Як носити коректор постави
Автор: Катерина Загорулько (медичний копірайтер)
Дата публікації: 08.05.2023
Зміст:
Кожна людина, напевно, пам'ятає, як у дитинстві дорослі з його оточення постійно говорили про те, що тримати спину треба рівно. Будучи дитиною, ти не розумієш, наскільки важливо стежити за поставою і не скручувати хребет, оскільки вона є ключовою опорною структурою та своєрідною віссю людського тіла. Подорослішавши, розумієш, що саме здоровий хребет відповідає за загальний стан всього організму. Так людина, що постійно сидить в одному положенні, сутулиться або веде малорухливий спосіб життя, піддає свою спину надмірному навантаженню. Усе це дуже негативно позначається як у поставі, і роботі всіх органів та систем життєдіяльності людини.
Для підтримки постави всієї спини фахівці рекомендують використовувати корсет для спини, якщо необхідно зробити акцент на вирівнюванні плечей, то варто придбати – реклінатор. Ці обидва бандажі для спини отримали загальну назву – коректор постави. Такий ортопедичний товар як коректор постави є спеціальним виробом, з допомогою якого вдається направити хребет до фізіологічно правильного становища, і навіть виправити наявні деформації і викривлення.
Навіщо потрібен коректор постави?
Коли людина використовує коректор для постави, через короткий час починає помічати, що хребет виробляє звичку тримати спину рівно правильному становищі, не сутулясь у своїй. Перевагою коректора є можливість його використання в будь-якому віці, як для профілактики, так і для лікування проблем зі спиною. Такий корсет для постави знижує ризик деформації за постійних динамічних навантажень. Наприклад, коли людина різко стала набирати зайву вагу або при піднятті тяжкості, всі ці ситуації вкрай негативно позначаються не тільки на поставі, а й на роботі інших органів та систем.
Як одягати коректор постави?
Звичайно ж, ставши спостерігати у себе чи близьких проблеми з поставою, варто записатися на прийом до фахівця – ортопеда, він вже призначить лікування та порекомендує носіння коректора постави індивідуально для користувача з урахуванням всіх особливостей.
Варто знати, що спосіб надягання ортопедичного коректора постави залежить від особливостей моделі, а також від передбачених у ній фіксаторів, таких як:
- застібки,
- липучки,
- ремені,
- шнурівка.
Купуючи коректор постави в салоні Ортомедика, ви завжди можете розраховувати, що наші фахівці докладно розкажуть, як його одягнути та застебнути на вас, для якісного носіння та отримання швидкого результату. Варто пам'ятати, що перед покупкою бандажа необхідно знати всі потрібні параметри або приміряти його для того, щоб переконатися, що він підходить саме вам і не здавлює м'які тканини в процесі досягнення бажаного ефекту від використання.
Коректори постави поділяються на кілька основних видів:
- Реклінатори для плечей мають м'які ремені, за допомогою яких відводяться плечі назад для правильної анатомічної постави, не допускаючи при цьому сутулості. Зручні у використанні для дітей та дорослих, часто їх призначають для профілактики та лікування викривлень, найефективніші на ранній стадії проблеми.
- Грудні коректори мають ребра жорсткості, і в процесі їх носіння впливають на плечі і на весь грудний відділ хребта. Фахівці рекомендують їх використовувати людям із вираженою сутулістю, сколіозом та іншими деформаціями хребетного стовпа.
- Грудопоперекові коректори – оснащені довгою смугою в районі попереку, що забезпечує підтримку всього хребетного стовпа. Відмінно підходять при боротьбі із сутулістю та лордозом, здатні розправити плечі до необхідного положення.
Існує ряд ознак того, що обраний вами бандаж ідеально підходить користувачу за розміром і дуже скоро можна буде помітити результат корекції постави. До цих ознак відносять:
- Коли корсет ідеальний за розміром він унеможливлює сутулість, в якому б положенні не знаходилося тіло (стоячи або сидячи);
- Коли хребет приймає природний S-подібний вигин, а плечі розведені і знаходяться на одному рівні, можна з упевненістю сказати, що корсет підібраний правильно;
- Остання ознака, яка вказує на правильність вибраного виробу, полягає в тому, щоб була можливість здійснити таку перевірку - підійдіть спиною до стіни і злегка необхідно притулитися з нею так, щоб настінної поверхні торкнулися тільки сідниці, лопатки і потилиця. Якщо не вдалося все це здійснити, то є ймовірність, що корсет вам не за розміром, можливо варто вибрати для себе іншу модель.
Коли користувач надягає ортопедичний коректор постави, то відчуває якісну стабілізацію спини завдяки тому, що всі ремені і застібки щільно на ньому зафіксовані. Рекомендується одягати коректор і реклінатор на голе тіло або бавовняну футболку приблизно так само, як рюкзак, і фіксувати його на талії. Найзручніше зробити це в положенні стоячи, всі ремені повинні при цьому розташовуватися рівно, не перекручуватися. На ніч його обов'язково знімають, дозволяючи м'язам відпочити та розслабитися.
Скільки носити коректор для постави?
Що стосується безпосереднього носіння виробу, то, звичайно, всі основні положення та рекомендації щодо тривалості, необхідної міри щоденного використання бандажу призначає виключно лікар – ортопед. Він зможе це зробити після того, як проведе індивідуальну консультацію та діагностику захворювання пацієнта. Якщо людина має низку серйозних порушень, то фахівець, базуючись на цих даних, призначить відповідну модель і рівень її жорсткості для кращого ефекту.
Коректор для постави також незамінний для дітей, оскільки згідно зі статистикою 20% малюків дошкільного віку вже мають проблеми зі сутулістю і з кожним роком ситуація посилюється. Так зміна вигинів хребта в дітей з віком, тягне за собою деформацію грудної клітини, яка надалі здатна викликати порушення роботи всіх внутрішніх органів прокуратури та систем. Звичайно ж, корсет для виправлення постави дитині повинен призначити кваліфікований педіатр або ортопед, тому, помітивши викривлення хребта у дитини, варто негайно записатися до лікаря на прийом.
Самолікування, як і бездіяльність, може завдати непоправної шкоди організму, що росте. Тривалість носіння такого коректора визначає лікар, враховуючи індивідуальні особливості та складність ситуації у маленького пацієнта.
Усі сучасні бандажі для корекції постави виконані з легких гіпоалергенних матеріалів, які сприяють вільній циркуляції повітря та відведенню вологи від шкіри. Ця особливість дає можливість проводити тривалі курси лікування без ризику виникнення попрілостей чи натирань.
Режим носіння коректора постави та реклінатора для дорослого полягає в наступних правилах, тому якщо бандаж придбаний для профілактики, достатньо почати з 30 хвилин на день. Через кілька днів можна збільшити час носіння до 3-5 годин на день. Як правило, щоб досягти значного ефекту, коректор постави краще носити від 3 до 6 місяців. У цьому питанні не варто надмірно старатися, занадто тривале носіння бандажу не допоможе швидше виправити проблеми з поставою, варто суворо дотримуватись рекомендацій і обов'язково на ніч його знімати, щоб не погіршити ситуацію.
Чому болить спина в коректорі постави?
При носінні корсету може виникати відчуття дискомфорту та здавленості, неприємне відчуття буквально при кожному русі та положенні тіла. Найчастіше це може відбуватися за перших використаннь корсета. Але саме таким чином і починається ефективна робота такого ортопедичного виробу.
Відчуття під час звикання до корсету для постави
При перших використаннях коректора постави, навіть м'яких моделей, людина відчуватиме значний дискомфорт. Враховуючи, що коректор впливає не тільки на м'які тканини, а й на кістковий корсет, то це нормальний, природний його вплив, який супроводжується болючими відчуттями.
Щоб звикнути до його впливу, необхідно поступово збільшувати час носіння коректора. При призначенні ортопедичного коректора лікар дає схему лікування і необхідний час його носіння. Тому, що це залежить від конкретної проблеми зі здоров'ям та від фізичних особливостей майбутнього пацієнта.
Симптоми, за яких потрібно зняти коректор постави
Варто також зазначити, що носіння корсету рекомендується не всім. Є низка протипоказань у якому коректор не можна застосовувати. Ось вони:
- Наявність дерматологічних захворювань, різних ран і висипань у тих місцях, де пояс для постави може із нею контактувати.
- Індивідуальні алергічні реакції на матеріал, з якого виготовлений корсет або реклінатор.
- При вагітності будь-якому терміні. Для розвантаження спини може рекомендуватися спеціальний бандаж для вагітних, кілька варіантів яких ви можете знайти в каталозі нашої компанії Ортомедика.
- При захворюваннях легень та серцево-судинної системи.
- Якщо є заборона лікаря.
Для збереження свого здоров'я необхідно прислухатися до зазначених застережень, застосовувати реклінатор постави тільки після консультації та рекомендації ортопеда або іншого фахівця.
Що можна і не можна робити в коректорі постави?
Варто пам'ятати про те, що коректор не призначений для безперервного носіння. Його необхідно використовувати лише вдень, а на ніч обов'язково знімати. Вночі м'язи повинні відпочивати та розслаблятися. При цьому вдень коректор необхідно носити щодня не пропускаючи.
Застосовуючи коректор для постави, потрібно налаштуватися на пасивні рутинні дії. У ньому, в жодному разі не можна займатися спортом, бігати та й загалом вести активний спосіб життя. Дія реклінатора буде ефективною тільки в той момент, коли ви спокійно йдете, сидите чи стоїте.
Особлива користь буде, коли ви в положенні сидячи зосереджено працюєте за комп'ютером або займаєтеся навчанням. У цей час рухи пластичні та не різкі, що добре сприяє для роботи коректора.
Якщо ж ви практикуєте денний сон, тоді на цей період коректор теж варто знімати. Втім, якщо ви лежатимете в корсеті для спини близько 15-20 хвилин шкоди не буде, але для повноцінного сну та відпочинку його потрібно знімати. Безперервне носіння корсету не має перевищувати 4-6 годин, після цього часу м'язам і тілу загалом необхідний відпочинок, після якого знову можна його застосовувати.
Як доглядати корсет для постави?
Щоб коректор довго зберігав свій привабливий вигляд і корисні властивості за ним необхідний спеціальний легкий догляд.
Його необхідно утримувати в чистоті, у міру забруднення аксесуар можна прати лише руками, при температурі не вище 40 °. Для прання можна застосовувати слабкий мильний розчин, у жодному разі не застосовувати відбілюючі засоби. Після прання не повинно бути жодних вичавлювань, лише легкі віджимання руками. Сушити коректор для спини необхідно на рушникові за кімнатної температури. Варто уникати прямих сонячних променів. У жодному разі, не можна гладити реклінатор.
Такий ортопедичний товар, як коректор для постави можна купити і без призначення лікаря, але тільки після обов'язкової консультації з ним та розуміння, що він дійсно вам необхідний. Не варто ризикувати зі своїм здоров'ям, варто дотримуватися всіх рекомендацій даних лікарем. Якщо ж вам призначили реклінатор або корсет для спини, тоді великий їх вибір можна знайти в інтернет магазині або стаціонарному ортопедичному салоні Ортомедика.