Як складається інвалідний візок?

Катерина Загорулько

Автор: Катерина Загорулько (медичний копірайтер)

Дата публікації: 03.05.2023

 Усі розуміють, яких складнощів варте просте на перший погляд пересування з однієї до другої точки, для людини з обмеженими фізичними здібностями. Причинами проблем із пересуванням можуть бути: травми, вроджені або набуті патології, період реабілітації або післяопераційний стан. У такому разі людині, яка зіткнулася з неповноцінною роботою опорно-рухової системи, необхідно інвалідне крісло.

Інвалідне крісло-коляска - відомий транспортний засіб, що допомагає людині в пересуванні, яка не здатна робити це самостійно в певний період життя. Інвалідний візок стає чудовою опорою для людей, які втратили здатність пересуватися без сторонньої допомоги, після хвороби або через інвалідність. Також вона відмінно підходить для пересування людей похилого віку, які не можуть довго йти пішки, але здатні перебувати в сидячому положенні.

Широкий асортимент реабілітаційного обладнання можна знайти в будь-якому зі спеціалізованих ортопедичних салонів Ортомедіка. Інвалідні коляски та всю необхідну до них атрибутику в повному асортименті ми пропонуємо своїм клієнтам до покупки як онлайн, так і офлайн. Відділення салону Ортомедіка розташовані майже у всіх містах України, найбільше філіалів знаходиться в таких містах: Дніпрі, Києві, Харкові, Одесі та Кривому Розі. Наші консультанти завжди допоможуть з вибором та проконсультують за всіма правилами експлуатації медичного обладнання.

Інвалідні коляски поділяють на кілька видів, про кожен можна дізнатися на сайті салону. Візок для інваліда виробляється у двох основних типах: у вигляді каталок та у вигляді крісел-візків. Варто знати, що каталку застосовують для транспортування людини, яка в цей період втратила функцію самостійного пересування. Найчастіше таке обладнання можна побачити у клініках та стаціонарах, а також в інших медичних закладах для полегшення переміщення пацієнта. Каталки дуже прості у догляді, чищенні та дезінфекції, до того ж вони менш габаритні, ніж крісла-коляски.

Інвалідне крісло-візок стане незамінним помічником для людей, які позбавлені можливості пересуватися на постійній основі. Перевагою такого крісла є можливість користувача керувати ним самостійно вдома та на вулиці.

Також інвалідні візки бувають:

 • На ручному приводі - такий різновид колясок простий у користуванні, так як нею легко маневрувати вручну за допомогою коліс, розташованих під руками. Деякі моделі таких колясок оснащені підніжками, підлокітниками та підголівниками. Популярні серед користувачів за рахунок недорогої вартості та простоти використання.
 • З електроприводом – керування таким візком можливе за допомогою спеціального пульта керування. Швидкість пристрою сягає 15 км/год. Більшість моделей мають автоматичне підстроювання кута спинки та підлокітників, адаптивні підніжки з підголівником та безліч інших різних функцій, завдяки яким пересування користувача максимально спрощене.
 • Активні – конструкція коляски має підвищену міцність, вони досить легкі та мають ручний привід керування. Підходять для користувачів, які звикли до ведення здорового способу життя, тому що такі спортивні інвалідні візки дозволяють людині почуватися комфортно та впевнено навіть у спорті.
 • Важільного типу коляски - керувати ними пацієнт може самостійно за допомогою важеля. Система, якою оснащена коляска, дозволяє здійснювати прогулянки навіть по нерівній поверхні, та забезпечує максимально комфортне та повноцінне пересування.
 • Дитячі коляски для дітей з ДЦП є підвищена система безпеки, транспортний засіб оснащений всіма необхідними опціями, що забезпечують комфорт маленькому користувачеві.

Як скласти інвалідний візок - інструкція

Для зручності зберігання та перевезення інвалідного візка необхідно освоїти його складання та розбирання. Покрокова інструкція, що є в комплекті з кожною моделлю інвалідного візка, допоможе користувачеві швидко зі всім розібратися, покроково виконуючи всі рекомендації з інструкції. Так для якісного складання необхідно дотримуватися ряду правил:

 1. Спершу, необхідно нахилити візок, так щоб він спирався на одне колесо, і, взявшись за тканинне сидіння в передній і задній частині посередині потягнути його зусиллям вгору.
 2. Слідом за цим, варто зібрати раму коляски;
 3. Знявши колеса з гальм, виріб досить просто стає котити у складеному положенні навіть через вузькі для проходу місця.

Транспортування інвалідного візка

Звичайно, буває таке, що людині з обмеженими можливостями буває необхідно транспортуватися не тільки з будинку на вулицю, а в більш тривалу подорож, тому купуючи інвалідний візок, варто врахувати цей момент на майбутнє. Найчастіше у користувачів виникає питання – як перевезти інвалідний візок в автомобілі?

Насамперед слід потурбуватися про те, щоб створити зручні умови людині, яка пересідатиме з коляски в автомобіль. Найчастіше для спрощення пересадження використовують спеціальну дошку, її встановлюють між сидінням коляски та автомобіля. Саме по ній інвалід переміщається на автомобільне крісло, далі коляску можна скласти і помістити на вільне місце в автомобілі. Також буває, що людині з обмеженими можливостями необхідно скористатися авіатранспортом. У такому разі авіакомпанії пропонують здати особисте крісло інваліда - візочника в багаж, а йому на час перельоту розміщуватися в салоні літака в інвалідному кріслі компанії.

Інвалідні коляски спеціально створені для того, щоб стати помічником людині, яка має інвалідність або позбавлена нормальної рухливості. Коляски для дому чи вулиці дуже прості в управлінні як вручну, так і за допомогою механічного приводу.

Салон Ортомедіка завжди дбає про своїх покупців, тому збільшує асортимент своєї продукції, спираючись на побажання клієнтів, стежачи за всіма тенденціями ринку медтехніки. У нас є широкий асортимент моделей будь-якої складності, зручні полегшені коляски легко складаються і мало важать.

Наша продукція так популярна серед користувачів, тому що коляски можна легко скласти в багажник автомобіля та транспортувати без особливих проблем. Для людини, яка потребує транспорт для зручного пересування по квартирі, ми готові запропонувати малогабаритні моделі, які проходять у вузькі отвори. Особливістю інвалідних візків для дому є легке обертання коліс та мінімальне фізичне зусилля для керування нею. Практично всі моделі мають важелі для ручного керування та чимало інших додаткових функцій, завдяки яким життєдіяльність людини з обмеженими можливостями помітно спрощується.

Як розкласти інвалідний візок?

Для зручності транспортування та користування транспортним засобом необхідно навчитися як розкладати, так і складати інвалідний візок, пропонуємо ознайомитись з короткою інструкцією для зручності користування:

 • Слід розташувати крісло на твердій поверхні, а гальма заблокувати;
 • Відкрутити фіксуючу планку та потягнути за поперечину для подальшої зручності розкладання;
 • Поставити транспортний засіб на передні колеса та зафіксувати;
 • Розсунути підлокітники убік, натиснути з боків сидіння вниз від себе до повного розкладання коляски;
 • Слід зафіксувати фіксатори, вони розташовані вздовж основних коліс;
 • Вставити вісь колеса у корпус осі на рамі, до клацання.

Дотримуючись перерахованих вище рекомендацій, ви можете бути впевнені, що безпечно і ефективно розкладете інвалідний візок для користувача.

Правила зберігання інвалідного візка

У разі тривалого невикористання коляски варто потурбуватися про правильне її зберігання, щоб не нашкодити транспортному засобу. Так якщо технічний засіб реабілітації довго не використовується, то варто зібрати його і помістити у водонепроникний чохол, він допоможе запобігти появі корозії. Якщо з якоїсь причини немає можливості помістити його в чохол, то можна просто накрити складену коляску поліетиленовою плівкою.

Салон Ортомедіка завжди має в асортименті різні моделі інвалідних візків, з переліку яких наші фахівці завжди допоможуть підібрати найбільш підходящий та комфортний у використанні варіант, враховуючи всі індивідуальні особливості здоров'я та побажання клієнта. Чекаємо на Вас у нас в салоні медтехніки.

Інформація в даній статті носить інформативний характер і не замінює професійну консультацію лікаря. Для встановлення діагнозу і призначення лікування зверніться до кваліфікованого спеціаліста. Самолікування може бути шкідливим для Вашого здоров'я.

Задайте питання лікарю