Як доглядати компресійні панчохи?

Скринник Олексій Анатолійович

Автор: Скринник Олексій Анатолійович (флеболог, судинний хірург)

Дата публікації: 07.04.2024

Компресійними панчохами названі спеціалізовані панчішні вироби, які були розроблені для запобігання виникненню таких венозних захворювань як: варикоз, хронічна венозна недостатність, набряк, флебіт, тромбоз, а також їх лікування та запобігання повторному розвитку.

Принцип захисту вен за допомогою медичних компресійних виробів заснований на тому, що в ділянці щиколотки створюється певний тиск, який поступово знижується у напрямку до талії. Компресія, яку забезпечують панчохи, знижує набряклість з ніг, прибирає втому і сприяє нормальному циркулюванню крові.

Правила догляду за компресійними панчохами

Догляд за компресійними панчохами повинен проводитись з використанням делікатних пральних порошків або рідин. Часто користувачі віддають перевагу спеціальному милу. Температура води в процесі прання повинна бути не вищою за 30, максимум 40 градусів. Після ополіскування з панчіх слід акуратно злити надлишки води. Сушка допустима тільки горизонтальна, щоб не пошкодити волокнисте переплетення.

Фахівці стверджують, що прати компресійний трикотаж треба після кожного використання. У процесі носіння у волокна тканини можуть потрапляти пил та дрібне сміття, які діють як абразив та можуть пошкодити виріб. Зазвичай компресійний трикотаж носять від 3 до 6 місяців на початкових стадіях варикозу, а на важких стадіях носити панчохи доведеться все життя. Якщо є серйозне захворювання венозної системи нижніх кінцівок, то для зручності варто придбати як мінімум два комплекти панчіх. Так, наприклад, коли один виріб буде в пранні або в процесі сушіння, людина може скористатися другим комплектом.

При необхідності придбати якісний ортопедичний виріб для щоденного використання, варто відвідати мережу салонів Ортомедика. У нас можна вибрати для себе відповідний варіант виробу, який допоможе швидко пройти реабілітаційний період і повернутися до звичного способу життя.

Інформація в даній статті носить інформативний характер і не замінює професійну консультацію лікаря. Для встановлення діагнозу і призначення лікування зверніться до кваліфікованого спеціаліста. Самолікування може бути шкідливим для Вашого здоров'я.

Задайте питання лікарю