У чому різниця між тахікардією і аритмією?

Катерина Загорулько

Автор: Катерина Загорулько (медичний копірайтер)

Дата публікації: 11.12.2023

Зміст:

Кожна людина хоча б раз в житті стикалася зі станом тахікардії, коли відчувала прискорене серцебиття. Це може бути як у стані збудження, так і у стані спокою за певних навантажень на організм. Якщо ж людина перебуває у спокійному стані при відсутності стресу, то в такому разі тахікардія може бути ознакою наявності аритмії, яка може бути провісником важких станів людини.

Саме поняття тахікардія вказує на частоту серцевих скорочень вище 100 ударів за хвилину. У нормі у людини від 60 до 100 ударів за хвилину.

Відмінність тахікардії та аритмії в тому, що тахікардія має раптовий початок та кінець. Аритмія ж у свою чергу виникає при порушенні проходження імпульсів серця в передсердях або шлуночках. Для аритмії характерна наявність задишки, прискорене серцебиття, а також стан непритомності.

Якщо ж не лікувати аритмію, то згодом можна отримати такі захворювання як серцева недостатність, інсульт, серцевий напад, а в найгіршому варіанті навіть зупинку серця.

Для того, щоб мати контроль над рівнем свого серцебиття та тиску в цілому, вдома варто мати тонометр для вимірювання артеріального тиску. Такий апарат як медичний тонометр може бути механічним, автоматичним і напівавтоматичним. У каталозі нашої компанії є такі моделі, які будуть сигналізувати користувачеві про наявність аритмії. Наприклад такими моделями є: Omron M3 Comfort, Medel Check, Nissei DS-10A з адаптером, ProMedica Classic та багато інших. За потреби наші фахівці проконсультують щодо тієї чи іншої моделі апарату та допоможуть з вибором.

Інформація в даній статті носить інформативний характер і не замінює професійну консультацію лікаря. Для встановлення діагнозу і призначення лікування зверніться до кваліфікованого спеціаліста. Самолікування може бути шкідливим для Вашого здоров'я.

Задайте питання лікарю