Болі між лопатками

Катерина Загорулько

Автор: Катерина Загорулько (медичний копірайтер)

Дата публікації: 27.02.2022

Біль у спині між лопаток - можливі причини

Біль по центру спини (між лопатками) є поширеним симптомом, за яким може ховатися як незначне розтягнення м'язів, так і серйозні патології хребта. Щоб з'ясувати причину, через яку болить спина, необхідно оцінити характер болю, визначити його інтенсивність та періодичність. В цілому, біль між лопатками може бути гострим або хронічним. Для того щоб точно поставити діагноз і правильно підібрати методи лікування - зверніться до лікаря, тому що самолікування може зашкодити вашому здоров'ю. Сьогодні ми визначимо основні причини болю між лопатками, а також обговоримо можливі наслідки, до яких може призвести больовий синдром без належного лікування. Також важливо слідувати основним профілактичним заходам, які дозволять зберегти здоров'я хребта на довгі роки.


 

Корсет для спини від сутулості Aurafix AO-53 коректор постави

1 810 грн

Коректор постави для дітей Aurafix DG-142 реклінатор

480 грн

Корсет зігріваючий з верблюжої вовни Aurafix AO-26 B

390 грн

Реклінатор для корекції постави Aurafix E-142 дорослий

720 грн

Причини болю між лопатками

Як уже згадувалося раніше, біль між лопаток може бути наслідком перенапруги м'язів спини (наприклад, після високоінтенсивних тренувань або носіння тяжкості), а може бути спровокований наявністю гострого або хронічного захворювання. Існує безліч хвороб опорно-рухового апарату, які вимагають негайного звернення до лікаря, оскільки їх ігнорування загрожує серйозними наслідками для тіла людини. Ось кілька основних причин, з яких може турбувати біль між лопаток:

 • розтягнення м'язів спини;
 • механічне пошкодження хребетних дисків;
 • хвороба хребта чи суглобів (у разі біль між лопатками є наслідком інший патології опорно-рухового апарату);
 • защемлення нервових корінців;
 • небезпечне інфекційне захворювання (поліомієліт, туберкульоз та інші).

Які захворювання опорно-рухової системи можуть спричинити такий симптом, як біль зверху спини між лопатками? Насамперед це:

 1. Остеохондроз. При цій патології змінюється структура кісткової тканини. Кістки та міжхребцеві хрящі стають крихкими, вразливими до переломів та різних механічних пошкоджень. Остеохондроз хребта також провокує відчуття "мурашок, що бігають по шкірі", шум у вухах, запаморочення, іноді нудоту і біль при піднесенні рук вгору.
 2. Спондилоартроз. Друга назва хвороби – артроз міжхребцевих фасеткових суглобів. Це патологічний стан хребта, при якому порушується його рухливість, внаслідок дегенеративно-дистрофічних змін у суглобах. При спондилоартрозі пацієнт відчуває біль у спині (у тому числі між лопатками), а схильні до цієї патології люди у віці, як правило, від 25 до 30 років.
 3. Міжреберна невралгія. Являє собою больовий синдром, який виникає на ґрунті ураження (запалення) нервової тканини. При невралгії людину може турбувати гострий, пекучий або тупий ниючий біль, який зосереджений в області ребер (з цієї причини міжреберну невралгію часто плутають із патологіями серцево-судинної системи). Біль між лопатками при міжреберній невралгії може бути викликаний кашлем або чханням, коли нервовий імпульс передається у верхню частину спини.
 4. Радикуліт. При радикуліті відбувається запалення або защемлення нервових корінців спинного мозку, що, своєю чергою, провокує сильний гострий біль і обмежує рухи в спині. Причина радикуліту може критися в дегенеративних процесах кісткової та хрящової тканини, а пацієнт при цьому починає відчувати хронічний біль у спині, у тому числі між лопатками.
 5. Грижа хребта. Міжхребцева грижа це патологія, що активно розвивається, яка вимагає негайного звернення до фахівця, оскільки хвороба швидко прогресує і може спровокувати численні ускладнення. При міжхребцевій грижі людина відчуває біль у спині, спазмованість м'язів та поступово прогресуючу інтенсивність больових відчуттів.

Також причиною болю між лопатками можуть стати інші патології опорно-рухової системи: сколіоз, порушення постави, кіфосколіоз, механічні пошкодження хребетного стовпа та інші. Що стосується інших причин, які не несуть серйозної загрози здоров'ю пацієнта, то це можуть бути: незручна поза під час сну, різні навантаження на спину, тривала робота в положенні сидячи або стоячи. Щоб точно з'ясувати причину, через яку почала хворіти спина між лопатками, зверніться до лікаря. Фахівець проведе діагностичний комплекс процедур, який дозволить визначити ступінь патології та визначити найбільш підходящі методи лікування.

Корсет для корекції постави для дорослих Aurafix AO-90 (32 см)

2 200 грн

Дитячий коректор постави Aurafix DG-92 на всю спину

1 540 грн

Коректор постави реклінатор Aurafix E-141 для дорослих

650 грн

Коректор постави від сутулості Aurafix E-140 для дорослих

550 грн

Можливі наслідки

Що буде, якщо довго ігнорувати біль у спині між лопатками? Якими можливими наслідками це загрожує і чому не можна зволікати з відвідуванням лікаря? Якщо спочатку людина найчастіше відчуває незначний дискомфорт у спині, який часто ігнорується, то з часом больовий синдром почне посилюватися. Існує можливість зіткнутися з різким гострим болем, який приведе опорно-руховий апарат людини до знерухомленості. Дуже важливо з'ясувати причину, через яку болить спина між лопатками, оскільки подібний дискомфорт можуть викликати і патології систем внутрішніх органів (хвороби серця, легень, холецистит тощо). Що буде, якщо не лікувати біль у спині?

 • суттєво зростає ризик утворення міжхребцевої грижі, що веде до невралгії та інших небезпечних наслідків;
 • суттєві деформації хребта (сколіоз, лордоз чи кіфоз) одного разу можуть призвести до інвалідності та повного знешкодження скелета, а також до порушень роботи внутрішніх органів;
 • якщо біль між лопаток викликаний захворюваннями серцевого м'яза - це може спровокувати інфаркт Міокарда;
 • біль між лопатками у деяких випадках свідчить про наявність доброякісних утворень.

Якщо ви не хочете випробувати на собі ймовірні наслідки, не варто ігнорувати такий невинний, на перший погляд, симптом, як біль у спині між лопатками. Існує певний ряд факторів, за яких ризик утворення патологій спини та хребта досить високий. До таких відносять:

 1. Відсутність фізичних навантажень та малорухливий спосіб життя.
 2. Зайва вага.
 3. Колишні травми та пошкодження хребта та суглобів.
 4. Носіння важких речей.
 5. Нестача вітамінів та мінералів.

Також високий ризик утворення захворювань спини у вагітних жінок. При вагітності біль у спині виникає через високі навантаження на хребет. Щоб виключити ризик ускладнень та позбутися болю у спині під час вагітності – рекомендуємо вам купити бандаж для вагітних. Щоб організм активно відтворював будівельний матеріал для нормального функціонування нашого скелета, важливо щодня вживати достатню кількість необхідних мікро та макроелементів. Овочі, фрукти, клітковина, білок обов'язково повинні входити до вашого щоденного раціону.

Корсет для постави для дорослих Aurafix AO-50 (Аурафікс)

925 грн

Коректор постави для дитини реклінатор Aurafix DG-140

400 грн

Коректор постави для дорослих Aurafix AO-92 (Аурафікс)

1 590 грн

Ортопедичний пояс для спини Aurafix AO-60 з ременем, 26 см

1 600 грн

Профілактика болю між лопатками

Рух - це життя, тому стежити за здоров'ям своєї опорно-рухової системи та хребта вкрай необхідно. Перегляньте свій спосіб життя, постарайтеся виключити шкідливі звички, перегляньте щоденне меню, додайте в раціон більше корисних продуктів та обов'язково використовуйте ортопедичний корсет для спини. Чому бандаж для хребта ефективний у профілактиці та лікуванні багатьох захворювань опорно-рухової системи? Ортопедичний бандаж є спеціальним поясом, який надає помірну (або посилену, залежно від моделі) фіксацію та створює компресійну дію на спину. Це, у свою чергу, сприяє рівномірному розподілу навантаження на хребет, посилює кровообіг у тілі та ефективно дозволяє боротися з больовим синдромом. Які є додаткові профілактичні методи проти болю між лопатками?
Здоровий спосіб життя. Якщо у вас є зайва вага, шкідливі звички, а раціон харчування перенасичений шкідливими продуктами – саме час вносити коригування у повсякденне життя. Це не тільки дозволить вам позбутися болю в спині, але й суттєво підвищить якість вашого життя загалом, стабілізує роботу нервової системи.

 1. Спорт. Помірні фізичні навантаження підуть на користь будь-якій людині, незалежно від віку та статі. Легкий біг підтюпцем або заняття у спортзалі, йога, пілатес, відвідування басейну, фітнес – все це сприяє прискоренню внутрішнього метаболізму та налагоджує функціонування всіх систем організму.
 2. Комплекс вітамінів. Вітаміни, звісно, ​​неспроможні повністю замінити наш раціон, але доповнити його життєво необхідними елементами — легко! Білок, клітковина, повільні вуглеводи, зелень – все це має бути у вашому меню. Також не забувайте вживати достатню кількість води.
 3. Масаж. Сьогодні процедури масажу пропонують безліч клінік, косметологічних кабінетів та приватних спеціалістів. Масаж спини - це відмінний спосіб отримати необхідну релаксацію, посилити кровообіг і позбутися напруги в спині. Також допоможуть додаткові електромасажери, а також голчасті аплікатори Ляпко.
 4. Розминка серед робочого дня. Якщо протягом тривалого робочого дня ви змушені довго сидіти або стояти в нерухомому положенні - робіть розминку щонайменше раз на годину. При роботі за комп'ютером, водіям та касирам рекомендується купити ортопедичну подушку для сидіння під поперек. Це надаватиме підтримку м'язового тонусу і дозволить прибрати неприємні відчуття у спині під кінець робочого дня.
 5. Профілактика болю в спині - особливо важливий процес для тих, хто схильний до патологій опорно-рухової системи, тому намагайтеся докласти максимальних зусиль для того, щоб знизити ймовірність розвитку захворювання. Ортопедичний бандаж для спини також допоможе вам позбутися болю та дискомфорту в спині, а також зупинить активні дегенеративно-дистрофічні процеси у хребті.

Бандаж для попереку Aurafix AO-80 з ременем, попереково-крижовий, 32 см

1 800 грн

Корсет для спини Aurafix AO-88 попереково-крижовий (Аурафікс)

3 080 грн

Корсет Aurafix AO-95 TLSO для торако-люмбальної-цервікального відділу хребта

7 130 грн

Бандаж для спини Aurafix AO-61 люмбостад, попереково-крижовий (Аурафікс)

2 030 грн

Часті питання про болі в лопатках

Що може боліти на спині під лопатками?

Біль може бути викликаний захворюваннями хребта або порушенням у роботі систем внутрішніх органів (найчастіше серцево-судинна або дихальна система).

Чим лікувати біль між лопатками?

Анальгетичні препарати (суворо за призначенням лікаря), ортопедичний бандаж для спини, комплекс масажу, аплікатор Ляпко.

Що означає, коли болить під лівою лопаткою?

М'язова напруга, остеохондроз, травма, викривлення хребта та інше. Точний діагноз ставить лише медичний фахівець.

Що означає біль у правій лопатці?

Біль у правій лопатці (особливо при вдиху чи видиху) може бути викликаний пневмонією, перикардитом, плевритом та іншими патологіями. Також біль може спричинити міозит, міофасціальний синдром. Точний діагноз ставить лікар.

Бандаж для спини Aurafix 3202 неопреновий, попереково-крижовий (Аурафікс)

1 340 грн

Ортез для корекції постави Medi protect.CSB

5 180 грн

Тренажер-коректор для страждаючих від остеопорозу Medi Spinomed II

12 700 грн

Тренажер-коректор для страждаючих від остеопорозу Medi Spinomed IV

18 240 грн
Інформація в даній статті носить інформативний характер і не замінює професійну консультацію лікаря. Для встановлення діагнозу і призначення лікування зверніться до кваліфікованого спеціаліста. Самолікування може бути шкідливим для Вашого здоров'я.

Задайте питання лікарю