У чому різниця інгалятора та небулайзера?

Катерина Загорулько

Автор: Катерина Загорулько (медичний копірайтер)

Дата публікації: 15.01.2024

Зміст:

Інгаляція є простим та ефективним методом лікування захворювань, пов'язаних з дихальними шляхами. Лікарі можуть призначати інгаляцію як у комплексі з іншим лікуванням, так і для профілактики. Не обов'язково звертатися за допомогою медичних центрів можна проводити процедуру інгаляції вдома, для цього достатньо придбати небулайзер або інгалятор.

Інгалятор є приладом, який перетворює рідкі ліки в аерозоль. Дія апарату полягає в тому, що при вдиханні пари з лікарськими частинками, проникають безпосередньо в дихальні шляхи і потрапляють в основне вогнище захворювання. Найчастіше інгаляторами можуть називати парові апарати, в момент дії яких розчин, що додається, випаровується.

Небулайзер є медичним апаратом та різновидом інгалятора. Використання небулайзера забезпечує точніший вплив на певні ділянки дихальної системи. Такий апарат як небулайзер буде ефективним не тільки для лікування простудних захворювань як інгалятор, він також буде сприяти поліпшенню стану при алергії, бронхіальної астми та інших більш важких захворювань. Це пов'язано з тим, що дрібнодисперсні частинки, які утворюються в приладі, здатні проникати навіть у нижні дихальні шляхи.

При цьому основне призначення як у інгаляторів, так і небулайзерів однакове – лікування патології дихальних шляхів.

Загалом інгаляційна терапія призначається лікарями при таких захворюваннях:

  • Гострі респіраторні захворювання;
  • Фарингіт, ларингіт;
  • Різні алергії;
  • Гайморит;
  • Захворювання дихальних шляхів;
  • Пневмонія.

При цьому, таку терапію не варто проводити, якщо є злоякісні пухлини, серйозні захворювання серцево-судинної системи, висока температура тіла. Також не рекомендується використовувати інгалятор або небулайзер, якщо ж у людини є схильність до частих носових кровотеч. Коли вдихається пара через апарат, судини розширюються, у такий спосіб ризик виникнення кровотечі збільшується.

Отже, інгалятор буде ефективним для профілактики та наявності легких захворювань дихальних шляхів, тому що для лікування використовується тепла пара. Небулайзери використовують для більш тяжких випадків при захворюваннях дихальної системи. Важливо пам'ятати, що обидві процедури необхідно проводити за рекомендаціями лікаря. Якщо вам призначена інгаляційна терапія за допомогою небулайзера, тоді варто купити такий апарат для домашнього використання. У мережі ортопедичних товарів Ортомедика можна знайти компресорні та ультразвукові апарати. Якщо ви вагаєтесь з вибором, тоді наші фахівці в цьому допоможуть. Бережіть своє здоров'я, наші товари цьому всіляко сприятимуть.

Інформація в даній статті носить інформативний характер і не замінює професійну консультацію лікаря. Для встановлення діагнозу і призначення лікування зверніться до кваліфікованого спеціаліста. Самолікування може бути шкідливим для Вашого здоров'я.

Задайте питання лікарю