Чому важливо використовувати ортопедичні устілки?

Андрій Рудов

Автор: Андрій Рудов (фізіотерапевт, власник мережі ортопедичних магазинів ORTOMEDICA)

Дата публікації: 28.02.2022

Здоров'я нашого тіла починається зі ступень. Плоскостопість - найбільш поширена проблема, яка згубно позначається не тільки на суглобах, але і на хребті, а також на всій опорно-руховій системі в цілому і навіть на роботі внутрішніх органів. Існує також ряд інших патологій нижніх кінцівок, які, в разі їх ігнорування, призводять до згубних наслідків. Щоб запобігти розвитку ускладнень, важливо почати лікування вже при перших ознаках хвороби. У цьому вам допоможуть спеціальні ортопедичні устілки. Що це за вироби і в чому полягають їх основні переваги? Як устілки здатні вплинути на здоров'я нашого тіла і як правильно їх використовувати для максимально швидкого досягнення результату? Які типи ортопедичних устілок існують і як правильно їх вибрати? На ці та багато інших питань ви знайдете відповіді далі в нашій статті.

Ортопедичні устілки Ortofix 8107 Antishock

1 250 грн

Ортопедичні устілки Ortofix (Ортофікс) 829 Classic для повсякденного взуття

750 грн

Ортопедичні устілки Ortofix 899 Protect

400 грн

Ортопедичні устілки Ortofix 890 Black

475 грн

Коли застосовуються ортопедичні устілки?

У ортопедичних устілок, як і у будь-якого іншого виробу медичного призначення, існує два основних принципи застосування: профілактика і лікування. Підбір устілок здійснюється на підставі ваших індивідуальних показань. Щоб визначити наявність патології, коректно встановити її форму і стадію, необхідно відвідати фахівця. Проблемами ступень і захворюваннями опорно-рухового апарату займаються: подологи, ортопеди, хірурги, травматологи і реабілітологи. Лікар проведе діагностику, надасть персональне консультування і вже на підставі проведених досліджень призначить вам відповідну модель ортопедичних устілок.

Для пацієнтів з ускладненнями або особливою групою показань існують індивідуальні ортопедичні устілки, які виробляються під кожного клієнта. Перевага таких вкладишів полягає в тому, що вони виробляються і адаптуються під анатомічну форму стопи кожного користувача індивідуально. Однак, можливо, у вашому випадку ви зможете обійтися готовими ортопедичними устілками. Відвідайте лікаря, і фахівець визначить для вас оптимальний терапевтичний метод корекції. Замовити індивідуальні ортопедичні устілки ви можете в будь-якому з професійних ортопедичних магазинів Ортомедіка в Україні. У нас працюють досвідчені майстри, які швидко виконають для вас устілки на замовлення за доступною ціною.

Ортопедичні устілки при плоскостопості Ortofix 895 Anatomic

450 грн

Устілки ортопедичні Еко 880

580 грн

Ортопедичні напівустілки Ortofix (Ортофікс) Soft mini 872 безкаркасні

390 грн

Спортивні устілки Ortofix (Ортофікс) 8109 Sport New ортопедичні

750 грн

Показання для застосування ортопедичних устілок

Ортопедичні устілки необхідні не тільки тим пацієнтам, які вже встигли зіткнутися з розвитком патології, але і тим, хто тільки помітив перші ознаки прояву хвороби. Устілки потрібні і здоровим людям в цілях запобігання утворення проблем з ногами. До особливої групи ризику входять: діти, літні, люди із зайвою вагою, вагітні жінки та всі, хто веде активний спосіб життя. Що стосується клінічних показань, ортопедичні устілки показані при:

 • будь-які форми і стадії плоскостопості;

 • вальгусна деформація стопи;

 • варусні стопи;

 • клишоногість;

 • викривлення хребетного стовпа;

 • дегенеративно-дистрофічні захворювання суглобів і хребта;

 • остеохондроз;

 • ревматоїдний артрит;

 • шпори п'ят;

 • підошовний фасциит;

 • реабілітаційний період після травм;

 • відновлення після операцій.

Застосування устілок рекомендується всім без винятку, так як вкладиші сприятливо впливають на нашу опорно-рухову систему. Перш за все, вони стабілізують ступні в правильному анатомічному положенні, коректують положення поздовжнього і поперечного склепінь, а також рівномірно розподіляють навантаження, покращують амортизацію п'яти, перешкоджаючи механічне стирання суглобів. Залежно від типу, устілки можуть надавати коригуючий, масажуючий або стабілізуючий ефекти. Вони бувають спортивні, дитячі, для модельного взуття, напівустілки і т.д. Більш докладно про типи ортопедичних устілок поговоримо далі.

Ортопедичні напівустілки Ortofix Relax mini 871 каркасні

450 грн

Посилені напівустілки Ortofix Hard mini 8121 каркасні

770 грн

Дитячі ортопедичні устілки Ortofix (Ортофікс) 8138 Юніор

590 грн

Дитячі устілки ортопедичні Ortofix 811 АВС

490 грн

Типи ортопедичних устілок

Перш ніж купити устілки ортопедичні, спершу необхідно розібратися в їх видах. Вкладки у взуття розрізняються за кількома основними критеріями:

 1. Тип каркасу. Устілки можуть виконувати коригуючу функцію, а можуть бути зроблені з м'яких матеріалів на зразок гелю або силікону. Жорсткий каркас устілки дозволяє зафіксувати ступню в правильному анатомічному положенні і надати їй підтримку поздовжньо і (або) поперечного склепінь. У таких моделях зазвичай передбачено наявність п'яткового амортизатора і метатарзательного валика. Що стосується м'яких устілок - їх основне призначення полягає в тому, щоб обмежити шкіру від натоптишів, мозолів і подразнень. Це актуально для пацієнтів з діабетичною стопою, для спортсменів і людей з гіперчутливою шкірою. Також популярні напівустілки. Їх зручно носити у взутті на високих підборах. Вони відмінно справляються з корекцією і рівномірно розподіляють навантаження по всій поверхні стопи.

 2. Матеріали. Для виробництва устілок зазвичай задіюються наступні матеріали: 

 3. Показання. Щоб устілка надала максимальний лікувальний ефект, найкраще перед покупкою проконсультуватися з лікарем. Залежно від показань пацієнта конструкційні особливості устілки можуть змінюватися.

 4. Для якого взуття призначені. Існують устілки для теплого і холодного періоду року. Також вони можуть бути призначені для спортивного взуття, взуття на підборах, повсякденних моделей. Окрема група устілок: дитячі ортопедичні устілки, устілки для діабетиків, індивідуальні ортопедичні устілки.

 5. Додаткові особливості. У деяких устілках передбачається спеціальне антибактеріальне просочення, метатарзальний валик (формує поперечний звід стопи), пелот (коригує передній відділ стопи), п'ятковий амортизатор (надає підтримуючу функцію п'яти).

 6. Каркас (Orthorel - має високу стійкість до деформацій, медична пластмаса, термопласт, спінений латекс і ін.);

 7. Зовнішнє покриття (натуральна шкіра, мікрофіброве покриття, текстильні матеріали, гель, силікон, вовна, мікролайнер).

Великий вибір ортопедичних устілок різного призначення ви знайдете в професійних магазинах медтехніки та ортопедичних товарів Ортомедіка. Також широкий асортимент ортопедичних вкладишів ви знайдете на сайті нашого інтернет-магазину. Там же ви зможете замовити устілки ортопедичні з доставкою в будь-яке місто і населений пункт України. У будь-якому з ортосалонів Ортомедіка кожен відвідувач може пройти безкоштовну діагностику стопи. Для цього в магазині є спеціальне обладнання, що дозволяє визначити наявність патології у пацієнта. Дана процедура безкоштовна для всіх відвідувачів салону Ортомедіка. Наші фахівці проконсультують вас з питань вибору і допоможуть підібрати оптимальний варіант устілок за відповідною для вас ціною.

Ортопедичні напівустілки Ortofix (Ортофікс) 827 для високих підборів

350 грн

Ортопедичні устілки Ortofix (Ортофікс) 849 Hard посилені

990 грн

Ортопедичні устілки Ortofix 869 Relax повнопрофільні

1 100 грн

Ортопедичні устілки Ortofix (Ортофікс) 8101 Concept для модельного взуття

890 грн

Як правильно вибрати ортопедичні устілки?

Якщо ви ставитесь питанням, як вибрати ортопедичні устілки - в першу чергу переконайтеся, що у вас немає протипоказань. Найкраще перед тим як купити ортопедичні устілки, відвідати лікаря і пройти необхідні діагностичні процедури. Якщо ви вирішили купити устілки і вибрати їх самостійно, обов'язково звертайте увагу на наступні критерії:

 1. Призначення і показання. Від ступеня і особливостей вашого захворювання буде залежати тип, конструкція устілки, і, як наслідок, ефективність виробу. В даному питанні вам зможе допомогти лікар або фахівець магазину Ортомедіка в вашому місті. Також з питань вибору ви можете проконсультуватися з менеджерами нашого контактного центру, зателефонувавши за номером гарячої лінії нашої компанії.

 2. Тип конструкції і її особливості. Для корекції плоскостопості та дегенеративно-дистрофічних захворювань суглобів необхідні жорсткі матеріали, які нададуть стабілізацію ступень. Для профілактики і захисту шкіри ніг знадобляться устілки на основі м'яких матеріалів. Якщо у вас поздовжня плоскостопість - необхідно купити устілки з пелотом. У разі поперечної плоскостопості крім наявності пелота, в конструкції повинен бути метатарзальний валик.

 3. Матеріали (каркаса і зовнішнього покриття). Якщо ваша шкіра має високу чутливість, при підборі устілок звертайте увагу на склад моделі. Устілки повинні бути гіпоалергенні. Вкладиші не повинні затримувати вологу і повинні добре пропускати повітря. Якщо ноги схильні до утворення неприємного запаху - відмінно підійдуть устілки з антибактеріальним просоченням.

 4. Розмір. Кожен виробник вказує на упаковці товару спеціальну розмірну таблицю, де вказується розмір устілки і відповідна їй довжина стопи. Якщо ваші параметри знаходяться на прикордонних значеннях двох розмірів, віддавайте перевагу на користь більшого. Приміряти устілки найкраще в тому взутті, в якому ви плануєте носити вкладиші найчастіше.

 5. Тип взуття та сезон року. Устілки необхідно підбирати виходячи з типу взуття, в якому ви плануєте носити їх в подальшому. Це можуть бути спортивні устілки, устілки для модельного взуття і взуття на високих підборах, повсякденні універсальні устілки, напівустілки. Також існують окремі підп’ятники, що захищають стопи і т.д.

Отримати професійну допомогу при підборі ортопедичних устілок ви зможете в магазинах Ортомедіка. Наші продавці-консультанти детально відповідять на всі ваші питання і нададуть вам кваліфіковану допомогу. Те ж саме стосується роботи нашого онлайн-магазина. Оператори гарячої лінії також мають відповідну кваліфікацію для надання грамотної консультації. У нас ви знайдете великий вибір ортопедичної продукції за вигідною вартістю.

Дитячі ортопедичні устілки Ortofix (Ортофікс) 8151

650 грн

Ортопедичні устілки Ortofix (Ортофікс) 8110 Comfort для повсякденного взуття

1 250 грн

Коригуючі дитячі устілки Ortofix (Ортофікс) Еврика 826

450 грн

Ортопедичні устілки Ortofix (Ортофікс) 830 Simple для повсякденного взуття

420 грн

Часті питання про ортопедичні устілки

Як носити ортопедичні устілки взимку і влітку?

В теплий сезон року ми частіше міняємо устілки, ніж взимку, а ноги часто потіють, тому влітку догляд за ними повинен бути більш ретельний.

Скільки можна носити ортопедичні устілки?

Носіння ортопедичних устілок призначає лікар в індивідуальному порядку. Слідкуйте за терміном придатності виробу і обов'язково змініть устілки по його закінченні. У перший час вкладиші можуть доставляти дискомфорт, тому починайте носити устілки поступово. Згодом ви звикнете.

Які ще існують показання до носіння устілок ортопедичних?

Утворення шишок на ногах, різна довжина ніг, клишоногість, ревматоїдні стопи, вивернута п'ята, захворювання хребта.

Який лікар підбирає ортопедичні устілки?

Дослідженням проблем і лікуванням ступень займається подолог, але дана зона кваліфікації також стосується хірургів, ортопедів, реабілітологів і травматологів.

Як зрозуміти що мені потрібні ортопедичні устілки?

Якщо під кінець дня ви відчуваєте сильну втому в ногах, задники взуття швидко стираються, турбують болі в суглобах - саме час відвідати лікар.

Ортопедичні устілки Ortofix 838 Soft безкаркасні

550 грн

Зимові ортопедичні устілки Ortofix (Ортофікс) 850 для дорослих

700 грн

Зимові дитячі ортопедичні устілки Ortofix (Ортофікс) 851

450 грн

Устілки ортопедичні BERGAL Evolution Protection жіночі, арт. 7082

1 289 грн
Інформація в даній статті носить інформативний характер і не замінює професійну консультацію лікаря. Для встановлення діагнозу і призначення лікування зверніться до кваліфікованого спеціаліста. Самолікування може бути шкідливим для Вашого здоров'я.

Задайте питання лікарю

Наталія, 01.05.2023, 11:33

Яка устилка підійде, якщо одна нога коротша на 2 см, після операції перелому шийки стегнової кістки з наявністю металевих фіксаторів?

Андрій Рудов, 02.05.2023, 10:21

Доброго дня! В цьому випадку рекомендую зробити індивідуальну ортопедичну устілку за технологією 3D моделювання CAD/CAM. Вона враховує всі індивідуальні потреби Вашої стопи. Це можна зробити у будь-якому магазині Медтехніка Ortomedica.

Вікторія, 02.04.2023, 07:43

Яку устілку слід вибрати при вальгусній деформації стопи і гіперкератозі? Дякую.

Андрій Рудов, 14.04.2023, 11:02

Доброго дня! Вам підійде широкий асортимент устілок. Для корректного підбору, надайте нам більше даних: в якому взутті будуть використовуватися устілки (класична, спортивна, на високому або низькому підборі), яка активність Вашого руху (сидячий спосіб життя, багато часу в русі, для бігу, робота, що стоїть і т.д. ), які додаткові симптоми (набряки, біль у п'яті, втома ніг, натоптиші, біль у спині)? Для правильного підбору устілок рекомендуємо пройти безкоштовну діагностику в магазинах Медтехніка Ortomedica. Попередньо Ви можете звернути увагу на деякі з устілок, які підходять при вальгусній деформації та гіперкератозі: Ortofix 829 Classic, Ortofix 849 Hard, Ortofix 869 Relax.