Як правильно ходити на милицях: інструкція

Катерина Загорулько

Автор: Катерина Загорулько (медичний копірайтер)

Дата публікації: 29.05.2023

Люди, яким довелося скористатися якимись милицями, знають, що пересування на підлокітних милицях загалом не відрізняється від ходьби на пахвових, різниця між ними лише в точці опори. Так, як переломи трапляються досить часто, тому пошук медтехніка милиці завжди залишається актуальним. Але, загалом використання даної медичної техніки дуже просте, досить по черзі переставляти милиці вперед і трохи осторонь стоп, при упорі на здорову ногу переноситься хвора нога, потім робиться крок здоровою. Детальне про те, як пересуватися з палицею для ходьби з підлокітником і на пахвових милицях ми розповімо в цьому матеріалі.

Які милиці краще при переломі?

На сьогоднішній день є пара відомих типів медичного обладнання:

  •  Пахвові милиці – цей вид милиць частіше вибирають користувачі. Щоб їх відрегулювати, необхідно пам'ятати, що відстань для захоплення руки зверху регулюється окремо від загальної довжини милиці.
  • Підлокітні милиці, ще їх називають ліктьовими милицями. Милиця з підлокітником є в асортименті різних розмірів, також їх легко відрегулювати по довжині під кожного користувача. Для цього необхідно, щоб більша частина ваги припадала на руки, вони не дозволяють пацієнтам переносити вагу тіла на пахвові западини, а це дозволяє усунути розвиток нейрапраксії променевого нерва. Милиця з опорою на лікоть частіше використовується для тривалої реабілітації після травм або операцій.

Салон Ортомедика завжди готовий представити своїм покупцям тільки найсучасніше та якісне обладнання за доступними цінами. Наші фахівці допоможуть з вибором милиць, а також відрегулюють придбане медичне обладнання індивідуально під користувача, дотримуючись усіх рекомендацій вашого лікаря.

Вибираючи милиці, після перелому варто враховувати, що виріб може натирати, тому краще віддати перевагу моделям з м'якими насадками на рукоятках та пахвах. З опорою під лікоть «канадки» - вони дозволяють пересуватися швидше, тому що основна опора посідає ліктьовий суглоб і руку.

Коли здійснюється ходьба на милицях без опори на пошкоджену ногу, користувач повинен розуміти, що в цей момент вага тіла переноситься на здорову ногу, милиці пересуваються вперед, а після цього переміщається хвора нога. Таким чином, у процесі ходьби хвора нога не задіяна.  Наступний крок – вага переноситься на милиці, за рахунок сили рук, далі здорова нога крокує вперед і вага переноситься на неї. Коли користувач ходить на милицях, маючи при цьому часткову опору на хвору ногу, він повинен знати особливості такого пересування. Для початку ходьби необхідно висунути милиці на 20-30 см вперед і слідом пересунути пошкоджену ногу, розуміючи, що на неї частково переноситься вага тіла, здорова нога в цей час висувається вперед милиць.

Як відрегулювати милиці під пацієнта

Звичайно ж, розуміємо, що для правильного та якісного використання даного медичного обладнання варто звернутися до фахівця, для його правильного регулювання під конкретну людину. Лікарі рекомендують такого роду регулювання милиць під пацієнта:

  • В першу чергу потрібно відрегулювати довжину однієї милиці так, щоб пахвова опора знаходилася на 2,5-5 см нижче пахвової западини.
  • Положення рукоятки милиці повинно мати трохи вигнутий вигляд (приблизно на 15–30°).
  • Друга милиця повинна бути відрегульована таким чином, щоб її довжина і положення захоплення збігалися зі встановленими параметрами першої милиці.

 

Важливо, після завершення регулювання милиці індивідуально під користувача, перевірити, щоб штифти та гвинти були надійно закріплені. Описане вище регулювання стосується настроювання милиць під лікоть, регулювання пахвових має свої правила та особливості.

Для того щоб відрегулювати пахвові милиці необхідно кінець милиці поставити на відстані близько 5 см від бокової сторони черевика і близько 15 см попереду миска ноги. При цьому верхня частина милиці повинна бути відрегульована так, щоб вона розташовувалась на відстані 5 сантиметрів від пахвової западини.

Що стосується регулювання, то милиці алюмінієві будуть зручнішими в цьому питанні. Щоб регулювати дерев'яні милиці, необхідно відкручувати гвинти і тільки тоді підганяти під інші параметри.

Як ходити на милицях сходами

Якщо ви купуєте або берете милиці в оренду, то найімовірніше ви зіткнетеся з необхідністю підйому та спуску сходами.

У повсякденному житті ми легко піднімаємося сходами практично на будь-який поверх і це не викликає у нас якихось труднощів. Але, коли ми спираємося на милиці, підйом навіть на незначну висоту може викликати дискомфорт.

Так, щоб піднятися вгору сходами за допомогою милиць необхідно:

  1. Підійти до сходинки, зігнути травмовану ногу в коліні, при цьому милиці варто утримувати на підлозі.
  2. Перенесіть основну опору на милиці, після чого перемістіть здорову ногу на першу сходинку.
  3. Милиці варто перенести на цю ж сходинку, на якій ви стоїте, не варто ризикувати і перестрибувати через одну сходинку.

Крок за кроком повторюйте цей рух доки підійметесь астми сходами.

У середньому вам на це знадобиться в 3-4 рази більше, ніж ви б це робили без милиць, але все залежить від вашої вправності та витримки.

Щоб спуститися на милицях вниз сходами, вам слід виконувати зворотні підйому дії:

  • Підійдіть впритул до початку сходинки та перемістіть милиці на нижню сходинку.
  • Постраждала нога в цей час має бути пригнута в коліні, при цьому вага тіла повинна бути перенесена на здорову ногу і на милиці.
  • Після впевненої стійки переміщуємо вниз здорову ногу до милиць.

Такі дії повторюються поки ви не пройдете всі щаблі і опинитеся внизу.

Аналогічним буде метод спуску та підйому з однією милицею з опорою на поручні сходів. У такому випадку може знадобитися менше часу, ніж при використанні двох милиць. Але все ж таки це залежить від уміння тримати координацію і того як спритно ви використовуєте милиці.

Як ходити на милицях узимку?

Якщо ж ви зламали ногу, то це не привід замикати себе вдома в чотирьох стінах і нікуди не виходити.  Навіть якщо перелом ноги стався взимку, варто розробляти ногу і виходити на вулицю. Для цього можна використовувати милиці з наконечниками, які не ковзатимуть на вулиці. Зверніть увагу, що без спеціального наконечника милиці можуть і будуть ковзати, а це може призвести до складнощів пересування та додаткових травм, якщо не втримати рівновагу. Такі накостильники можуть бути з гуми чи поліуретану. Самі насадки мають рифлену поверхню, що дозволить вам стійко пересуватися льодом та іншими слизькими поверхнями.

Шиповану насадку не варто використовувати вдома, оскільки можуть страждати поверхні підлоги.

Якщо ж поверхня слизька, то кроки варто зменшити щонайменше вдвічі і пересуватися з ще більшою обережністю. Пам'ятайте, що в такому випадку краще запізнитися, але забезпечити повну безпеку. При ходьбі і сама поверхня милиць може ковзати, тому варто використовувати рукавички або талькувати руки присипкою. Така рекомендація буде доречною як для виконання милиць в будинку, так і на вулиці.

Як звикнути до милиць?

Насамперед для цього необхідний психологічний настрій та розуміння, що милиці та спритне керування з ними це саме те, що вам зараз потрібно. Наступні прості рекомендації допоможуть вам швидше звикнути до милиць:

  • Використовуйте зручне повсякденне взуття. Якщо напередодні перелому ви купили нові туфлі, то зараз явно не найкращий час, щоб їх застосовувати. Носити варто взуття, яке ви носили до травми.
  • Коли робитимете відпочинок від ходьби, то станьте прямо, розслаблені руки необхідно опустити вниз з легкою опорою на милиці.
  • Підберіть правильне регулювання милиці. Пам'ятайте, що милиця не повинна упиратися в пахву. Відсутня або занадто маленька відстань між милицею і пахвою може призвести до вивиху плечового суглоба.

Для більшого комфорту підберіть милиці виключно для себе.  Враховуючи той факт, що милиці призначені для додаткової підтримки та опори, то вам має бути комфортно під час використання їх.

Як навчити дитину ходити на милицях?

Специфіка використання милиць для дорослої та дитини не відрізняється.  Як і у випадку зі сходинками спочатку вага переноситься на милиці, здоровою ногою ступаємо вперед і потім переносимо зламану ногу.  Дітям іноді може бути складніше налаштуватися та утримувати координацію, тому перші рази варто пересуватися в присутності батьків.  Поки дитина не призвичаїться до милиць не варто експериментувати і вирушати на вулицю, спершу важливо навчитися цьому в будинку.

Не варто перевтомлювати здорову ногу, нехай дитина пересувається з милицею в перші рази не більше 20 хвилин. Після півгодинного відпочинку можна продовжити рух. Милицю з підлокітником або пахвову милицю обов'язково потрібно вибирати під ріст вашої дитини.  Постарайтеся донести дві прості істини для дитини:

  1. Про ходінні на двох опорах, (милицях) спершу ступаємо здоровою ніжкою, а потім хворою.
  2. При ходьбі з однією опорою вперед йде хвора нога і потім здорова.

Зверніть увагу, що пацієнтові дуже важливо дослухатися своїх відчуттів.  Якщо ж від милиць болить спина, починають німіти руки чи ноги, то це означає, що техніка ходіння обранна неправильно. Або милиці були невірно підібрані за ростом і за основними параметрами конструкції.  У разі неправильного підбору людина може сутулитися і швидко втомлюватися. Тривале використання невірно підібраних милиць загрожує болями в тілі, можливими розтягуваннями.

При необхідності купити милиці за гарною ціною, ви можете це зробити в салоні ортопедичних товарів Ортомедика. У нас є пахвові та ліктьові милиці, які допоможуть швидко одужати і повернутися до звичного способу життя.

Інформація в даній статті носить інформативний характер і не замінює професійну консультацію лікаря. Для встановлення діагнозу і призначення лікування зверніться до кваліфікованого спеціаліста. Самолікування може бути шкідливим для Вашого здоров'я.

Задайте питання лікарю