Як вибрати кінезіо-тейп?

Катерина Загорулько

Автор: Катерина Загорулько (медичний копірайтер)

Дата публікації: 06.04.2023

Спостерігаючі за репортажами зі спортивних змагань, таких як: теніс, легка атлетика чи бокс, ви, напевно, помічали стрічки – фіксатори, наклеєні на певних ділянках тіла спортсмена. Ще їх можна помітити влітку у бігунів або в спортзалі на тих, хто тренується, такі стрічки отримали назву - кінезіо-тейп. Тейп – являє собою еластичну стрічку, яка клеїться на шкіру в області колін, плечей, спини та інших частинах тіла, які потребують подібної терапії.

Що таке кінезіо-тейп і для чого він потрібен?

Кінезіо-тейп - це еластичний пластир для відновлення м'язів і суглобів, що вражає своєю унікальністю, він стимулює циркуляцію крові, лімфоток, знімає біль, захищає суглоби і водночас дає свободу рухам. Дія пластиру після наклеювання на тіло починається вже через 20 хвилин, як власне і після прийому будь-якого знеболюючого препарату, але у випадку з тейпом, організм людини не отримує побічних ефектів. Все частіше фахівці уникають традиційного лікування м'язів спортсменів і віддають перевагу накладенню тейпу з метою розвантаження запаленої ділянки тіла.

Показанням до застосування тейпів є необхідність лікування різних дисфункцій організму, таких наприклад як: синдром скронево-нижньощелепного суглоба та травма нижньої частини великого пальця стопи. Популярність даної терапевтичної стрічки так зросла за останні роки через її особливості впливати на окрему ділянку тіла на протязі 24 годин на добу, цим же прискорюючи процес загоєння. Тейп забезпечує підтримку болючої ділянки тіла, так само зменшує біль, знімає набряк та покращує працездатність. Варто зауважити, що цього всього вдається досягти без застосування таблеток, мазей та уколів.

Нерідко використовують кінезіо – тейпи у косметології при лікуванні рубців, крім цього є багато підтверджень позитивного впливу стрічок на організм після профілактики гострих та хронічних станів пацієнта.

Найчастіше показаннями до кінезіотейпінгу є:

  • розриви та розтягнення зв'язок або сухожиль у спортсменів;
  • для реабілітації після перенесених травм або операцій, якщо на шкірі пацієнта є глибокі і поверхневі гематоми;
  • часті болі в колінах, шиї чи плечах;
  • викривлення на хребті та грудо поперековому відділі;
  • набряки через лімфатичну дисфункцію;
  • порушення у роботі нервової системи;
  • лікування від целюліту.

Кінезіотейпуванням – названо метод терапії, суть якого у наклеюванні спеціальних стрічок на окремі зони тіла. Динамічне тейпування, знеболюючий ефект, а в разі регулярного носіння кінезіо-тейпів, м'язи помітно розслабляються. Такі пластирі часто використовують для спорту під час інтенсивних фізичних навантажень, оскільки вони розігрівають суглоби, тим самим запобігаючи виникненню спонтанних травм.

Усі пацієнти, без винятку, що пройшли курс кінезіотейпінгу, відзначають: помітне зниження больових відчуттів, порятунок від дискомфорту та покращення загального самопочуття. Ефект від терапевтичних стрічок досягається за рахунок підтягування шкіри та усунення подразнення больових рецепторів, саме тому тейпи часто використовують в анестетичних цілях. Допомагають прискорювати метаболізм клітин та їх регенерацію. Кінезіотейпінг часто призначають пацієнтам з лімфедемою, оскільки пластир прискорює відведення зайвого секрету, що, у свою чергу, усуває набряклість.

Який кінезіо-тейп краще

На сайті компанії Ортомедіка є великий асортимент корисних товарів для здоров'я, у тому числі кінезіо-тейпи. Товар можна як купити самостійно, так і звернутися за допомогою до фахівців, які підберуть саме те, що вам потрібно. Як вибрати кінезіо - тейп, який допоможе саме з вашою проблемою, ми також знаємо відповідь і пропонуємо ознайомитися з усім наявним асортиментом. Популярні види кінезіо - тейпів:

  1. Стрічки – один з найпопулярніших видів тейпів для підтримки м'язового тонусу, зв'язок та сухожилля, а також для розтяжок.
  2. Х-подібні тейпи – практичні, оскільки вони фіксуються на кількох суглобах, незамінний помічник для спортсменів у період реабілітації та відновлення після травм.
  3. У-подібні тейпи - підходять для реабілітації коліна.
  4. Розгалужені стрічки - прискорюють лімфоток, стимулюють кровообіг, а також допомагають зняти набряки після ударів.
  5. Лицьові тейпи – застосовують для обличчя, що покращують прилив крові, тим самим стимулюючи регенерацію клітин. Ворог номер один для зморшок.

Перевагою кінезіологічних стрічок є їх склад, вони виробляються на основі бавовняної тканини та мають хорошу щільність. Зчеплення на тілі допомагає добитися липкий матеріал та спеціальний медичний клей. Такий розчин виготовляють на біологічній основі, він гіпоалергенний, саме тому тейпи дозволені до застосування пацієнтам, які мають гіперчутливий тип шкіри.

Звичайно ж, усі тейпи відрізняються за розмірами. Популярні варіанти ширини тейпів:

  • 2,5 см - найвужчі, відповідно для найменших м'язів, як правило, їх клеять на кисті, стопи, пальці рук, обличчя та шию.
  • 5 см – класичні пластирі, найбільш популярні серед користувачів, оскільки підходять для тейпування більшості частин тіла.
  • 10 см – максимально можлива ширина пластиру.

Ще однією явною відмінністю у кінезіо-тейпів є їхній колір. При виборі даного товару самостійно, обов'язково потрібно знати, що означає кожен колір:

  1. Бежевий часто використовується з метою маскування тейпування, такий пластир практично непомітний і зливається з кольором шкіри. Символізм кольору – це рівновага та стабільність.
  2. Чорний – має зігрівальний ефект, часто помічений в застосуванні у людей, що займаються водними видами спорту. Символізм кольору – незалежність та сила.
  3. Синій та блакитний – мають заспокійливий ефект, охолоджують та розслаблюють м'язи. Використовуються при розтягуваннях, травмах, набряках, надривах та запаленнях. Символізують – воду та прохолоду, сприяють якнайшвидшому одужанню.
  4. Зелений – натуральний чи природний колір, що відновлює баланс в організмі. Символізує життєвість та натуральність.
  5. Червоний – допомагає повернути м'язам тонус і зміцнити їх, так само має зігріваючий ефект.
  6. Рожевий - викликає оптимізм та позитивні емоції. Такий колір тейпу асоціюється зі свіжістю, молодістю та легкістю.
  7. Помаранчевий та жовтий – підвищують життєву енергію, прискорюють одужання. Вважаються кольорами сонця, що приносять гармонію та спокій.
  8. Фіолетовий - його в основному вибирають діти та творчі особистості, він заспокоює. Символізує – душевний спокій та мудрість.

Ще крім відомих кольорових тейпів є дизайнерські, вони ж відрізняються своїм оригінальним забарвленням. Застосовуються для тейпування дітей та дорослих. Адже гарний настрій, створюваний красивою стрічкою, сам собою є запорукою швидкого одужання.

Як вибрати кінезіо-тейп для спортсмена?

Сьогодні всі професійні спортсмени розуміють, як важливо використовувати кінезіо – тейпи під час тренувань, на виступах та турнірах. Для спорту та в період реабілітації ці пластирі стали чудовим помічником і надовго закріпилися у рядах найбільш корисних ортопедичних товарів. Спортсмени обирають саме кінезіо-тейпи для занять спортом, тому що вони чудово тримаються на суглобах та ідеально підходять для тренувань. Найкращим варіантом стануть - Х-подібні тейпи.

Вибираючи кінезіо - тейп необхідно звертати увагу на такі критерії:

  • призначення (для суглобів, для схуднення, як відновлення після отриманих травм);
  • тип пластиру (форма, матеріали, довжина стрічки);
  • тип шкіри користувача (чи є схильність до алергічних проявів).

Вибираючи стрічку, варто приділити велику увагу індивідуальним особливостям майбутнього користувача. Так якщо у людини є дерматологічні захворювання, порушення в роботі серцево-судинної системи, перед придбанням тейпу обов'язково варто звернутися до фахівця за консультацією. Варто зауважити, що кінезіопластирі допустимо використовувати практично на всіх частинах тіла, проте, не варто нехтувати здоров'ям і якщо є якісь протипоказання, то так само застосування тейпів необхідно узгодити з фахівцем. Є можливість, що лікар порекомендує інший спосіб терапії.

Який кінезіо-тейп підходить для обличчя?

Вибираючи кінезіо пластирі для обличчя, і плануючи ними користуватися в домашніх умовах, варто ретельно підійти до питання, розуміючи, що занадто жорсткі можуть негативно вплинути на епідерміс. Для тейпінгу лицьових м'язів краще брати стрічки з високоякісної натуральної бавовни або штучного шовку. Кращі тейпи для чутливої шкіри – бавовняні, нейлонові та «шовкові». Найбільш поширені тейпи з бавовни, оскільки за своїми властивостями дуже схожі на шкіру людини і підходять для більшості процедур.

Який вибрати тейп після розтягнення зв'язок?

Людина, яка отримала розтягнення зв'язок не повинна зволікати, а в терміновому порядку наклеїти тейп для швидкого відновлення, це можна зробити вдома самостійно. При розтягуванні м'язів підійде тейп шириною 5 см, його необхідно накласти на нижню частину п'яти без натягу, далі через пошкоджену ділянку до середини гомілки. Другий пластир найкраще зафіксувати в області згину на перший, наступна стрічка розташовується в області п'яти нижче другого пластиру. При розтягуванні зв'язок фахівці радять віддати перевагу чорним тейпам, вони більш щільні і краще тримаюся.

Чи може бути шкода від кінезіо-тейпу?

Категорично забороняється використання тейпів у ліктьових та підколінних ямках, у пахвових впадинах, тут шкіра дуже ніжна та чутлива. Також не можна заклеювати тейпом папіломи, бородавки та родимки.

Чи буває алергія на тейпи?

Алергічна реакція не була помічена, але не варто нехтувати здоров'ям, тому що у користувача може бути індивідуальна алергія на цей терапевтичний пластир. Вона проявляється вкрай рідко, але все ж таки, якщо після носіння виник свербіж, лущення, шкіра вкрилася пухирям і прищиками, то варто відмовитися від використання тейпу.

Чи можна замінити кінезіо-тейп пластиром?

Заміна тейпу на пластир марна, оскільки різниця між ними дуже велика. Пластир не тягнеться, замість стимуляції виникає застій та парниковий ефект, що погіршує процес загоєння.

Купуючи кінезіо-тейп у салоні Ортомедика ви отримуєте якісний товар за гарною ціною від виробника. Якщо виникнуть питання у процесі підбору терапевтичних стрічок, то ви завжди можете звернутися до наших спеціалістів або самостійно ознайомитись із відгуками на товар, які є на сайті. Менеджери компанії підберуть відповідний товар з урахуванням усіх вимог, допоможуть оформити замовлення, і ви негайно розпочнете процес реабілітації та відновлення м'язів після отриманих травм.

Інформація в даній статті носить інформативний характер і не замінює професійну консультацію лікаря. Для встановлення діагнозу і призначення лікування зверніться до кваліфікованого спеціаліста. Самолікування може бути шкідливим для Вашого здоров'я.

Задайте питання лікарю

Зоя, 04.04.2024 20:17

Який тейп при халюсі вальгус для 2 і 3 пальців

Катерина Загорулько, 10.04.2024 12:15

Добрий день! Зазвичай використовують тейпи шириною 2.5 см для тейпування пальців стопи, але ширина може бути збільшена або зменшена в залежності від потреб пацієнта та рекомендацій фахівця.