Кожна жінка рано чи пізно приймає рішення про те, щоб стати матір'ю. Це відповідальне завдання, яке вимагає багато витримки, не тільки моральної, а й фізичної. Майбутній мамі важливо стежити за здоров'ям вже на етапі підготовки до зачаття. Рекомендується виключити шкідливі звички, налагодити режим сну, правильно харчуватися і вести активний спосіб життя. До речі відсутність шкідливих звичок у майбутнього батька також сприятливо позначається на розвитку дитини, не забувайте про це. Правильна підготовка і дбайливе ставлення до здоров'я дозволить жінці з легкістю виносити плід і лояльно перенести пологи.

У період вагітності дуже важливо своєчасно відвідувати лікаря і здавати всі необхідні аналізи. Прислухайтеся до думки фахівця і намагайтеся виконувати всі його рекомендації. Щоб полегшити навантаження, яке поступово наростає з кожним триместром, лікарі призначають своїм пацієнткам спеціальні ортопедичні бандажі для вагітних, що дозволяють знизити напругу в спині і захищають черевну зону з внутрішніми органами. Чому застосування бандажів в період вагітності так важливо? Чи всім дозволено носити ортопедичний пояс і як правильно використовувати виріб, щоб собі не нашкодити? Всі ці питання ми сьогодні детально розглянемо в даній статті.

бандажі для вагітних

Навіщо потрібен бандаж для вагітних?

Перш ніж відповісти на питання, навіщо потрібен бандаж для вагітних, давайте розберемося в тому, що взагалі це за виріб і якими особливостями володіє.

"Бандаж для вагітних - це спеціальний ортопедичне виріб у вигляді широкого пояса, який фіксується на спині ближче до поперекової зоні. Також бандажі для вагітних можуть мати форму компресійних трусиків. Якщо говорити про корсети (пояс для вагітних), такі вироби надають надійну фіксацію і компресійний вплив. Іншими словами, даний бандаж буде розвантажувати хребет і рівномірно розподіляти навантаження не тільки на спину, але і на суглоби, а також стопи. Пояси для вагітних захищають зону живота, перешкоджають опущення внутрішніх органів і знижують ймовірність появи розтяжок. Компресійний бандаж-трусики - інший вид виробів. Такий тип бандажів більшою мірою призначений для підтримки живота і внутрішніх органів черевної порожнини. У будь-якому випадку, перед тим як купити бандаж для вагітних - важливо проконсультуватися з вашим лікарем".

Так для чого ж потрібен допологовий бандаж і в чому полягають його основні переваги? Вагітні пацієнтки часто скаржаться на болі в спині і попереку. Больовий синдром, як правило, виникає через те, що на спину жінки припадають чималі навантаження. Наближаючись до пологів, напруга в спині посилюється. Це стає основною причиною утворення болю. Якщо раніше у жінки були які-небудь захворювання опорно-рухової системи та хребта (сколіоз, лордоз, кіфоз) або є хронічні порушення дегенеративного характеру, ситуація значно погіршується. Отже, допомогти вирішити проблеми зможе тільки допологовий ортопедичний бандаж.

бандаж для вагітної

Користь допологового бандажа

Бандаж для вагітних надає безліч корисних функцій, а саме:

 1. Надійна стабілізація верхньої і нижньої частини спини.

 2. Підтримка попереку.

 3. Рівномірний розподіл навантаження на суглоби і стопи (як наслідок, профілактика плоскостопості та хвороб суглобів).

 4. Компресійний вплив підсилює кровообіг і надає профілактику варикозу.

 5. Налагоджується відтік лімфи, завдяки чому усуваються набряки.

 6. Знижується больовий синдром.

 7. У майбутньої мами підвищується витривалість.

 8. Ви зможете займатися будь-якими допустимими фізичними заняттями з комфортом.

 9. Допологовий бандаж захищає внутрішні органи і плід.

 10. Профілактика розтяжок і підтримка тонусу шкіри.

Бандаж допологовий допоможе вам з легкістю і комфортом перенести вагітність. Особливо це стосується жінок, які чекають двійню і більше дітей. У таких випадках покупка бандажа є незамінною, так як виношуючи кілька дітей одночасно, навантаження на організм жінки колосальне.

Шкода допологового бандажа

Незважаючи на всі переваги бандажа для вагітних, у даного медичного виробу все ж є деякі протипоказання, які необхідно узгоджувати з лікарем в індивідуальному порядку. Наприклад, використання допологового бандажу не рекомендується при:

 • гострих захворюваннях шлунково-кишкового тракту;

 • підвищенній набряклості, яка проявляється на тлі порушень роботи нирок або сечостатевої системи;

 • різних патологіях дерматологічного характеру, коли стикання щільної тканини бандажа з тілом не рекомендується;

 • при наявності гострих алергічних реакцій на склад ортопедичного виробу (тому на етапі вибору необхідно вкрай уважно вивчати склад бандажа).

Існують також комбіновані моделі бандажів, які можна використовувати не тільки до пологів, але і після них. Післяпологові вироби не рекомендується використовувати тим жінкам, які перенесли певні види швів, в разі, якщо пацієнтці було проведено кесарів розтин. Щоб ні в якому разі не нашкодити ні собі ні дитині, дівчина обов'язково повинна порадитися з лікарем. Спеціаліст визначить, чи є у пацієнтки протипоказання і підкаже оптимальну модель ортопедичного виробу, яка найкраще підійде.

допологовий бандаж

Як вибрати бандаж для вагітних?

Якщо ви вже переконалися, що ваша вагітність протікає нормально і у вас не виявилися протипоказання до покупки ортопедичного засобу, постає питання, який вибрати бандаж для вагітних? Щоб відповісти на це питання, в першу чергу необхідно розібратися з тим, які види бандажів ортопедичних для вагітних існують і чим вони відрізняються один від одного.

Раніше ми вже обговорювали, що бандаж для вагітних може бути трьох форматів, а саме:

 1. Допологовий бандаж-пояс. Виробляється у вигляді широкого пояса на спину і черевну зону. Може мати різну еластичність і ступінь фіксації, в залежності від необхідності. Розрізняють легкі еластичні бандажі, вироби середнього ступеня фіксації і посилені. Посилені бандажі для вагітних містять в своїй конструкції ребра жорсткості. Це особливі металеві або пластмасові елементи, які посилюють стабілізацію і жорстко фіксують поперек. Щоб правильно вибрати потрібний ступінь стабілізації, проконсультуйтеся з лікарем.

 2. Комбінований бандаж. Універсальний виріб, який можна носити не тільки в допологовий, але і в післяпологовий період. Його конструкція передбачає багатофункціональне використання виробу і відмінно справляється зі своїм завданням як до, так і після пологів. Як і в звичайному дородовому корсеті, комбінований бандаж також може надавати різну ступінь фіксації.

 3. Бандаж-трусики. Цей виріб має форму трусиків зі спеціальною текстильною вставкою для живота. Вставка еластична і виявляє легкий компресійний вплив на область живота і попереку. Такий бандаж підтримує внутрішні органи і плід, тримає шкіру в тонусі і нормалізує кровообіг в органах малого таза. Недоліком даного ортопедичного засобу є лише те, що міняти такий бандаж доведеться частіше, ніж пояса і корсети для вагітних.

допологові бандажі

Також у продажу (а також в мережі магазинів Ортомедіка) є окрема група бандажів для вагітних - майка-бандаж. Це спеціальний компресійний одяг, що підтримує живіт і спину вагітної жінки.

Якщо ви вирішили полегшити свою вагітність і купити бандаж для вагітних, дуже важливо зробити правильний вибір. Якщо ви хочете знати, як підібрати допологовий бандаж, при виборі керуйтеся наступними нюансами:

 1. Тип моделі. Як ви вже зрозуміли, бандажі для вагітних бувають декількох типів. Щоб правильно вибрати відповідну модель бандажа, проконсультуйтеся з лікарем. Якщо вас турбують сильні ниючі болі в попереку, вам може знадобитися бандаж-пояс підвищеної фіксації. З метою профілактики ви можете купити еластичний бандаж для вагітних. Також у виборі ортопедичного виробу для вагітних вам допоможуть професійні продавці-консультанти мережі магазинів Ортомедіка. Наш персонал постійно проходить навчання, підвищує кваліфікацію і вдосконалює свої знання. Ми завжди готові прийти до вас на допомогу і допомогти правильно вибрати будь-який ортопедичний засіб.

 2. Розмір. Важливим параметром при підборі медичного виробу є розмір ортопедичного бандажа. Зазвичай виробники вказують таблицю розмірів, яку друкують на упаковці товару. В даній таблиці вказуються всі доступні розміри моделі і відповідні їм фізіологічні обсяги (обхват живота, висота бандажа в сантиметрах). У поясі ви повинні відчувати оптимальну підтримку. Компресія повинна бути помірною. У поясі ви повинні відчувати оптимальну підтримку. Компресія повинна бути помірною. В правильно підібраному виробі жінка не відчуває проблем з диханням, а шкіра не пережимається занадто сильно. Неправильно підібраний розмір виробу може не тільки не принести користі, а й нашкодити, тому до даного параметру варто ставитися вкрай уважно.

 3. Склад і матеріали. У період вагітності у жінок підвищується чутливість шкіри. Ті, у кого до вагітності спостерігалися алергічні реакції організму на певний вид текстилю, повинні вкрай уважно вивчати склад виробу перед покупкою. Бандаж для вагітних повинен бути виготовлений з гіпоалергенних матеріалів натурального походження з мінімальним вмістом синтетичних сполук (ще краще без них). Сучасні дородові і післяпологові бандажі виробляються з технологічних тканин, які не викликають на шкірі запалень, подразнень і інших алергічних проявів. Вироби не повинні затримувати вологу, а циркуляція повітря не повинна бути порушена.

 4. Жорсткість. Ступінь фіксації ортопедичного бандажа повинна підбиратися після індивідуальної консультації та діагностики. Самостійно вибирати для себе ступінь жорсткості виробу не рекомендується. Також важливо звернути увагу на особливості конструкції засобу. Щоб знизити ймовірність тертя і утворення подразнень, найкраще купити бандаж для вагітних без швів. Такі моделі, як правило, не містять блискавок, металевих застібок, кнопок і інших елементів, які можуть порушити циркуляцію крові в тканинах.

 5. Зовнішній вигляд і дизайнерське виконання. Якщо ви плануєте приховувати наявність бандажа під одягом, ви можете купити допологовий бандаж в тон гардероба. Для жінок, що віддають перевагу естетиці навіть в бандажах, виробники ринку ортопедичних виробів пропонують оригінальні варіанти з мереживом, атласними декоративними елементами або рюшами.

Ви завжди можете проконсультуватися на предмет вибору бандажа для вагітних з фахівцями нашого ортопедичного салону Ортомедіка в Україні. У нас широкий асортимент товарів для вагітних, в тому числі дородові і післяпологові бандажі. Консультанти салонів не тільки допоможуть вам у виборі, але і розкажуть, як правильно одягати виріб, як за ним доглядати. У будь-який час ви можете відвідати сайт нашого інтернет-магазину. На сайті представлений весь асортимент корисних виробів для вагітних. Ви зможете замовити бандаж для вагітних вже сьогодні.

вагітність

Як правильно носити бандаж для вагітних?

Застосування бандажа рекомендується починаючи з четвертого (іноді п'ятого) місяця вагітності. Це той період, коли живіт починає активно рости, а навантаження на хребет і поперек збільшується. До цього часу ви також можете використовувати звичайний ортопедичний бандаж, якщо в цьому є необхідність. Існують деякі випадки, коли до використання бандажа необхідно ставитися дуже обережно. До таких належать:

 • багатоплідна вагітність;

 • аномальне збільшення розмірів плода або матки;

 • низько розташована плацента;

 • раніше проведені операції на матці;

 • загроза викидня;

 • підвищена кількість навколоплідних вод.

У перерахованих вище випадках застосування бандажа призначається вже з шістнадцятого тижня. Режим носіння бандажа повинен встановлюватися лікарем, проте є загальні рекомендації, яких необхідно дотримуватися:

 1. Не носіть бандаж цілодобово. Шкіра повинна встигати відпочити.

 2. Обов'язково знімайте виріб під час сну, навіть якщо це денний відпочинок.

 3. Знімайте виріб кожні дві або три години, щоб ваше тіло відпочило. Перерву необхідно робити на тридцять, сорок хвилин.

На заключному дев'ятому місяці вагітності періодичність використання ортопедичного бандажа необхідно скорочувати. У цей період тіло дівчини починає поступово готуватися до пологів, тому зайва фіксація може нашкодити. На 9 місяці надягати бандаж рекомендується тільки при фізичних навантаженнях (прогулянка, домашні справи, легка фізична праця тощо). Однак все індивідуально і залежить від стану пацієнтки, тому обов'язково своєчасно відвідуйте лікаря і контролюйте своє самопочуття. Лікар підкаже вам, як правильно носити бандаж, щоб застосування корсета не завдало вам шкоди.

бандажі для вагітної

Чи можна сидіти в бандажі?

Сидіти в бандажі для вагітних можна, однак, якщо ви плануєте перебувати в нерухомому положенні довго (наприклад, внаслідок подорожі, тривалих занять або на роботі), в такому випадку бандаж краще зняти, щоб не порушився кровообіг.

Для чого потрібен бандаж для вагітних?

Бандаж для вагітних знімає спазми, підтримує живіт, внутрішні органи і плід, захищає шкіру і забезпечує майбутню маму максимальним комфортом.

Який бандаж для вагітних краще?

Кращі моделі бандажів для вагітних: Бандаж для вагітних Aurafix AO-27 (Туреччина), Труси-бандаж для вагітних з волокнами срібла Relaxsan Maternity (Італія), Майка-бандаж допологова (Support) Relaxsan Maternity (Італія).

Як правильно вибрати розмір?

Найчастіше розмір бандажа підбирається за обсягом стегон нижче живота. Іноді (в залежності від виробника) враховується обхват талії, а також вага і зріст жінки.

ВАЖЛИВО! Пам'ятайте, що самолікування (як і самостійний підбір медичних виробів) може згубно позначитися на вашому здоров'ї, тому перед покупкою обов'язково проконсультуйтеся з вашим лікарем. Це дозволить запобігти ризику розвитку ускладнень і максимально убезпечить вашу вагітність.