Як зрозуміти п'яткова шпора чи ні?

Андрій Рудов

Автор: Андрій Рудов (фізіотерапевт, власник мережі ортопедичних магазинів ORTOMEDICA)

Дата публікації: 11.03.2024

Зміст:

Щодня кожна людина, проходячи, яку-небудь дистанцію натискає на нижні кінцівки через що може відчувати втому або навіть помітити появу п'яткової шпори. Для того, щоб визначитися чи має людина п'яткову шпору, достатньо відвідати фахівця для огляду. Лікар знайде найболючішу точку, за допомогою пальпації та інших маніпуляцій і зможе пояснити чи це шпора, чи ні. Варто розуміти, що сама шпора зазвичай не промацується, проте через хронічне запалення м'яких тканин може розвинутися її ущільнення, яке можна відчути на дотик. Такий огляд та промацування больової точки можна зробити і самостійно в домашніх умовах, але якщо необхідно уточнити діагноз, то в цьому питанні помічником стане рентгенографія стопи.

Рекомендації до лікування при наявності шпори п'яти:

  • Носіння бандажа при шпорі п'яти - в перший день носити еластичний фіксатор не більше однієї години і відмовитися по - максимуму від фізичної активності в цей день. На другий день збільшити час носіння вдвічі, а на третій тривалість носіння може досягати п'яти годин.
  • Устілки при шпорі п'яти - допомагають знизити тиск на задню частину стопи і зменшити біль в ногах. Крім того, вони сприяють покращенню кровообігу в нижніх кінцівках, що прискорює відновлення пошкоджених тканин.
  • Підп'ятник при шпорі п'яти - забезпечує правильне положення стопи, зменшує навантаження на п'яту, знижує напругу в суглобах і м'язах.
  • М'ячики для масажу - призначені для точкового впливу на м'язи та фасції.

Бажаючи придбати ортопедичні вироби при шпорі п'яти, відвідайте будь-яке з відділень салону Ортомедіка і виберіть для себе і своїх близьких все необхідне, а наші фахівці вам в цьому допоможуть. Відділення салонів розташовані у таких містах: Київ, Дніпро, Одеса, Нікополь, Кривий Ріг, Харків та у багатьох інших на території України.

Інформація в даній статті носить інформативний характер і не замінює професійну консультацію лікаря. Для встановлення діагнозу і призначення лікування зверніться до кваліфікованого спеціаліста. Самолікування може бути шкідливим для Вашого здоров'я.

Задайте питання лікарю