Інвалідний візок для квартири та для вулиці: в чому різниця

Катерина Загорулько

Автор: Катерина Загорулько (медичний копірайтер)

Дата публікації: 30.04.2023

Інвалідний візок призначений для людей, які тимчасово через хворобу або через інвалідність не можуть повноцінно пересуватися та мають проблеми з опорно-руховим апаратом. Як варіант, такий візок можна використовувати для людей у віці, які не в змозі самі пересуватися по дому або по вулиці при цьому, вони можуть перебувати в сидячому положенні. Люди, які вперше зіткнулися з необхідністю придбання інвалідного візка, не завжди знають відмінності між ними і як правильно вибрати. У матеріалі фахівці компанії Ортомедика детально розкажуть про те, чим відрізняється інвалідний візок для квартири та вулиці та як правильно підібрати комплектуючі до них.

Візок інвалідний Vhealth VH 820 з відкидними підлокітниками

9 000 грн 10 000 грн

Візок інвалідний Vhealth VH 812 з санітарним оснащенням

10 800 грн 12 000 грн

Інвалідний візок Vhealth VH 809 з механічним приводом

7 200 грн 8 000 грн

Інвалідна коляска-реклайнер з туалетом і гальмами для асистента KJT704B

17 999 грн

Критерії вибору інвалідного візка

Коли виникає необхідність вибрати інвалідний візок, то для цього варто враховувати кілька основних факторів. Зокрема необхідно розуміти який саме пристрій вам потрібна інвалідна каталка або коляска. Варто пояснити, що крісло-каталка призначається для пасивного пересування, при якому потрібна допомога іншої людини. Інвалідне крісло навпаки має великі колеса і призначене для активного пересування, з яким у більшості випадків людина може впоратися самостійно.

Який би вид засобу для пересування інвалідів ви не вибрали б, основне їх призначення у полегшенні життя людей з обмеженими можливостями.

Крісло колісне з гальмами Ridni Drive KJT-116-42 для асистента

17 999 грн

Інвалідний візок Karadeniz Medical JT-311 з електродвигуном, легка, алюмiнiева

69 900 грн

Інвалідний візок Karadeniz Medical G505, легка, алюмiнiева, без двигуна

9 990 грн

Інвалідний візок Karadeniz Medikal G503

14 600 грн

Як правильно вибрати інвалідний візок?

Кожен вид коляски має свої особливості, при виборі необхідно спиратися насамперед на стан людини і розуміння чи зможе вона їй самостійно користуватися. Так, вибираючи візок для інвалідів потрібно враховувати ще й такі фактори:

 • Вага людини. Якщо ж вага людини 100 кг і більше, то варто вибирати коляску з посиленим каркасом. Зверніть увагу, що спрощений варіант коляски просто не витримає і може додати складності при пересуванні.
 • Ширина коляски та обсяг тазу майбутнього користувача. Цей критерій є важливим для забезпечення фіксації спини. Якщо ж її не буде, то при зайвій худорлявості пацієнта він може просто вилетіти з крісла. Тому підбирати йому сидіння варто індивідуально. Щоб уникнути додаткових проблем з хребтом, цей критерій особливо важливий.
 • Загальна ширина коляски має важливу роль, особливо для квартири. Коляска повинна вільно проходити через дверні отвори, щоб людина не стала заручником однієї кімнати. Також цей критерій важливий при спуску коляски через сходові прольоти. Варто зазначити, що для вимірювання ширини інвалідного візка необхідно виміряти відстань між найдальшими точками - між колесами.
 • Вага коляски. Для максимальної зручності вона повинна бути легкою та маневреною.
 • Додаткові елементи коляски. Це може бути підлокітники, підголівники, підніжки. Враховуючи загальний стан людини, яка використовуватиме коляску такі додаткові речі можуть бути вкрай необхідні. Людині має бути комфортно перебувати не тільки в колясці, а й пересідати на диван чи туалет. Саме тому всі додаткові елементи повинні бути легко регульованими та знімними для максимальної зручності.

Коляска інвалідна Karadeniz Medikal G130, регульована, без двигуна

12 900 грн

Коляска інвалідна Karadeniz G100 базова, без двигуна

6 590 грн

Інвалідний візок Karadeniz Medikal G124 багатофункціональна, з санітарним оснащенням

19 900 грн

Інвалідний візок Karadeniz Medical G120

9 900 грн

Чому потрібно вибирати різні коляски для дому та вулиці

Інвалідні коляски для будинку і вулиці хоч і незначно, але все ж таки відрізняються. Вибирати відповідний вид коляски необхідно, так як при використанні домашньої коляски на вулиці вона просто швидко зноситься і прийде в непридатність. До того ж на колясці для квартири встановлюються монолітні колеса, які не зовсім підходять для вуличного інтенсивного використання. Для виготовлення візків для вулиці розробники використовують міцніші матеріали, завдяки чому транспортний засіб можна використовувати навіть за несприятливих умов.

Кімнатний інвалідний візок

Загалом розробники виготовляють коляски таким чином, щоб пересуватися квартирою було максимально зручно. Такі коляски мають свої особливості:

 1. Компактний розмір. Загальний розмір коляски та її габарити враховують ширину дверних отворів. Це дуже важливо, адже при неправильно підібраному візку по ширині можна залишитися замкненим в одній кімнаті без можливості виїхати в іншу частину квартири чи будинку. При цьому важливо, щоб транспортний засіб не торкався інших елементів меблів та предметів.
 2. На інвалідному візку пристосованому для квартири встановлюються литі колеса, з якими здійснюється легке пересування на рівній поверхні. Вони досить довго служать, якщо якесь колесо лопається, то його можна замінити разом з ободом і продовжити пересування. Такі колеса, не псують покриття для підлоги, досить тихі при русі.
 3. Додаткова комплектація для максимальної зручності. Сюди входять гумові накладки, які пом'якшують угли коляски, тим самим захищають меблі та інші предмети від зіткнення та пошкодження. Підніжки та підлокітники регулюються, що забезпечує зручність при пересадженні на інший вид меблів.
 4. Коляски для будинку мають відносно невелику вагу, будуть більш маневреними та комфортнішими в управлінні.

Також у каталозі нашої компанії Ортомедика можна знайти варіант інвалідного візка з туалетом. Такі коляски значно полегшують щоденні гігієнічні процедури для людей з особливими потребами. У таких візках піддон кріплять під відкидним сидінням, при використанні допомагає помічник або хтось із родичів. Зовні вони практично не відрізняються від звичайних моделей, але вони оснащаются змінним пластиковим блоком. Такі коляски мають простий тип підніжок. Усі частини крісла та його комплектуючі мають стійкість до миючих засобів.

Прогулянковий візок-крісло для інваліда

Прогулянкові візки мають пристосування для пересування на твердій і місцями нерівній поверхні. Деякі сучасні моделі оснащені функцією проти перекидання. До інших особливостей можна віднести:

 • Використовується ширше сидіння ніж для квартирної коляски. Це необхідно тому, що враховується розмір зимового одягу, а також можливість проїжджати через дверні отвори, поміститися в ліфт і при необхідності в автомобіль.
 • Для вуличних колясок не підійде використання монолітних шин, тому що з ними людина відчуватиме всі нерівності. Разом з цим колесо може пробитися і лопнути, якщо ж під нього трапиться якийсь гострий предмет. Тому для такого типу транспорту для людей з обмеженими можливостями використовуються лише пневматичні колеса. Вони дають кращу амортизацію на жорсткій або повноцінно рівній поверхні.

Що підходить для вулиці, коляска з електроприводом чи механічна?

Серед реабілітаційних засобів є електричні крісла. Такі варіанти транспорту працюють за допомогою електроприладу та акумуляторних батарей. Людина, яка використовує коляску, керує нею завдяки вмонтованому пульту. Їх можна використовувати як для пересування вулицею, так і в домашніх умовах. Завдяки тому, що пересування здійснюється за допомогою пульта, це значно економить сили і спрощує переміщення.

Як вивезти інваліда на візку з квартири на вулицю

На жаль, багато квартир у багатоповерхівках просто не розраховані на те, що в них можна було б пересуватися на інвалідному візку. Сюди входять вузькі отвори та коридори, тому часто родичам інваліда доводиться облаштовувати квартиру для більш комфортного пересування по квартирі.

Щоб вивезти людину в інвалідному візку на вулицю, можна користуватися ліфтом. Якщо ж ліфт відсутній або тимчасово не працює, тоді потрібно буде заручитися підтримкою близьких людей, які допоможуть спустити візок із людиною сходами. Враховуючи тяжкість пацієнта та самої коляски можна використовувати дошку для сходів або спеціальний спуск для коляски. Це значно полегшить завдання.

Варто звернути увагу, що візків для пересування має бути як мінімум два. Одна для вулиці, інша – для квартири. Якщо ж використовувати домашню коляску на вулицю, то можна дуже швидко її пошкодити, оскільки конструкція для вулиці має міцніший каркас, ніж квартирна. Універсальною в такому випадку буде тільки електрична коляска, нею можна користуватися будь-де.

Для полегшення їзди самостійно варто використовувати інвалідний візок з важільним керуванням. Такий візок відноситься до ручного приводу, переміщення на якому здійснюється за допомогою одного або двох важелів. На таких важелях встановлюються зручні ергономічні ручки, які полегшують керування і руки не втомлюються навіть при тривалому керуванні.

Інвалідне крісло-каталка для перевезення пацієнтів

Такий засіб як крісло-каталка застосовується для пасивного пересування пацієнтів. У такому разі людина може пересуватися лише за допомогою сторонньої людини. Сам пристрій має невеликі колеса. Найчастіше використовується для транспортування пацієнтів у медичних закладах. Не є постійним засобом для пересування. Для постійного використання застосовують інвалідні візки. Їхні параметри та характеристики пристосовані для щоденної експлуатації будинку чи на вулиці.

Як бачимо, навіть якщо людину спіткала якась травма зі здоров'ям і вона тимчасово або на постійній основі має проблеми з опорно-руховим апаратом, то можна знайти вихід із ситуації за допомогою інвалідних візків. Всіляко бережіть себе і своє здоров'я, за необхідності його підтримки або корекції ви можете звернутися до салону ортопедичної компанії Ортомедика і ми підберемо для вас потрібний товар відповідно до особливостей вашого здоров'я.

Підійдіть до вибору коляски досить серйозно. Адже тільки в цьому випадку ви забезпечите людині максимально комфортне і насичене життя, яке не матиме обмеження в чотири стіни.

Інвалідний візок Karadeniz Medikal G100Y

6 990 грн

Коляска інвалідна G125, з санітарним оснащенням, без двигуна

6 890 грн

Крісло-каталка із санітарним оснащенням OSD-MOD-JBS367A

7 000 грн

Крісло-каталка Заповіт КВК-1

10 545 грн
Інформація в даній статті носить інформативний характер і не замінює професійну консультацію лікаря. Для встановлення діагнозу і призначення лікування зверніться до кваліфікованого спеціаліста. Самолікування може бути шкідливим для Вашого здоров'я.

Задайте питання лікарю