Будь-який медичний заклад повинен бути укомплектований спеціальними меблями, які призначені для їх профільного використання. Чим відрізняються меблі медичні від звичайних? В першу чергу, стійкістю до стерильних умов і дезінфікуючих засобів. Найчастіше для виробництва такої гарнітури використовуються високоміцні матеріали (оцинкована або нержавіюча сталь). Якщо вам необхідно обладнати медичний кабінет - звертайтеся в спеціалізовану мережу магазинів Ортомедіка. У нашому асортименті ви знайдете всі необхідні пристосування для повноцінного оснащення кабінету або відділення.
Медичні меблі повинні володіти функціональністю, міцністю і безпекою у використанні, а також ергономічно вписуватися в приміщення і забезпечувати комфорт при експлуатації. Якщо мова йде про процедурні, хірургічні або косметологічні кабінети, де знезараження приміщення повинно здійснюватися регулярно, пам'ятайте, що зовнішнє покриття гарнітури має бути стійке до дезінфікуючих речовин. Які види медичних меблів існують і для чого призначаються? Класифікація меблів для лікарні виглядає наступним чином:
Медичні ліжка. Щоб забезпечити комфорт пацієнтові, його ліжко, на якому хворий перебуває тривалий час, повинно бути зручним. Виділяють кілька типів ліжок медичних: акушерські і реанімаційні, для дітей і палатні.
Оглядові кушетки. Призначені для огляду пацієнта, а також проведення базових медичних процедур. Також до цієї підгрупи відносять банкетки і дивани.
Столи пеленальні. Використовуються в пологових будинках і педіатричних відділеннях для забезпечення можливості сповивання немовлят.
Столи. Необхідні для утримання хірургічного інструментарію та допоміжних медичних засобів.
Медичні шафи. Мають різне призначення: для документації, для одягу медперсоналу, зберігання медикаментозних препаратів, дезінфікуючих розчинів і медобладнання.
Каталки. Це мобільні медичні меблі, призначені для комфортного та безпечного транспортування хворих.
Ширми для медичних кабінетів. Функціональні конструкції розмежовують зону кабінету і дозволяють здійснювати необхідні процедури, забезпечуючи комфорт пацієнта.
Ростоміри. Часто застосовуються в педіатричних відділеннях.
Меблі спеціального призначення. До даного типу меблів відносяться гінекологічні крісла, обладнання для стоматології, гарнітуру для лабораторних, операційні, косметологічні столи та інше.
Масажні столи. Застосовуються в фізіотерапевтичних і реабілітаційних відділеннях, масажних кабінетах і т.д.
Меблі медичні повинні відповідати суворим гігієнічним стандартам і санітарним нормам, бути стійкими до хімречовини, ергономічними і надійними. Якщо ви хочете купити довговічну і функціональну гарнітуру, необхідно зуміти правильно її вибрати.
Вибираючи медичні меблі, ви повинні керуватися наступними критеріями:
Призначення. Виконуючи свою основну функцію, меблі медичні повинні бути функціональними. Наприклад, шафа для зберігання препаратів повинна бути оснащена полками і скриньками, щоб можна було безпечно зберігати медикаменти, а операційні столи повинні бути виготовлені з міцних нержавіючих матеріалів, які добре переносять дезінфекцію.
Тривалість експлуатаційного терміну. Якщо ви хочете, щоб меблі довго вам прослужили - на них краще не економити. В даному випадку ціна буде визначати якість і довговічність. Віддавайте перевагу стійким і надійним матеріалами.
Ергономічність. Виходьте з квадратури кабінету, в який ви плануєте купувати гарнітуру. Щоб шафа або стіл не займали багато місця - вибирайте компактні і ергономічні моделі. Меблі не повинні перешкоджати пересуванню і створювати додаткові бар'єри в просторі.
Щоб максимально продовжити експлуатаційний термін меблевого предмета, дотримуйте кілька простих рекомендацій:
не використовуйте абразивні матеріали для очищення меблевих поверхонь, щоб не стерти антикорозійне покриття;
не використовуйте хлорку і будь-які розчини, до складу яких вона входить, так як хлор активно взаємодіє з металевими з'єднаннями і сприяє корозії;
якщо хочете додати поверхні блиск - просто пройдіться по ній сухою мікрофібровою ганчіркою;
при необхідності очистити меблі від забруднень, ви можете використовувати спеціальні очищаючі розчинники;
після дезінфекції меблів бажано додатково протерти їх вологою ганчіркою.
При дотриманні цих правил ви надовго збережете належний зовнішній вигляд меблів і зможете тривалий час використовувати їх у своїй діяльності.
Відповідність суворим санітарно-епідеміологічним критеріям, продумана система безпеки і функціональності меблів, широкий асортимент - все це ви знайдете в магазинах медтехніки Ортомедіка. Ми надаємо якісне обладнання для оснащення лікарень і поліклінік, яке має довгий термін експлуатації і високу надійність, саме тому нам довіряють професіонали. Наші ортопедичні салони розташовані в Дніпрі, Києві, Одесі, Харкові, Кривому Розі та ін. Щоб ознайомитися з асортиментом наших магазинів - ви можете відвідати наш інтернет-магазин Ortomedica. У каталозі ви знайдете всі доступні позиції, які є в наявності, і зможете замовити необхідне вам обладнання онлайн.
Якщо вам необхідна професійна допомога у виборі - ви завжди можете звернутися на гарячу лінію мережі або безпосередньо в будь-який з ортопедичних салонів Ортомедіка в вашому місті. Фахівці розкажуть, скільки коштує виріб, пояснять основні відмінності різних моделей і допоможуть підібрати вам оптимальний варіант відповідно до вашого бюджету.