Вибір правильного інфрачервоного термометра: повний посібник для покупця

Катерина Загорулько

Автор: Катерина Загорулько (медичний копірайтер)

Дата публікації: 26.08.2023

Інноваційним винаходом є інфрачервоний термометр, призначений для вимірювання температури тіла, а також повітря, їжі за допомогою безконтактного способу.

Замір відбувається за лічені секунди, що максимально зручно, щоб не розбудити дитину або просто не турбувати людину.

Що таке інфрачервоний термометр?

Для маленьких дітей елементарний вимір температури при застуді може стати справжньою проблемою та принести багато незручностей. Щоб вирішити це питання всього за кілька секунд, варто використовувати сучасний інфрачервоний градусник.

Дистанційний термометр - це медичний пристрій, робота якого влаштована завдяки сигналам інфрачервоних датчиків.

Такий прилад дозволяє контролювати температуру тіла та навколишнього середовища. Є гігієнічним та безпечним пристосуванням, оскільки не потребує контакту з тілом. Про безпеку термометра свідчить той факт, що в ньому відсутні небезпечні сполуки на зразок ртуті.

Як працюють інфрачервоні термометри?

Основна робота пристрою базується на реєстрації інфрачервоного випромінювання від вимірюваного об'єкта або тіла людини, після чого отримана інформація перетворюється на температурний показник. 

Щоб виміряти температурний показник вибраного об'єкта, необхідно направити на нього прилад та натиснути кнопку вимірювання. Щоб центр виміру припадав на потрібну точку, апарати мають світловий лазерний промінь.

Переваги використання інфрачервоних термометрів

Як і будь-який товар, безконтактний термометр має свої переваги та особливості.  До них можна віднести:

  •  Дуже швидке визначення результату виміру;
  •  Простота використання, для експлуатації не потрібні ніякі навички;
  •  Наявність додаткових функцій, таких як автоматичне вимкнення, наявність звукового сигналу, а також індикатор заряду батареї.
  •  Відсутність ртуті та інших небезпечних речовин, тому прилад є безпечним.
  •  Невеликий розмір та вага, прилад поміщається в долоні;
  •  Можна застосовувати навіть для немовлят;
  • Більшість моделей мають вбудовану пам'ять, завдяки чому зручно відстежувати зміни температури, наприклад, під час хвороби малюка.

Прилад має високу точність виміру, можливо допустима похибка +/- 0,2.  Такі термометри можна застосовувати для домашнього використання, що додає зручності батькам під час лікування маленьких дітей.

Недоліки інфрачервоних термометрів

Разом з перевагами є кілька недоліків інфрачервоних термометрів, про які теж варто сказати:

  1. Прилад може спрацювати не з першого разу. Щоб його заново використовувати, необхідно дочекатися поки він вимкнеться.
  2. За ціною значно вище за ртутний градусник.
  3. Працює від батарейок, а це означає, що періодично треба буде їх заміна.
  4. Якщо ж дитина кричить чи сіпається, то безконтактний градусник може дати неправильні свідчення.
  5. Прилад потрібно тримати подалі від сонячного проміння.
  6. Хоч і невелика, але похибка все ж є.  Якщо дитина серйозно хвора і необхідно знати точну температуру, то варто бути готовою до того, що похибка може бути від 0,1 до 0,3 градуса.

Типи інфрачервоних термометрів

Інфрачервоні термометри можуть проводитись у кількох видах: безконтактні, вушні та лобові термометри. Варто підкреслити, що в залежності від типу приладу, вимірювання необхідно проводити тільки в тих областях, для яких вони призначені та вказані виробниками.  Це важливо враховувати оскільки різні частини тіла мають свій тепловий режим і свою температуру, відповідно і прилад буде відкалібрований безпосередньо під неї.

Безконтактні термометри

Такий пірометр буде швидким та надійним помічником для вимірювання температури, які можна використовувати на будь-якій ділянці тіла. Щоб його використати, необхідно просто навести на певну ділянку тіла, почекати одну-дві секунди і ваш результат буде виведений на дисплей. Прилад необхідно навести на ділянку тіла приблизно в 10 см від нього.  Найчастіше вимірювання проводять на лобі або зап'ястя руки. Примітно, що такий термометр можна використовувати не тільки для людей, а також для вимірювання температури повітря та інших об'єктів. Лазерний термометр можна наводити на предмети та їжу, щоб дізнатися про їх температуру. Але для цього необхідно провести правильне калібрування приладу. Особливої популярності та затребуваності такі апарати набули з початком пандемії.

Вушні термометри

Щоб виміряти температуру таким приладом, необхідно його помістити безпосередньо у вухо людини.  Вушний термометр не можна назвати повноцінно безконтактним, так як частковий контакт з вухом все ж таки відбувається, але принцип вимірювання аналогічний і проходить теж через інфрачервоні датчики. Також вважається цілком зручним та точним апаратом. Можлива незручність лише при використанні у роботі з новонародженими дітьми.  Якщо недбало з ним поводитися, то можна травмувати слуховий отвір малюка.

Лобові термометри

Компактний пристрій, який вимірює температуру за допомогою наведення апарата на лобову частину.  Його не потрібно притуляти до чола, вимір відбувається на відстані кількох сантиметрів. Такий лазерний градусник спрацьовує за 1-3 секунди.

Ключові особливості, які слід враховувати

Щоб не загубитись у великому асортименті таких товарів, до вибору термометра слід підійти відповідально. Все-таки стосовно класичного ртутного термометра інфрачервоний прилад має основну перевагу у швидкому вимірі температури. Так, вибираючи прилад інфрачервоний термометр, варто звернути увагу на такі його особливості:

  1. Функціональність. Сюди можна віднести наявність пам'яті у пристрої. Деякі прилади можуть вміщувати до 20-25 показників.  Про функціональність приладу також свідчить той факт, що ним можна виміряти не лише температуру тіла людини, а й тварини, а також температуру повітря та інших предметів.
  2.  Температурний діапазон та точність. Для точності вимірювання температури тіла використовується інфрачервона технологія, яка має цілком високий рівень точності, але все ж таки може мати мінімальну похибку, яку також варто враховувати. Примітно, що рівень похибки вказується в описі кожного апарату, оскільки самі виробники зацікавлені у правдивості отриманих результатів.
  3. Регулювання коефіцієнта випромінювання. Такий показник може регулюватися користувачем, необхідно його встановити на той рівень, який буде відповідати місцю вимірювань, що проводяться.
  4. Час відгуку. У таких приладів час відгуку становить лише 1-2 секунди, що дозволяє за короткий проміжок часу провести контроль за температурою тіла, навіть у великої кількості людей.
  5. Дисплей та інтерфейс, який повинен включати розбірливі і великі цифри, для зручності. Інтерфейс має бути зрозумілим навіть новачкові, основне включення відбувається лише з однієї кнопки, що не потребує особливих навичок використання. Якщо ж у людей є проблеми із зором, то їм слід звернути увагу на термометри з великим дисплеєм та великими цифрами.

Термометр LD-300 електронний
129 грн 149 грн
Термометр LD-302 електронний
189 грн 209 грн
Термометр LD-301 електронний
155 грн 175 грн

Популярні бренди та моделі інфрачервоних термометрів

На медичному ринку та в інтернет-магазинах, можна знайти велику кількість медичних пірометрів від різних виробників і ті які мають різні параметри. Щоб не загубитися у великій кількості представлених варіантів, ми пропонуємо вам ознайомитися з найчастіше покупними та високоякісними моделями та виробниками:

  • Термометр Heaco MDI 907. Належить до безконтактних термометрів, які можна використовувати з першого дня життя малюка. Має зручний дисплей з підсвічуванням, особливо це зручно для використання апарата вночі, щоб не вмикати світло і не турбувати дитину чи дорослу людину. Достатньо велика пам'ять приладу дозволяє зберегти останні 32 результати.  Крім вимірювання температури тіла, його також часто застосовують для вимірювання температури води у ванній або молока
  • Інфрачервоний термометр Beurer. Призначений для вимірювання температури тіла, повітря, предметів та рідини.  При вимірюванні температури тіла має попереджувальний сигнал, якщо температура вище 38 градусів. Апарат спрацьовує через 2-3 секунди.
  • Термометр ProMedica IRT.  Бренд термометра має Швейцарську реєстрацію, вимірює температуру тіла та предметів у діапазоні від 34 до 43 градусів. Має вбудоване підсвічування та пам'ять на останні 9 вимірювань. Щоб зберегти заряд батареї, має функцію автоматичного вимкнення, якщо його не використовувати протягом 30 секунд. Заявлена гарантія від виробника 5 років.
  • Інфрачервоний термометр Longevita. Прилад працює від двох батарей, вимірює температуру тіла та навколишнього середовища від 0 до 100 градусів. Є великий обсяг пам'яті, де зберігаються останні сто результатів вимірів.  При вимірі температури показує результат через 1 секунду.  Можна застосовувати як у домашніх умовах, так і в медичних закладах. При необхідності його можна калібрувати до ртутного або електронного термометра. Має колірну індикацію результатів вимірів. Функція автоматичного вимкнення спрацьовує через 15 секунд при невикористанні.
  • Інфрачервоний термометр для вимірювання температури у вусі Beuer FT 58. Такий електронний безконтактний градусник - німецького виробництва, має 10 осередків пам'яті. Гігієнічний та безпечний прилад зі змінними захисними ковпачками. Є сигнал тривоги за температури 38 градусів і більше.  Встановлено звуковий сигнал після вимірювання, автоматичне вимкнення та індикатор розрядженої батареї.

Відгуки користувачів говорять про те, що мати такий апарат як інфрачервоний термометр для домашнього використання означає мати вірного помічника у визначенні наявності температури та показника запального процесу в організмі.  Такий прилад забезпечує безпеку, зручність використання, а також отримання швидкого результату при вимірюванні. Основна зручність полягає в тому, що за допомогою інфрачервоного термометра можна виміряти температуру тіла та поверхні без контакту з тілом та предметами.

 Поради щодо обслуговування та догляду

Інфрачервоні термометри слід зберігати подалі від прямих сонячних променів. Разом з цим, апарат необхідно тримати в місцях, де немає впливу електричного струму, а також зайвої вологості. Якщо ж приладом не планують користуватися часто, як, наприклад, у медичних закладах, то з нього варто витягти батарейки. Щоб очистити корпус приладу від пилу та інших забруднень, необхідно використовувати м'які серветки змочені в дезінфікуючі засоби. При необхідності очистити лінзу необхідно використовувати сухі ватні палички. Чистячі засоби з агресивною хімією у складі використовувати заборонено.

Використання електронного безконтактного термометра настільки просто, що вимірювати собі температуру може навіть дитина.  Його не потрібно струшувати, як це потрібно робити у випадку з ртутним градусником, що робить його безпечним для всіх. Щоб підібрати відповідний вашим вимогам інфрачервоний термометр необхідно детально ознайомитися з моделями, що віддають перевагу.  Для зручності на сайті компанії Ортомедика є каталог, де ви знайдете варіанти таких термометрів з детальним описом доступних функцій. Наявність бесконтактного термометра допоможе швидко визначити температуру та підкаже про наявність інфекційного запалення в організмі. Бережіть своє здоров'я, а наші ортопедичні та інші товари представлені в салоні ORTOMEDICA будуть сприяти його підтримці та полегшенню перебігу хвороб.

Інформація в даній статті носить інформативний характер і не замінює професійну консультацію лікаря. Для встановлення діагнозу і призначення лікування зверніться до кваліфікованого спеціаліста. Самолікування може бути шкідливим для Вашого здоров'я.

Задайте питання лікарю