Як вибрати бандаж для спини

Катерина Загорулько

Автор: Катерина Загорулько (медичний копірайтер)

Дата публікації: 19.01.2023

Як вибрати якісний бандаж для спини при сутулості та втомі

Коли потрібно підтримати хребет і знизити навантаження - варто використовувати корсет для спини. Медичний бандаж на поперек зігріватиме, стимулюватиме кровообіг, допоможе зафіксувати хребці в потрібному положенні.

Міцний хребет є основою нашого тіла. При найменших змінах у ньому можна відчути зміни та нездужання у всьому організмі. Якщо ваш хребет піддається частим високим навантаженням, переохолодженням або просто необхідно швидше відновитися після операції або травми, тоді потрібно використовувати пояс для спини. У цьому матеріалі ми детально розповімо про можливі різновиди, розміри та жорсткості корсетів.

Основні види поперекових корсетів

Тимчасовий  біль у попереку може відчувати кожна людина. Причиною цього можуть бути елементарне недосипання або незручне положення тіла під час сну. Якщо ж причини серйозніші, це можуть бути наслідки різних захворювань опорно-рухової системи. Також варто звернути увагу, що легкі болі в попереку можуть бути провісниками хвороби, що наближається, значить, що у вашому тілі є слабинка на яку необхідно звернути увагу. Маючи у своєму користуванні поперековий корсет можна розвантажити відповідний спинний відділ і в момент простої втоми, і при серйозних хронічних захворюваннях чи травмах. Поперекові корсети можна розділити на такі види:

  • М'який еластичний пояс – його використовують при лікуванні та для профілактики отриманих травм. Такий варіант відмінно підійде для людей, життя яких пов'язане зі спортом. Носіння корсету допоможе знизити біль та мінімізує ймовірність виникнення нових травм. М'який пояс варто застосовувати при дискектомії, спондильозі, а також при виникненні м'язового дисбалансу.
  • Напівжорсткий корсет з фіксуючими властивостями. Такий поперековий корсет лікарі рекомендують використовувати при остеохондрозі та дорсопатії. Призначений для лікування при радикуліті, міжреберних грижах, у разі пошкоджень елементів хребта. Ще такий корсет надає хорошу допомогу при реабілітації пацієнтів.
  • Жорсткий поперековий корсет рекомендується фахівцями лише у особливих випадках. Його варто застосовувати в післяопераційний період, за наявності травм або при значних деформаціях. Такий корсет буде дуже ефективним при нестабільності в нижньому відділі хребта, великих міжреберних грижах.

Зверніть увагу, що немає єдиного універсального бандажу, який би підходив для всіх пацієнтів при всіх захворюваннях. Це все виключно індивідуально і підбирається відповідно до стану здоров'я та анатомічних особливостей.

Ортопедичні бандажі для зниження напруги в поперековому відділі та спині в цілому

При використанні ортопедичних бандажів можна не тільки знизити напругу на хребет, а ще й зменшити, а то й унеможливити зміщення хребців. У такий корсет можуть бути поміщені 4-6 пластин із металу або пластику. Завдяки цим складникам можна отримати форму схожу на природні вигини тіла. В окремих випадках можна використовувати бандажі з додатковою фіксацією за допомогою ременів. У цілому нині ортопедичні бандажі можна розділити на:

  • Фіксаційні – призначені для зміцнення хребта, мінімізації напруги та больових відчуттів.
  • Коригувальні - спрямовані на виправлення дефектів у стовпі хребта, допомагають підтримувати правильну поставу.

Також варто звернути увагу на те, що ортопедичні бандажі відрізняються і за місцем фіксації. Їх поділяють на:

  • Грудопоясний бандаж для хребта;
  • Бандаж для попереку;
  • Бандаж-корсет для попереково-крижового відділу.

Кожен вид бандажа є зручним своєрідним рятувальником для нормалізації стану хребта та його відділів.

Протирадикулітні пояси для дорослих

Протирадикулітні зігрівальні пояси стануть у нагоді при ревматизмі, радикуліті, невриті, остеохондрозі та інших проблемах попереково-крижового відділу. Такий пояс підтримуватиме поперек, сприятиме нормальному безболісному пересуванню корпусу та тіла загалом. Завдяки тепловому ефекту, що створюється, розслабляються м'язи, покращується кровообіг, при цьому людина, що носить бандаж, може і далі спокійно займатися своїми звичними справами. Такий ортез, що зігріває, призначений для полегшення стану пацієнта, для розслаблення його м'язів. Також бандаж не лише зігріває уражене місце, а ще й викликає покращення кровообігу. Фахівці зазначають, що завдяки цьому сприятливо впливає на роботу нирок та інших внутрішніх органів. Як правило, такі вироби у своєму складі мають натуральну вовну, що сприятливо позначається і при використанні сечостатевої хвороби. Виріб має ребра жорсткості, завдяки чому забезпечує оптимальне і комфортне прилягання до тіла. Найчастіше зігрівальні пояси використовують у холодну пору року або при роботі на свіжому повітрі. Хороший профілактичний спосіб, щоб  вберегти себе та свій поперек від протягів, які можуть стати подальшою причиною різних проблем зі спиною.

Післяопераційні бандажі

Після певних видів хірургічних втручань для повного відновлення просто не обійтися без спеціальних бандажів для спини. Післяопераційний пояс чи бандаж сприяє у такі моменти:

  1. Після операції захищає рану від попадання в неї бактерій;
  2. Надійно фіксує внутрішні органи, завдяки чому вони не опускатимуться;
  3. Якщо вибрати післяопераційний бандаж на застібках, то він матиме компресійний ефект, завдяки якому покращується кровообіг і як наслідок прискорюється процес загоєння.
  4. За наявності швів після операції - носіння пов'язки або бандажа зменшує ймовірність розходження швів;
  5. Допомагає тримати м'язи у тонусі.

Післяопераційні бандажі призначаються виключно лікарем для особливих випадків. Вироби, які варто носити після операції, також поділяють на кілька видів:

  • Абдомінальний - найчастіше такий вид рекомендують придбати після кесаревого розтину або операцій на органах черевної порожнини;
  • Бандаж для грудної клітки, необхідний у разі операцій на серці, легень або у разі необхідності фіксації цих місць після перелому або певних забитих місць.
  • Післяопераційний протигрижовий бандаж - такий частіше рекомендують для людей похилого віку або ж для людей зі слабкою пружністю та еластичністю шкіри. При грижі не варто використовувати м'які бандажі, варто вибирати саме після грижовий корсет, із середніми ребрами жорсткості. Саме ортопедичний корсет допоможе запобігти розвитку цієї недуги. При міжхребцевих грижах корсет можна використовувати як до, так і після операції.
  • Плечовий бандаж використовують для реабілітації після операцій на плечі, при болях після розриву або розтягненню м'яза.
  • Бандаж на всю спину із можливістю фіксації. Зверніть увагу, якщо у людини не просто травма, а компресійний перелом, то їй необхідно вибирати корсети виключно з підвищеною жорсткістю, а також додатковою фіксацією за допомогою ременів.

Купуючи післяопераційний бандаж, можна побачити, що він має різний вигляд. Це безпосередньо пов'язано з місцем, на якому проводилася операція, і з частиною тіла, яку необхідно швидко реабілітувати. Також існують різні бандажі для жінок, чоловіків та дітей. Різниця у формі та розмірі, це пояснюється анатомічними особливостями тіла.

Бандажі для вагітних

Під час вагітності у тілі жінки відбуваються різні зміни, які стосуються роботи різних органів. Разом з цим, жінка може мати певний біль у попереку та стегнах. Використання спеціального бандажу допомагає м'яко підтримувати живіт та створювати оптимальні умови для комфортної та правильної підтримки плоду. Після кесаревого розтину такий бандаж підтримує живіт та шви, щоб вони не розійшлися. Під час вагітності його рекомендують жінкам із діагнозом багатоводдя. Має такі переваги:

  1. Під час росту та розвитку плода оберігає тіло від розтяжок на животі;
  2. Допомагає у збереженні правильної постави та можливості подальшої активної діяльності.
  3. Завдяки встановленим ребрам жорсткості забезпечується не лише підтримка та фіксація, а також знімається напруга в районі стегон.

Як правило, для створення такого бандажу використовується еластична і тонка сітка, що забезпечує його непомітність під одягом. Матеріал "дихає", не викликає пітливості та сверблячки при тривалому використанні.

Функції поперекового бандажу: що від нього чекати

Без перебільшення можна сказати, що корсетний пояс використовується практично у всіх галузях медицини. Головний його обов'язок у забезпеченні фіксації попереково-крижового відділу. До інших функцій корсета для попереку можна віднести:

  • Фіксація та стабілізація положення тіла.
  • Розвантаження напружених м'язів.
  • Підтримка та фіксація певних частин спини. Фіксація забезпечується завдяки встановленим ребрам жорсткості, а також ременями. За допомогою ременів можна встановити бажаний рівень та ступінь фіксації.
  • Пояс допомагає зафіксувати на місці пошкоджені хребетні хребці за допомогою знерухомлення їх.
  • Допомагає розвантажити поперек під час тривалого фізичного навантаження.
  • Значно зменшує тиск на диски та нервові закінчення.
  • Нормалізує кровообіг у місцях пошкоджених тканин.
  • За наявності міжреберної грижі, допомагає зняти напругу та полегшує рухи.
  • Сприяє відновленню загальної рухливості.
  • Розтягує хребетний стовп і повертає міжреберні диски у фізіологічне становище.
  • Знімає больовий синдром та мінімізує напругу в момент заняття спортом.
  • Допомагає зупинити розвиток деформаційних процесів у хребті.
  • Нормалізує харчування та кровообіг у тканинах.

Загалом вони є чудовими помічниками для профілактики больових відчуттів у поперековому відділі хребта. М'яка і водночас

міцна фіксація підштовхує людину до збереження пози у вертикальному положенні, активізуючи м'язи черевного преса.

Рекомендації до використання бандажа для попереку

Корсет для спини є одним з видів медичних пристроїв, які беруть активну участь у лікуванні та профілактиці проблем зі спиною, різних травм та викривлень. Надягаючи корсет всього на кілька годин на день, можна подолати проблему сутулості та різних проблем зі спиною у дітей та дорослих. Якщо вам необхідно купити медичний корсет для попереку, багато варіантів представлено в нашому інтернет-магазині OrtoMedica. Наші консультанти знають, як вибрати потрібний корсет відповідно до ваших потреб. При виборі та використанні корсета для спини варто дотримуватись наступних рекомендацій:

  1. Вибираючи корсет для спини пам'ятайте, що він повинен щільно фіксуватися у відділеннях хребта і охоплювати більшу частину спини, а не лише болісне місце. Вибираючи бандаж за розміром, пам'ятайте, що його нижня частина має кріпитися на кістки тазу, а верхня щільно прилягати до ребер.
  2. Якісний ортопедичний бандаж повинен відповідати нормам та стандартам, а також має бути підібраний за розміром. Пам'ятайте, що він не повинен бути вільним, корсет повинен фіксувати спину, при цьому не перетискати її та не викликати дискомфорту. У разі хворобливих відчуттів чи здавлювань при носінні корсету його слід зняти та проконсультуватися про можливі причини з лікарем.
  3. Ортопедичні корсети не рекомендується носити цілодобово, їх потрібно знімати під час сну, для прийняття ванни і просто для відпочинку. Втім, це все індивідуально, точну кількість часу, яку необхідно провести в корсеті пацієнтові скаже лікар, спираючись на його особливості здоров'я.
  4. Якщо ви ще не знаєте, як користуватися корсетом, як його одягати, то це все просто. Використовуйте його лише у горизонтальному положенні, заведіть за спину та міцно зафіксуйте основну застібку. Далі фіксуйте бічні застібки та за наявності ремені.

Правильно підібраний корсет знизить напругу і при цьому забезпечить необхідну підтримку для хребта. У каталозі нашої компанії ви знайдете коригуючий корсет для постави, бандаж для спини, тренажер-коректор для людей, які страждають від остеопорозу, ортези для корекції, ортопедичні корсети, дитячі коректори постави, корсет поперековий з ребрами жорсткості та багато інших товарів для реабілітації та підтримки дорослих та дітей.

Інформація в даній статті носить інформативний характер і не замінює професійну консультацію лікаря. Для встановлення діагнозу і призначення лікування зверніться до кваліфікованого спеціаліста. Самолікування може бути шкідливим для Вашого здоров'я.

Задайте питання лікарю