Як носити гомілковостопний бандаж?

Катерина Загорулько

Автор: Катерина Загорулько (медичний копірайтер)

Дата публікації: 15.05.2023

При сучасному ритмі життя і постійному поспіху практично кожна людина може травмувати собі гомілкостоп. Бандаж на гомілкостоп став дуже актуальним і необхідним, тому що з його допомогою можна зафіксувати больову точку в анатомічно правильному положенні, тим самим прискоривши процес загоєння пошкоджених тканин. Нехтувати процесом відновлення гомілкостопу після пошкодження не варто, тому що існує висока ймовірність травмувати його знову в найближчі 2-3 роки. Фіксатор гомілкостопу не тільки допоможе відновитися після травми, а й не допустить виникнення нової найближчим часом.

Як носити еластичний бандаж для гомілкостопу?

Щоб бандаж почав якомога раніше працювати, його потрібно правильно зафіксувати на гомілкостопі, відрегулювавши тиск на проблемну область. Варто пам'ятати, що фіксатори гомілкостопу не повинні тиснути на щиколотку або викликати дискомфорт при носінні. Такий бандаж на стопу варто надягати так, щоб фіксатор гомілкостопу знаходився безпосередньо над передньою частиною суглоба. На всі питання, що стосуються правильного носіння еластичного бандажа на гомілкостоп, дасть відповідь кваліфікований фахівець, до якого варто звернутися за консультацією перед покупкою та носінням виробу.

Показаннями до застосування бандажа є наявність таких проблем у людини:

  • Артрит;
  • Артроз;
  • Запалення ахіллового сухожилля;
  • Нестабільність гомілковостопного суглоба;
  • Набряк гомілкостопа;
  • Перелом;
  • Перелом малогомілкової кістки;
  • Перелом плюсни та передплюсни;
  • Перелом кістки п'яти;
  • Перелом таранної кістки;
  • Перелом шийки стегна;
  • Пошкодження малогомілкових сухожиль;
  • Після вивихів та підвивихів;
  • Відновлення після операції;
  • П'яткова шпора;
  • Розрив зв'язок;
  • Розтягнення зв'язок;
  • Синдром звисаючої (падаючої) стопи;
  • Синовіт;
  • Травми кісточки;
  • Вальгусна деформація.

Надіти компресійний бандаж на стопу не складе труднощів, достатньо дотримуватися кількох рекомендацій. Надягати ортез на гомілкостоп слід у положенні сидячи, на носок з бавовни без швів. Більшості людей потрібен певний період звикання, як правило, кілька днів достатньо. Після зняття бандажа людина так само кілька днів відчуває певний дискомфорт, але незабаром забуває про нього. Звичайно ж, людина, якій довелося зіткнутися з проблемами гомілкостопу, ставить питання – як довго необхідно носити бандаж для стопи? Фахівці рекомендують у перший день носити еластичний фіксатор не більше однієї години та, звичайно, мінімізувати фізичну активність у цей день. На другий день збільшити час носіння вдвічі, а на третій можна наблизитися до п'яти годин носіння бандажа на гомілковостопі. Таким чином, поступово збільшувати тривалість носіння лангети на нозі до необхідної кількості часу. Якщо за фізичними відчуттями це дається складно, то такий метод занадто швидкий. Тривалість носіння протягом дня є індивідуальною для кожної людини, все залежить від патології, зазвичай необхідно від 2 до 8 годин.

Гомілковостопний бандаж, як і інші бандажі, та ортези для ніг має свої різновиди. Так на сайті Ортомедіка покупець може перед покупкою докладніше ознайомитись з кожним із видів бандажа:

  1. Еластичний бандаж – допомагає значно зменшити амплітуду руху суглобом, при цьому не знерухомлюючи його повністю. Легко справляється з набряклістю та больовим синдромом, його часто використовують спортсмени, оскільки він не має ребер жорсткості та досить м'який та зручні у носінні.
  2. Бандаж середньої фіксації – популярний серед користувачів, оскільки має вставки із пластику та металу, забезпечує компресійний ефект, частий у застосуванні після отриманих травм гомілкостопу середнього ступеня тяжкості.
  3. Жорсткий бандаж – відповідальний за повну іммобілізацію кінцівки, не дозволяючи їй жодного руху, здатний стати надійною фіксацією замість гіпсу. Такий бандаж, що фіксує, призначають при переломах, артрозах та артритах суглоба, а також в період післяопераційного відновлення.

Бандажі на шнурівці або липучках відмінно фіксуються на необхідній ділянці і допомагають вести звичний спосіб життя навіть при розтягуваннях. Пацієнт здатний самостійно регулювати рівень фіксації в різних зонах і при необхідності знижувати компресію в міру відновлення рухової функції кінцівки, базуючись на особистих відчуттях.

Як носити ортопедичний чобіток?

Ортопедичний чобіток – поширений у застосуванні при хронічній нестабільності зв'язок, розриві ахіллового сухожилля, стабільних міжгомілкових переломах, та інших серйозних травмах, що стосуються гомілковостопного суглоба. Завдяки ортопедичному чобітку користувач може самостійно пересуватися вулицею і вести звичний спосіб життя, навіть маючи якісь пошкодження ніг.

Першорядною особливістю гомілковостопного ортезу є те, що він виготовлений з якісних медичних матеріалів. Зовні жорстка пластмаса, яка забезпечує виробу необхідні фіксуючі властивості. Губкове внутрішнє покриття надає зручності та комфорту в застосуванні, не подразнюючи шкіру. Пластмасові частини, що знаходяться в передній і задній частинах, піддаються регулюванню і повністю охоплюють весь гомілкостоп.

Показаннями до застосування ортопедичного чобітка є:

  • розтягування 2/3 частини зв'язок кісточки;
  • післяопераційна фіксація ушкоджень м'яких тканин, сухожиль і зв'язок;
  • розрив ахіллового сухожилля;
  • хронічна нестабільність зв'язок;
  • стабільні переломи ноги;
  • міжгомілкові переломи з необхідністю застосування зовнішнього фіксатора;
  • реабілітація після складних травм у ділянці гомілкостопу;
  • переломи кісток передплюсні.

Одягати ортез чобіток краще в присутності фахівця: ортопеда або травматолога, щоб не допустити жодних помилок, а спочатку носити його правильно для швидшого ефекту.

Носіння ортопедичного ортезу чобітка повинне комбінуватися з антиемболічним трикотажем, він служить для поліпшення венозного відтоку в зоні гомілок і перешкоджає утворенню тромбів. Перевага використання такої тканини - носити її можна близько одного тижня без зняття.

Як носити ортез при шпорі п'яти?

На сайті компанії Ортомедіка можна знайти різні бандажі для гомілкостопу це ж стосується ортезу при шпорі п'яти. Наші фахівці підберуть необхідний виріб, який допоможе за короткий час відновитися та позбутися больових відчуттів. Ортез при шпорі п'яти дозволяє пацієнту зміцнювати м'язи стопи, забезпечує грамотний процес лікування і дозволяє запобігти майбутньому дискомфорту від плантарного фасціїту. Варто знати, що цей пристрій протипоказаний пацієнтам з тяжкими порушеннями кровообігу. Ортез при шпорі п'яти також називають нічним.

Плантарний фасцит – це захворювання має запальний характер, через нього відбуваються дегенеративні зміни підошовної фасції. Ще ця хвороба відома як – підошовний фасціїт. Підошовний фасціїт - одна з найбільш поширених причин болю в п'ятах, які людина відчуває в основному вранці, після пробудження. Виникає плантарний фасціїт як у жінок, так і у чоловіків. До підвищеної групи ризику належать спортсмени, які займаються легкою атлетикою та піші туристи.

Найчастіше підошовний фасцит проходить досить швидко і не створює особливих проблем, захворювання може тривати від 6 до 18 місяців. Деякі люди, крім носіння шини, приймають ліки, щоб таким чином зменшити біль і зняти набряк.

Для того, щоб нічний ортез негайно почав діяти, його потрібно правильно надіти, для цього варто дотримуватися таких рекомендацій:

  1. Шину необхідно зафіксувати на нозі під кутом 90 градусів із максимально розтягнутою фасцією, це допоможе усунути ранковий біль.
  2. Супінатори для підтримки склепіння стопи використовувати при ходьбі для захисту п'яти від різних навантажень та ударів.

Як носити деротаційний чобіток? 

Людині, яка отримала травму – перелом шийки стегна, фахівці призначають носіння чобітка деротації. Сучасний деротаційний чобіт має вигляд пластикової пов'язки на гомілкостоп з дихаючою гіпоалергенною підкладкою. Завдання, покладене на цю пов'язку - утримувати стопу в нерухомому положенні й не дозволити обертатися стегну.

Цей виріб часто перевершує очікування користувачів, більшість із них вважала, що переломи лікують тільки гіпсом, але все ж таки в більшості випадків саме деротаційний чобіт є найкращим варіантом іммобілізації зламаної шийки стегна.

Правильно одягнути чобітки при переломі шийки стегна завжди допоможе фахівець. Тривалість його носіння залежить від того, як зростаються кістки у пацієнта, головне, щоб вони зросталися правильно і надалі людина могла нормально сидіти і ходити. Якщо ж такі переломи не зростаються, то деротаційний чобіт потрібний зовсім ненадовго, найчастіше не більше одного місяця, цього часу достатньо, щоб організм адаптувався до перелому, та зник біль.

Наш ортопедичний салон Ортомедіка має великий асортимент різноманітних товарів, для лікування та відновлення після різних захворювань та отриманих травм. Менеджери компанії допоможуть вибрати необхідний бандаж як для вас, так і для ваших близьких. Ми завжди відстежуємо популярні новинки на ринку цього виду продукції, тому готові запропонувати своїм клієнтам найсучасніші та конкурентні за ціною товари. Відвідайте наші магазини, вони знаходяться практично в кожному місті України, та переконайтесь у якості та користі нашої продукції.

Інформація в даній статті носить інформативний характер і не замінює професійну консультацію лікаря. Для встановлення діагнозу і призначення лікування зверніться до кваліфікованого спеціаліста. Самолікування може бути шкідливим для Вашого здоров'я.

Задайте питання лікарю