуманій системі складання. Такий масажний стіл для дому та для салонного використання буде однаково зручним та практичним.
 5. Масажний стіл ZENET ZET. Стіл німецького виробництва відноситься до професійної мебльованої продукції для косметичних послуг. Для максимального комфорту та релаксації рук є підвісні полички та бічні підлокітники, регульований підголовник. Конструкція виготовлена з алюмінію, має робоче навантаження до 250 кг.

Відгуки фахівців говорять про те, що маркішими будуть столи виконані зі світлих матеріалів. При цьому при належному догляді, обробці та очищенні після кожного клієнта можна буде надовго зберегти початковий вид матеріалу.

Рекомендації масажистів

Якщо ж ви тільки початківець у галузі масажу і не знаєте який саме стіл ви хочете купити, то ми підготували кілька рекомендацій від масажистів, які вже практикують.

Отже, для початку необхідно визначити скільки секцій має бути на вашого столу – одна, дві чи три. Найбільш популярними варіантами є двосекційні столи, тому що їх зручно транспортувати з кабінету до кабінету або брати десь на виїзд. Зверніть увагу, що якщо в процесі роботи вам потрібно часто змінювати положення голови клієнта або його нижню частину тулуба, то варто брати стіл із трьома секціями. Коли у вас є стаціонарний кабінет, то вам добре підійде односекційний, суцільний масажний стіл, який можна підібрати за стилістикою в будь-який дизайн приміщення.

Купуючи масажний стіл, важливо враховувати вагову категорію клієнта, рекомендується, щоб вона не перевищувала 200 кг., оскільки на робочу поверхню буде діяти додатковий ваговий вплив і майстра. 

Де придбати масажний стіл в Україні

Ми пропонуємо вам купити масажний стіл та вибрати його в каталозі нашої компанії Ortomedica. У нас ви знайдете великий вибір алюмінієвих та дерев'яних столів з яскравими та класичними кольоровими полотнами. Кожен товар має свій опис і вам буде легко визначитися з тим чи іншим варіантом свого кабінету. Пам'ятайте, що вибір масажного столу сприяє не тільки зручності клієнта, а й вашій зручності при інтенсивній роботі. Якщо ви несете здоров'я та красу у своїй трудовій практиці, то варто це робити за допомогою якісних меблів, які мають свої сертифікати якості. Якщо ж вам потрібно виготовити масажний стіл за розмірними варіантами, тоді зв'яжіться з менеджерами нашої компанії або проконсультуйтеся в стаціонарних магазинах.

Мережа наших професійних салонів ORTOMEDICA має у своєму каталозі ортопедичне взуття для дітей та дорослих, подушки, вироби для реабілітації після операцій та травм, бандажі, ортези та інші товари, спрямовані на підтримку вашого здоров'я.

Інформація в даній статті носить інформативний характер і не замінює професійну консультацію лікаря. Для встановлення діагнозу і призначення лікування зверніться до кваліфікованого спеціаліста. Самолікування може бути шкідливим для Вашого здоров'я.

Задайте питання лікарю