Яка різниця між рециркулятором, озоновою та без озоновою лампою?
Автор: Катерина Загорулько (медичний копірайтер)
Дата публікації: 13.03.2023
Зміст:
Попит на засоби для знезараження приміщення і так великий, але особливий ажіотаж почався з приходом пандемії ковід 19. Особливу ефективність мають лампи з ультрафіолетовим випромінюванням. Застосовувати такі лампи слід з обережністю, керуючись інструкціями. Лампи можуть дезінфікувати поверхню, повітря та воду. У матеріалі ми детально розповімо про різницю між лампами, що дезінфікують, і як їх правильно вибрати.
Що таке бактерицидна лампа
Бактерицидна лампа відноситься до світлотехнічних приладів, спрямованих на ефективну дезінфекцію як малого так і великого приміщення, при періодичному або постійному скупченні людей.
Така лампа має UV промені, які знищують негативні для людини бактерії. До них входять різні віруси, грибки і навіть цвіль.
Знезаражуюча дія бактерицидної лампи здійснюється завдяки хвилі ультрафіолету, що руйнує ДНК шкідливих для здоров'я людини мікроорганізмів. Особливо часто, бактерицидні лампи можна зустріти у медичних закладах, школах, дитячих садках. Але, разом з цим, є велика кількість людей, які застосовують їх і для маленьких територій – для свого житла. Сама лампа досить проста в збірці, вона включає наступні елементи:
- Колбу;
- Торцеві заглушки;
- Електроди;
- Вентилятор.
Ще якийсь проміжок часу тому, бактерицидні лампи застосовувалися лише в медичних установах, це були чималі громіздкі пристрої. Зараз на щастя, прогрес не стоїть на місці, сучасна бактерицидна лампа є легкою у пересуванні, має легку збірку і максимально ефективним для знищення шкідливих мікробів і вірусів.
Такі лампи можуть бути стаціонарними та мобільними (для маленьких приміщень). Бактерицидні лампи розрізняються на вигляд:
- Закритий тип. Цілком безпечні, їх можна використовувати в присутності людей та тварин. Підходять для тривалого використання.
- Відкритий тип. На час роботи такої лампи потрібно виходити з приміщення. Допомагає знезаразити поверхню та повітря в кімнаті.
Види бактерицидних ламп
Існує кілька видів бактерицидних ламп, ефективність яких доведена повсюдним використанням. Лампи для знезараження бувають таких видів:
- Озонова (кварцова лампа). Особливість такої лампи в тому, що, крім ультрафіолету, колба пропускає ще й озоноутворююче випромінювання. Під час використання такої лампи важливо, щоб нікого не було в приміщенні.
- Безозонові лампи є лампами з колбою з увіолевого скла. Така лампа абсолютно безпечна для людини, після неї немає потреби провітрювати приміщення тривалий проміжок часу. Також немає потреби виносити рослини з кімнати в момент використання лампи.
- Бактерицидні рециркулятори. Їх легко використовувати у побуті, перебування поряд людини в момент експлуатації приладу не забороняється.
Кожен з них має свої переваги та спрямований на боротьбу зі шкідливими бактеріями.
Що таке рециркулятор
Рециркулятор бактерицидний є приладом закритого типу, який знезаражує приміщення малих і великих квадратур. Головне його призначення в тому, що він очищає повітря від вірусів та бактерій, а також сприяє профілактиці вірусних захворювань, що передаються повітряно-крапельним шляхом.
Рециркулятор складається з таких елементів:
- Основний корпус із вентиляційними отворами;
- Блок із вентилятором;
- Бактерицидні лампочки, що пропускають ультрафіолет.
Робота рециркулятора полягає в тому, що він не випускає промені назовню, натомість він захоплює повітря в себе. Порція захопленого повітря потрапляє всередину, знезаражується та повертається у загальний простір вже чистим. Такий цикл повторюється знову і знову на момент використання рециркулятора. Ступінь знезараження повітря становить до 99,9%, що є ідеальним практичним показником.
Примітно, що рециркулятор є найновішим обладнанням, яке може працювати в приміщенні одночасно, коли в ньому є інші люди. Це відмінна риса від кварцової лампи. Це раніше під час кварцювання, наприклад лікарняних кабінетів, усіх просили вийти. Сьогодні при використанні сучасного рециркулятора можна спокійно продовжувати роботу та знезаражувати приміщення.
Є рециркулятори із пластиковим корпусом та металевим. Моделі з пластиковим корпусом коштуватимуть дешевше, але більш довговічними будуть металеві.
Де можна використовувати рециркулятор
У сучасних рециркуляторах може бути встановлена від 1 до 6 УФ-ламп, відповідно чим більше ламп, тим на більшу територію можна використовувати прилад. Умовно поділяється на три види:
- Настінні;
- Пересувні;
- Підлогові.
Вибирати вид, апарата варто виходячи зі своїх міркувань і зручностей того чи іншого приміщення. Загалом рециркулятор можна застосовувати:
- Вдома. У такому разі хорошим помічником стане пересувний рециркулятор. Його можна використовувати в кожній кімнаті окремо або повністю на одне приміщення, спираючись на його потужність і кількість ламп.
- У салонах краси, магазинах та інших закладах із великим потоком людей.
Рекомендується застосовувати рециркулятор разом із вологим прибиранням, тоді можна значно знизити рівень поширення бактерій.
Особлива користь рециркулятора у сезон грипу та ГРЗ. Статистика свідчить, що кількість хворих співробітників підприємства за наявності рециркулятора знижується на 40%.
Озонові бактерицидні лампи
Такий варіант бактерицидної лампи досить бюджетний, при цьому на ефективності це ніяк не позначається. При використанні озонових ламп необхідно строго контролювати рівень озону у повітрі. Час роботи лампи до 30 хвилин, після закінчення цього часу апарат необхідно відключати та провітрювати кімнату. Перерва між використанням в одному або різних приміщеннях має бути як мінімум 15-20 хвилин.
Перед використанням озонового пристрою необхідно звільнити приміщення від людей, тварин та рослин. Лампи виробляють озон, який може бути шкідливий не тільки для вірусів і бактерій, але і для самої людини. Попадання озону в дихальні шляхи може призвести як мінімум до погіршення здоров'я.
Кожен виробник показує конкретний час роботи тієї чи іншої бактерицидного апарату. У випадку з озоновими циркуляторами необхідно ретельно дотримуватися інструкцій та часу використання. Характеристики того чи іншого приладу можуть відрізнятися, тому перед покупкою з ними теж варто ознайомитись. Якщо ви переживаєте, що можете не слідкувати за часом, то можна просто купити бактерицидний опромінювач із таймером у мережі салонів Ortomedica.
Озонова лампа стане надійним помічником за необхідності очистити приміщення від вірусів та бактерій. Виробники заявляють, що таким чином можна позбутися 99,9% бактерій.
При цьому з такою лампою необхідно бути дуже обережним. Озон у великій концентрації у повітрі може спричинити атеросклероз, а також впливає на чоловіче здоров'я. Тому вкрай не рекомендується перебувати тривалу кількість часу в приміщенні з підвищеною концентрацією озону.
Безозонові бактерицидні лампи
Безозонові лампи виготовляються з увіолевого скла, яке пропускає через себе випромінювання і відсікає повітря, що озонує.
Переваги безозонового опромінювача
Такі лампи виділяють озон у допустимий для людини концентрації. Примітно, що після використання такого апарату немає необхідності провітрювати приміщення. До інших переваг можна віднести такі фактори:
- Ресурс роботи в кілька разів більший, ніж в озонових лампах.
- Невелика кількість ртуті в лампах.
- Мають високий рівень впливу на бактерії та віруси.
- Вважаються найбезпечнішими серед бактерицидних ламп.
Примітно, що такий прилад можна використовувати навіть у той час, коли в приміщенні є діти, адже це не буде негативно позначатися на їхньому здоров'ї.
Що вибрати: рециркулятор, озонову чи безозонову лампу
Для кожного типу приміщення варто вибирати свій необхідний прилад для знезараження.
Так, бактерицидний рециркулятор найчастіше застосовують у лікарнях. Такий пристрій швидко справляється зі знищенням шкідливих мікроорганізмів. При цьому, якщо ви використовуєте сучасний апарат, то пацієнтам та медичному персоналу в цей момент немає необхідності залишати приміщення, в якому працює прилад. Це раніше прилади випромінювали такі хвилі, які були згубними для очей та шкіри людини.
Озонові бактерицидні лампи виділяють озон у повітря, тому не можна щоб у цей момент хтось був поруч. для дому такі прилади незручно використовувати. Найчастіше їх застосовують для великих приміщень, таких як школи, лікарні, підприємства, торгові центри. Як правило, вимикачі для таких дезінфекторів знаходяться поза кімнатою, в якій проводиться процедура. Це безпечніше, ніж мати вимикач в одній кімнаті з приладом.
Безозонові бактерицидні лампи закритого типу хороші для застосування в домашніх умовах, у садках, школах та громадському транспорті. Головна перевага в тому, що цю процедуру можна проводити коли є поряд люди і це не впливатиме на їхнє здоров'я.
Абсолютно всі бактерицидні опромінювачі згубно впливають на віруси, грибки та шкідливі мікроорганізми. Прекрасно допомагають як профілактика сезонних вірусних захворювань та недуг.
Найчастіше маленькі діти та люди похилого віку піддаються впливу вірусів, тому бактерицидні лампи вкрай важливо використовувати в таких місцях де є такі категорії. Загалом прилад потрібен у місцях скупчення людей.
У каталозі нашого магазину Ortomedica представлена широка лінійка медичних пристроїв для дезінфекції. Тому якщо ви хочете купити бактерицидну лампу або рециркулятор, це можна зробити з легкістю у нас. Чому ми впевнені у своїй
продукції? Відповідь проста – у нас багато товарів виключно високої якості з відповідною сертифікацією. Поборіться за здоров'я з нашими надійними помічниками для дезінфекції.