Пульсоксиметр - це прилад, що дозволяє вимірювати сатурацию крові. Він використовується у пацієнтів з респіраторними і серцево-судинними захворюваннями, але також виявився надзвичайно корисним в боротьбі з COVID-19. Як працює цей прилад? Якими особливостями він володіє і де його можна купити? Про це поговоримо далі.
Пульсоксиметр являє собою електронний пристрій, який використовується для неінвазивного вимірювання сатурації крові, тобто її насичення киснем. Він вимірює, скільки випромінювання поглинається еритроцитами на різних довжинах хвиль: червоний - 660 нм, інфрачервоний - 940 нм. Ступінь поглинання хвиль гемоглобіном залежить від того, переносить він кисень чи ні. За різницею поглинання гемоглобіном променів, оксиметр розраховує ступінь насичення крові киснем. Результат вказується в процентах. Під час вимірювання також задіюється пульсуючий сигнал, який створюється артеріальною кров'ю в пальці.
Існує три основних типи пульсоксиметрів:
Стаціонарні. Професійні пульсоксиметри, які володіють великими габаритами і використовуються, як правило, в операційних кабінетах чи інших спеціалізованих медичних установах.
Зап'ястні. Мають форму браслета, рекомендуються до використання молодим людям і спортсменам. У випадку з літніми користувачами, пульсоксиметри на зап'ясті погано зчитують показники, так як з віком просвіти артерій звужуються.
На палець. Універсальний компактний варіант пульсоксиметрів, який підійде користувачам будь-якого віку. Можна використовувати в домашніх умовах, брати з собою на прогулянки або в подорожі.
Окрема модель приладів - пульсоксиметри для новонароджених. Великий вибір медтехніки для домашнього та стаціонарного використання ви знайдете в мережі магазинів Ортомедіка. У нас представлений широкий асортимент товарів від провідних виробників ринку. Наші ортопедичні салони розташовані в Києві, Дніпрі, Харкові, Одесі, Кривому Розі, Запоріжжі та інших містах України.
Пульсоксиметри використовуються в основному в відділеннях невідкладної допомоги, реанімації, операційних і в машинах швидкої допомоги для спостереження за станом пацієнта при ускладненому диханні, а також під час і після загальної анестезії. У лікарнях, як правило, використовуються пристрої більшого розміру для перевірки оксигенації крові. У більших стаціонарних моделей більше функцій.
Пульсоксиметри використовуються у всіх вікових групах - від новонароджених до літніх. Пульсоксиметр для новонароджених проводиться у вигляді браслета з датчиком, який надягається на зап'ясті або стопу. Часто вони також дозволяють безперервно вимірювати температуру тіла дитини навіть вночі, що особливо важливо при інфікуванні.
Вимірювати рівень сатурації крові рекомендується наступним категоріям людей:
спортсменам, які займаються висотними видами спорту, такими як альпінізм, катання на лижах і стрибки з парашутом;
людям, що страждають респіраторними або серцево-судинними захворюваннями;
літнім пацієнтам з хронічними захворюваннями;
пацієнтам, які проходять кисневу терапію;
пацієнтам, які входять до групи ризику апное уві сні.
Ціна пульсоксиметрів буде залежати від типу приладу. Якщо ви хочете купити прилад, але не знаєте, яка модель буде оптимальна в вашому випадку - зверніться по кваліфіковану допомогу до менеджерів мережі ортопедичних салонів Ортомедіка в вашому місті або на гарячу лінію нашої компанії.
Звичайні пульсоксиметри зчитують рівень оксигенації гемоглобіну на двох довжинах хвиль, таким чином відрізняючи оксигемоглобін від відновленого, тобто позбавленого кисню гемоглобіну. Більш складні і нові пристрої також можуть визначати присутність метгемоглобіну і карбоксігемоглобіну з різних довжин хвиль. Їх присутність також впливає на кінцевий результат насиченості.
У зв'язку з тим, що точність пульсоксиметрів перевіряється в основному на здорових добровольцях, які зазнали лише незначної гіпоксії, точність пульсоксиметрів підтверджується в певних діапазонах насичення (зазвичай від 75% і вище). Якщо гіпоксемія важка, результати вимірювання можуть бути не такими точними.
Крім пальцевих пульсоксиметрів, тобто «кишенькових» медичних пристроїв, існують також спеціальні додатки для смартфонів або наручних пульсоксиметрів, що встановлюються в годинник, смарт годинник і спортивні браслети. Це системи з іншим механізмом дії, заснованим на відображенні світла від гемоглобіну, який потім виявляється датчиком. Чим нижче фактичне насичення киснем гемоглобіну пацієнта, тим менш точні результати були отримані навіть при легкій гіпоксемії.
При виборі пульсоксиметра необхідно врахувати ряд наступних характеристик:
Тип приладу.
Розміри дисплея.
Коефіцієнт допустимих похибок.
Вік користувача.
Призначення.
У пацієнтів з COVID-19 може розвинутися так звана «тиха гіпоксія» - стан, при якому пацієнт не відчуває гіпоксії. Результати вимірювання пульсоксиметром можуть дозволити пацієнтові досить швидко відреагувати, щоб запобігти ускладненням, пов'язаним з можливою гіпоксією.
Пульсоксиметри широко використовуються в лікарнях і машинах швидкої допомоги, в першу чергу для контролю стану пацієнтів з метою раннього виявлення можливої гіпоксемії. Ці пристрої також використовуються в домашніх умовах, в основному людьми, схильними до гіпоксії, але також і в профілактичних цілях, наприклад, спортсменами. Незважаючи на безліч факторів, які можуть вплинути на точність цього типу пристрою, варто завжди мати його під рукою вдома. Пам'ятайте, що якщо, незважаючи на правильний результат насичення, ви відчуваєте слабкість або задишку, зверніться до лікаря.
З будь-яких питань вибору ви завжди можете звернутися до продавців-консультантів мережі магазинів Ортомедіка. Наш персонал допоможе вам визначитися з моделлю і проведе інструктаж на предмет правильного використання приладу.
Якщо у вас з'явилася необхідність купити пульсоксиметр - чекаємо вас в салонах Ортомедіка. У нас ви знайдете корисні товари для вашого здоров'я, сертифіковану медтехніку від кращих виробників, величезний асортимент медичних діагностичних пристроїв і реабілітаційного обладнання та багато іншого. Наші фахівці дадуть відповідь на всі ваші запитання, допоможуть підібрати необхідну модель виробу і розкажуть як правильно використовувати пристрій. На сайті нашого інтернет-магазину ви можете детально вивчити всю інформацію про товар, що вас цікавить, і замовити його онлайн.
Назва товару | Ціна |
---|---|
Спірометр Heaco SP10 | 13 200 грн. |
Пульсоксиметр Біомед ВМ-1000В | 420 грн. |
Пульсоксиметр Біомед ВМ1000А | 5 236 грн. |
Пульсоксиметр Біомед ВP-10ВВ з bluetooth 4.0 | 1 476 грн. |