Як позбутися шпори п'яти в домашніх умовах?

Андрій Рудов

Автор: Андрій Рудов (фізіотерапевт, власник мережі ортопедичних магазинів ORTOMEDICA)

Дата публікації: 10.03.2024

Зміст:

П'ятковою шпорою є утворення кісткового наросту на бугрі п'яткової кістки, через що у людини виникають незручності та больові відчуття при ходьбі. Найбільш поширене дане захворювання у жінок віком від 40 років.

Причини виникнення шпори п'яти і сприятливі фактори наступні:

  • плоскостопість та травми п'яткової кістки;
  • вагітність;
  • вікові зміни;
  • перевантаження стоп (заняття спортом, носіння взуття на високих підборах, робота стоячи);
  • зайва вага;
  • захворювання, що супроводжуються порушенням кровообігу;
  • порушення обмінних процесів.

Все вищесказане здатне призвести до мікророзривів м'яких тканин, результатом яких виступає асептичне запалення м'язів і слизової сумки, що знаходяться під кісткою п'яти. Наступний етап – утворення у тканині рідини, що погіршує мікроциркуляцію крові, та відкладення солей кальцію з формуванням остеофіту (кісткового наросту). Основним симптомом п'яткової шпори є різкий біль з максимальною інтенсивністю в ранковий час.

Як позбавитися від шпори п'яти в домашніх умовах

На початковому етапі захворювання, помітний результат людина отримує від спеціальних гімнастичних вправ при п'ятковій шпорі.

Так само, при боротьбі зі шпорою допоможе бандаж, устілки і підп'ятник при нарості для зменшення болю і для правильного положення всієї стопи. Крім цього, не варто відмовлятися від народної медицини як допоміжного методу лікування. Можна використовувати компреси з листям лопуха та подорожника, мазі з муміє, примочки з нашатирем та скипидаром.

Завітавши до салону медтехніки Ортомедіка ви зможете придбати всі необхідні товари, як для домашнього використання, так і для оновлення асортименту в спеціалізованих медичних клініках. Бережіть стан своїх стоп, наш широкий асортимент в цьому допоможе.

Інформація в даній статті носить інформативний характер і не замінює професійну консультацію лікаря. Для встановлення діагнозу і призначення лікування зверніться до кваліфікованого спеціаліста. Самолікування може бути шкідливим для Вашого здоров'я.

Задайте питання лікарю