Як користуватись протипролежневим матрацом?

Катерина Загорулько

Автор: Катерина Загорулько (медичний копірайтер)

Дата публікації: 26.02.2023

Люди, які знають, як ускладнюється життя через затяжну нерухомість, як погіршується здоров'я, розуміють важливість якісного сну на протипролежневому матраці. Протипролежневий матрац не допускає порушення нормального кровообігу, навіть якщо людина довго перебуває в нерухомому положенні. Надалі наслідками малорухомого способу життя стає атрофування клітин, а також виникають пролежні. До цього звичайно краще не допускати та вчасно вжити необхідних заходів, завчасно потурбувавшись про профілактику пролежнів.

Що таке протипролежневий матрац

Мережа ортопедичних салонів Ортомедика рада запропонувати своїм покупцям широкий асортимент різних товарів від пролежнів. В каталозі нашої компанії кожен покупець, напевно, знайде саме той товар, який йому необхідний. Команда фахівців готова представити весь асортимент реабілітаційного обладнання, а також засобів по догляду за хворими людьми.

Варто знати, що протипролежневим матрацом є медичний аксесуар, який призначений для комплексного лікування та профілактики пролежнів у довгостроково лежачих хворих. Все частіше використовують ці види матраців для лікування пролежнів, вони помітно покращують якість життя лежачих хворих, а також полегшують догляд за ними.

Як працює протипролежневий матрац?

Основні функції матраца проти пролежнів полягають у наступному:

  • Допомагає відновити кровообіг;
  • Забезпечує правильне положення тіла пацієнта, забезпечуючи при цьому ортопедичний ефект;
  • Помітно скорочує рівень тиску на різні області тіла;
  • Має масажний ефект;
  • Відводить непотрібну вологу;
  • Забезпечує обдування.

Купити протипролежневий матрац не складе труднощів, достатньо відвідати один із наших спеціалізованих салонів Ортомедика і підібрати відповідний варіант матраца. Якщо самостійно складно визначитися з вибором, то завжди можна проконсультуватися зі спеціалістом, який, підбере відповідну за всіма параметрами та вимогами модель.

Кому може бути корисним використання протипролежневого матраца?

Протипролежневі матраци потребують люди, які стали абсолютно знерухомлені в результаті коми, тривалої седатації або паралічу. Пацієнт, що довго перебуває в нерухомому положенні, може бути схильний до утворення пролежнів через погане постачання шкірі кисню у місці зіткнення тіла з поверхнею, на якій він лежить.

Такі сучасні матраци від пролежнів забезпечують зміну положення тіла за рахунок поперемінного продування різних ділянок виробів. За рахунок зміни положення секцій змінюється тиск на різні ділянки тіла, тим самим забезпечуючи масажну дію.

Які бувають матраци при пролежнях?

Принципом роботи протипролежневого матраца є поперемінне наповнення спеціальних повітряних секцій. Внаслідок такої дії тиск на всі ділянки тіла змінюється, що не дозволяє застоюватися крові. На сайті компанії Ортомедика можна знайти матраци таких типів:

  1. Комірчасті – відмінний варіант для профілактики пролежнів, а також приведення тіла в норму на ранніх етапах виникнення пролежнів. Такий матрац підійде для пацієнтів із масою тіла до 120 кілограмів. Їх використовують у період реабілітації після операцій та травм, а також при захворюваннях центральної нервової системи. Зовні структура такого матраца нагадує решітку з комірками середнього розміру. Так ці невеликі комірки по черзі накачуються повітрям за рахунок автоматичного компресора.
  2. Секційні – це трубчасті протипролежневі матраци, які здатні відновлювати кровотік, підходять для пацієнтів з масою тіла 160 кг і вище. У більшості моделей є спеціальна функція обдування, саме вона запобігає потовиділенню та забезпечує додатковий комфорт пацієнта. Такий вид матраца універсальний, тому що його використовують і на ранніх етапах появи пролежнів, і на пізніших стадіях захворювання.

Ще зустрічаються статичні матраци - вони наповнені спеціальними еластичними матеріалами, які здатні адаптуватися під форму тіла людини та знижувати тиск на зони, що стикаються з поверхнею.

Інструкція з використання протипролежневого матраца

Інструкція використання матраца від пролежнів дуже проста - досить покласти матрац на ліжко, так, щоб повітряні осередки були вгорі, а сполучні трубки розташовувалися б у ліжку. Якщо протипролежневий матрац комірчастий, його потрібно покласти на ліжко та підігнути вільні кінці під звичайний матрац.

Як надути матрац для пролежнів 

Для того, щоб надути матрац для пролежнів, необхідно розкласти його на ліжку, а потім з'єднати з компресором, переконавшись при цьому, що гнучкі трубки не перекрутилися і не потрапили під матрац. Наступний крок – накрийте матрац звичайним простирадлом, для фіксації, краще використовувати простирадло з резинками, а не на шпильках.

Як здути протипролежневий матрац?

Якщо користувач планує тривалий час зберігати виріб, не використовуючи його, матрац краще здути. Для того, щоб випустити повітря, необхідно від'єднати трубки, а потім натиском «видавити» його назовню.

Як під'єднати протипролежневий матрац до компресора? 

Перше, з чого необхідно почати – це з'єднати компресор та шланги так, щоб трубки не згиналися та не скручивались. Компресор обов'язково повинен перебувати на підлозі, зблизь узголів'я ліжка або біля ніг хворого. Наповнюючи матрац повітрям важливо регулювати тиск відповідно до прописаних інструкцій, враховуючи вагу пацієнта.

Що робити, щоб протипролежневий матрац став рівним? 

Для вирівнювання матрацу допоможе функція статики. Першорядна функція статики - підтримка тиску повітря в матраці на одному рівні. Завдяки цьому пацієнт може зручно лежачи, відпочити, а помічник виконати процедури догляду, легко і швидко. При цьому компресор завжди працює від мережі, тим самим підтримуючи необхідний рівень тиску в комірках, почергово заповнюючи їх повітрям.

Коли виникає необхідно випустити повітря з матраца, варто від'єднати трубки, а потім погладжувати виріб руками, наче «виганяючи» повітря назовні.

Які проблеми можуть виникати під час використання протипролежневого матраца?

Такий матрац може на якийсь час стати чудовою альтернативою звичайного розкладного ліжка, але все ж без потреби не варто постійно спати на подібних виробах. Мінусом сну на такому матраці є дискомфорт через шум від працюючого компресора.

Як довго можна використовувати протипролежневий матрац? 

Рішення щодо тривалості користування протипролежневого матраца приймає той, хто доглядає хворого. Враховуючи: чи є пролежні, ступінь активності та стан хворого. Перед покупкою варто подумати, якщо виникне потреба відключати систему для того, щоб тіло хворого відпочило від масажу, може одразу розглянути моделі з функцією статики. Така функція необхідна при перемиканні системи в режим спокою, не відключаючи при цьому матрац від мережі.

Чи існують побічні ефекти, пов'язані з використанням протипролежневого матраца? 

Побічних ефектів при використанні матраців від пролежнів немає, головне врахувати всі нюанси при виборі виробу. У такому разі він не тільки дозволить не допустити серйозних пролежнів на початкових етапах, а й покращить стан пацієнта з серйозними симптомами захворювання.

Ремонт протипролежневих матраців

Звичайно ж, як і всі вироби в процесі експлуатації матрац від пролежнів може потребувати ремонту, який можна здійснити самостійно, але якщо правильно і якісно його доглядати, то термін його експлуатації буде на порядок вище.

Догляд за протипролежневим матрацом

Чистити протипролежневий матрац необхідно у надутому стані. Протирати його необхідно м'якою ганчіркою, змочивши її в мильній воді. Доглядаючи за таким матрацом, варто відмовитися від спиртовмісних засобів, і засобів з барвниками. Сушити матрац найкраще далеко від сонячних променів.

Що робити якщо у протипролежневому матраці дірка 

Для того, щоб самостійно займатися ремонтом протипролежневого матраца, варто придбати клей для ПВХ типу «Кристал», «Момент» або поліуретановий клей для взуття, за їх допомогою дірку на матраці можна заклеїти самостійно. Латку для матраца можна вирізати з ПВХ або щільного шкірозамінника. Звичайно розмір такої латки повинен бути вдвічі більшим за саму дірку на матраці.

Що потрібно для якісної роботи компресора 

Експлуатація матраца з компресором досить проста, достатньо дотримуватись ряду правил і послідовно їх виконувати:

  • Розмістити матрац на ліжку таким чином, щоб компресор знаходився у нижній частині ніг;
  • Для якісної фіксації компресора можна використовувати вбудовані гачки;
  • Під'єднайте компресор до матраца за допомогою повітряного шланга, а потім до розетки;
  • Проконтролювати, що шнур живлення перебуває у безпечному положенні;
  • Для запуску та автоматичного заповнення повітрям матраца потрібно натиснути кнопку на панелі управління компресора.

Для зручності користувача, після повного надування матраца, можна за допомогою перемикача на панелі управління налаштувати все відповідно до потреб пацієнта.

Коли матрац повністю надутий, налаштуйте його відповідно до потреб користувача, використовуючи перемикач на панелі керування.

Скільки коштує протипролежневий матрац?

Діапазон цін на протипролежневі матраци від 199 до 99 999 грн. Тому необхідно розглядати кожен варіант матрацу спираючись на потреби та можливості людини. 

Який протипролежневий матрац підійде для повної людини?

Матраци підвищеного комфорту з протипролежневим ефектом P102MPLPMHI та VISCOFLEX підійдуть для людей з великою вагою, максимальне навантаження на матраци до 286 кг.

Яка гарантія на протипролежневий матрац?

Гарантія від фірми виробника на будь-яку модель протипролежневого матраца – 24 місяці.

Вибираючи протипролежневий матрац для себе або для близької людини, варто враховувати всі його побажання до майбутнього виробу, виходячи з характеристик матраців від пролежнів. Такі матраци стали незамінними помічниками у процесі комплексного лікування та профілактики пролежнів у довгостроково лежачих хворих.

Не варто економити на здоров'ї, краще відразу придбати якісну продукцію, яка прослужить своєму користувачеві довгий час. Завітайте до нашого салону Ортомедиката оберіть протипролежневий матрац для комфорту важливої для вас людини.

Інформація в даній статті носить інформативний характер і не замінює професійну консультацію лікаря. Для встановлення діагнозу і призначення лікування зверніться до кваліфікованого спеціаліста. Самолікування може бути шкідливим для Вашого здоров'я.

Задайте питання лікарю