Бандаж на ногу замість гіпсу — переваги та недоліки

Катерина Загорулько

Автор: Катерина Загорулько (медичний копірайтер)

Дата публікації: 07.09.2022

Вивих, перелом, сильний забій - від цих травм не захищена жодна людина, а реабілітація після таких пошкоджень займає чимало часу. Термін відновлення залежить, як правило, від типу та ступеня травмування тих чи інших частин опорно-рухової системи. Найдовше гояться переломи зі зміщенням кісткової тканини. У цьому випадку пацієнту накладається гіпс чи лангета. Це класичний спосіб іммобілізувати пошкоджену кінцівку та забезпечити їй стан спокою. Незважаючи на те, що традиційний гіпс вже тривалий час застосовується в травматології, це не практичний метод, оскільки його застосування завдає пацієнтам безліч незручностей. Сучасне лікування травм передбачає застосування інших засобів, наприклад, бандаж на ногу замість гіпсу. Сьогодні на ринку бандажної ортопедичної продукції існують особливі моделі бандажів – ортези та тутори. Це вироби, що надають надійну фіксацію, які нічим не поступається гіпсу, а навпаки, перевершує його. Бандаж при переломі або вивиху відмінно справляється з посиленою іммобілізацією і є набагато практичнішим у застосуванні.

Переваги сучасних бандажів на ногу замість гіпсу

Пацієнт, який зіткнувся із серйозним ушкодженням ноги, змушений тривалий час перебувати у стані спокою. Щоб внутрішні тканини швидко та правильно реабілітувалися, кінцівка має бути міцно зафіксована у нерухомому положенні. Термін носіння гіпсової пов'язки може становити від двох тижнів до року. У середньому гіпс накладають на один-два місяці. Під пов'язкою шкіра пацієнта починає запотівати, свербіти і дратуватися. Її не можна мити, тому що гіпс не любить вологу і при попаданні на нього води починає активно деформуватися. Якщо в загіпсованій ділянці є рани, з яких виділяється рідина, це також може провокувати сильне свербіння та роздратування. У свою чергу, ортопедичні ортези мають наступні переваги:

 1. Вага. Будь-який ортез або тутор легший за десяток шарів гіпсового бинта. Вага готових ортопедичних фіксаторів варіюється в межах від трьох до восьми кг.
 2. Міцність. Незважаючи на те, що ортопедичні фіксатори легші за гіпс, сучасні моделі бандажів відрізняються високою міцністю і надійністю. Зазвичай тутори та ортези включають такі матеріали: метал, текстиль, медична пластмаса.
 3. Можливість регулювання. Якщо лангета чи гіпс не піддаються регулюванню, то ортез чи тутор легко можна послабити, зняти чи посилити фіксацію за потреби. У деяких випадках допускається, щоб пацієнт міг сам знімати та надягати бандаж без сторонньої допомоги, а це надає свободу та практичність.
 4. Волога. Як згадувалося раніше, гіпс боїться води, кришиться і деформується. Ортез не вбирає та не затримує вологу. Якщо ви випадково намочили тутор, тканинну підкладку можна швидко та легко підсушити за допомогою фена.
 5. Підвищена практичність та гіпоалергенність. Сучасні ортопедичні фіксатори призначені для максимального комфорту пацієнта. Тканина не викликає алергії та подразнення шкіри, а зручні ремені, за допомогою яких здійснюється фіксація пристрою на нозі, роблять ортези практичними у застосуванні.
 6. Шарніри. У деяких моделях туторів передбачені спеціальні шарніри, які дозволяють фіксувати кут згинання суглоба та регулювати амплітуду згинально-розгинальних рухів.
 7. Ціна. Завдяки застосуванню нових виробничих технологій вартість ортезів та туторів є доступною та не перевищує ціну гіпсової пов'язки. Більш того, правильна реабілітація з використанням сучасного бандажу не тільки обійдеться дешевше, але й виявиться безпечнішою для вашого здоров'я, оскільки період відновлення після зняття лангети або гіпсу завжди довший.

У мережі магазинів Медтехніка Ортомедіка представлений широкий асортимент бандажно-корсетної продукції, у тому числі тутори та ортези для посиленої фіксації при переломах та вивихах. Ознайомитись із продукцією ви можете на сайті нашого інтернет-магазину.

Недоліки гіпсу на ногу

Накладання гіпсової пов'язки викликає безліч малоприємних симптомів, таких як: свербіж, попрілість шкіри, подразнення. Інші недоліки гіпсу та лангети:

 • велика вага;
 • відсутність можливості регулювання;
 • ймовірність розвитку дерматологічних патологій;
 • погана гігієнічність;
 • неможливість контакту з вологою;
 • низька міцність та погана надійність.

Якщо ви зіткнулися з травмою – перевагу краще віддати сучасним способам фіксації. Це набагато безпечніше, дешевше та практичніше. Перед тим як купити ортез або замовити тутор обов'язково проконсультуйтеся з вашим лікарем. При доборі необхідно враховувати:

 1. Показання та ступінь травматизації ноги.
 2. Ступінь стабілізації кінцівки (повна чи часткова), а також кут іммобілізації.
 3. Чи є місцеві інфекційні ураження шкіри.
 4. Спосіб фіксації виробу на тілі.
 5. Матеріали та їх гіпоалергенність.

При виборі ортопедичного пристрою, що стабілізує, краще проконсультуватися з фахівцем. У магазинах Медтехніка Ортомедіка працюють кваліфіковані продавці-консультанти, які допоможуть вам правильно вибрати бандаж за призначенням лікаря. Ми розповімо вам про всі переваги та недоліки тієї чи іншої моделі, покажемо, як правильно її використовувати та пояснимо всі тонкощі та нюанси при експлуатації ортопедичного засобу. Також з будь-яких питань ви завжди можете звернутися за номером гарячої лінії 0 800 331 470.

Інформація в даній статті носить інформативний характер і не замінює професійну консультацію лікаря. Для встановлення діагнозу і призначення лікування зверніться до кваліфікованого спеціаліста. Самолікування може бути шкідливим для Вашого здоров'я.

Задайте питання лікарю