Типи ортопедичних бандажів для ліктів: вибір правильної підтримки для ваших потреб

Катерина Загорулько

Автор: Катерина Загорулько (медичний копірайтер)

Дата публікації: 25.06.2023

Лікоть як частина рухового апарату має досить складну анатомію. Практично щодня ліктьові суглоби зазнають втоми через підняття сумок, грі на музичних інструментах та інших щоденних звичних справах. В результаті цього, лікті стають вразливими до травм та можливих захворювань. Для мінімізації розтягувань та оздоровлення ліктьових суглобів варто використовувати бандаж для ліктя.

Тенісні ліктьові ортези

Для профілактики та лікування ліктьових суглобів, відмінним помічником є ліктьовий бандаж. Такий ортез забезпечуватиме здавлювання в місці запалення, тим самим зменшуватиме біль, а сам користувач може і далі займатися фізичною активністю.

Навіщо потрібний ліктьовий фіксатор для гри в теніс

При навантаженні на ліктьовий суглоб, що виникає при рухах, що повторюються, наприклад таких як гра в теніс, може виникати хворобливий стан. Його так і називають тенісний лікоть. У такому разі застосовують спортивні бандажі на лікоть, які допоможуть підтримувати перевантажені сухожилля та частково будут полегшувати біль.

Ліктьовий фіксатор варто застосовувати у таких випадках:

  • Після отриманих травм ліктьового суглоба;
  • При виконанні важкої фізичної роботи, при якій відчувається значне навантаження на ліктьові суглоби;
  • Після спортивних травм, за рекомендаціями лікаря, щоб швидше повернуться до тренувань та будь-якої фізичної активності.

Як тенісні ліктьові ортези забезпечують цілеспрямовану підтримку ураженої області

Лангета на ліктьовий суглоб застосовується для знерухомлення ліктьового суглоба в післяопераційний або посттравматичний період. Як фіксатори використовуються застібки, які і допомагають зафіксувати хворий ліктьовий суглоб. Разом з цим, бандаж сприяє мікроциркуляції судин, а також може мати теплий і масажний ефект. Такий налокітник допомагає зберегти рухову активність, при цьому надає необхідну підтримку та фіксацію.

Види та особливості тенісних ліктьових бандажів

Бандажі для ліктя випускаються як для лівої, так і для правої руки, також є універсальні моделі, які ви можете знайти в каталозі нашої компанії Ортомедика. Бандажі на лікоть ділять на такі види:

  1. Жорсткі налокітники. Їх використовують при переломах кінцівок, коли потрібна сильна фіксація суглоба. У такому разі лікоть людини буде частково знерухомлений. Жорсткі ліктьові ортези виготовляються з тканини, що дихає, завдяки чому відсутня пітливість і свербіж під бандажем.
  2. Еластичний бандаж при епікондиліті та інших можливих ушкодженнях. Таке розтягування можна отримати при фізичних навантаженнях, наприклад, при грі в теніс. З таким бандажем забезпечується помірна компресія, до того ж, він непомітний під одягом. Незважаючи на середню фіксацію, ортез ефективний при відновленні ліктьового суглоба.
  3. Бандажі із можливістю регулювання. Найчастіше у них встановлені силіконові вставки, а також вони мають масажний ефект. Їх рекомендується застосовувати при запальних процесах, а також у період реабілітації.

Компресійні налокітники

Дія таких налокітників спрямована на зниження больових відчуттів, а також поліпшення кровообігу. Компресійний налокітник чинить тиск у районі ліктьового зчленування. Лікарі рекомендують такий бандаж при епікондиліті, тендиніті, а також при інших незначних вивихах та травмах ліктя. Варто зважати на той факт, що такий бандаж забезпечуватиме м'яку підтримку суглобу, тому при значних та глобальних ушкодженнях його не варто використовувати. Компресійний трикотаж сприятиме якнайшвидшому одужанню та запобіганню травмованих зв'язок. Бандаж добре пропускає повітря, зайва волога також не буде затримуватись. Якщо користувач не хоче, щоб бандаж був помічений іншими людьми, то можна не турбуватися, адже під одягом його практично не видно, разом з цим, він зручно фіксується на руці і не ковзатиме.

Переваги компресійної технології підтримки ліктя в наступному:

  • Забезпечує компресію ліктьового суглоба, а також верхню частину передпліччя.
  • Чинить не тільки компресійну, а й масажну дію на ділянку суглоба.
  • Сприяє зниженню набряклості.

Компресійні моделі ліктьового та інших бандажів можуть бути профілактичними, а також мають з 1 по 4 клас тиску:

  1. Бандажі, які мають профілактичний спектр дії, мають рівень компресії до 15, в деяких моделях до 18 мм.рт.ст. Це вважається трикотаж 1 класу.
  2. Локтьовий трикотажний бандаж 2 класу – 23-32 мм.рт.ст;
  3. Трикотаж 3 класу – 34-46 мм.рт.ст;
  4. Трикотаж 4 класу тиску має понад 49 мм.рт.ст і є лікувальним, його варто застосовувати виключно за призначенням лікаря.

Шарнірні ліктьові ортези

Жорсткий бандаж з шарнірами може бути використаний, коли необхідно домогтися часткового або повного знерухомлення. Такий бандаж складається із двох манжетів, де є металева шарнірна система, а також функціональні ремені для фіксації.

Головна особливість у тому, що є можливість регулювання, завдяки чому запобігає надмірній рухливості, відбувається стимуляція до правильного загоєння тканин. Регулювання дозволяє дотримуватися необхідного рівня фіксації для конкретної людини зі своїми потребами та травмами. Функції та особливості шарнірного ліктьового ортезу в наступному:

  • Ортез застосовується для надійної фіксації при деформації кисті або значної травми руки.
  • При необхідності можна знерухомити кисть, а також зберегти можливість здійснювати рухи самим ліктьовим суглобом.
  • Має знімну конструкцію, з якої можна в потрібний момент вивільнити руку для проведення лікувальних та гігієнічних процедур.
  • Бандаж бере частину навантаження на себе, завдяки чому пошкоджена кінцівка швидше гоїться.

Примітно, що такий ортез найчастіше застосовується за серйозних травм, які можуть призвести до інвалідності. Буде доречним при переломах рук або при травмі, що трапилася в районі ліктьового суглоба, при травмі зв'язок та післяопераційних стабілізацій та відновлень.

Деякі види бандажу мають спеціальні подушечки, які знижують тиск на пошкоджену кінцівку. Може фіксуватися за допомогою стрічок та металевих застібок.

Неопренові пов'язки на лікоть

Такі пов'язки будуть скоріше профілактичними, аніж лікувальними. Їх активно застосовують для фіксації ліктя в момент занять спортом та вправами на ліктьовий суглоб та руку в цілому. Неопренова пов'язка має анатомічну форму, яка з легкістю адаптується до руки, при цьому рухливість і повітропроникність зберігаються. Пов'язка сприяє зниженню м'язової напруги, а також допомагає швидше подолати відтік.

Неопрен з якого виготовлена пов'язка забезпечує тепло та помірне стиснення ліктьового суглоба. Праючи такий бандаж, варто використовувати тільки м'які миючі засоби без використання кондиціонера для білизни. Супорт на ліктьовий суглоб допомагає захистити м'які тканини та зв'язковий апарат ліктя від ударів та пошкоджень, забезпечує йому посилений захист.

Правильний вибір ортопедичної пов'язки на лікоть

Призначати ортопедичний бандаж на ліктьовий суглоб тенісний лікоть повинен лікар, який попередньо проведе необхідні дослідження та призначить лікування з огляду на нюанси окремого організму. Щоб вибрати ортопедичний бандаж на лікоть для спорту, необхідно брати до уваги такі аспекти:

  1. Правильний розмір бандажу. Для цього потрібно виміряти обхват ліктя і вибирати той чи інший варіант, спираючись на розмірну таблицю, яка є в каталозі нашої компанії при описі кожного ортезу. Не ігноруйте цей момент, адже якщо вибрати занадто тугий фіксатор ліктя, то є ймовірність порушити кровообіг, а якщо фіксатор на лікоть буде надто вільним, суглоб не отримає ніякої підтримки.
  2. Вид та ступінь фіксації. При використанні вам має бути комфортно, тому вибирайте фіксацію згідно з вашими ушкодженнями та рекомендаціями лікаря.
  3. Зовнішній вигляд та матеріал з якого виготовляється бандаж. Важливо, щоб виріб був виготовлений із гіпоалергенних матеріалів, які сприяють виведенню рідини.

Огляд різних типів ортопедичних бандажів ліктя

Асортимент мережі магазинів ортопедичних товарів Ортомедика має великий асортимент ліктьових бандажів. У каталозі компанії ви знайдете такі моделі:

  • Компресійні. Такі моделі ліктьових ортезів чинять певний тиск на проблемну ділянку в зоні ліктьового зчленування. Сприяють зниженню больових відчуттів, а також покращенню кровообігу. Бандаж для ліктя тенісиста прискорить кровообіг, знижує навантаження на травмовані зв'язки. Для створення бандажу використовують високоеластичні тканини, які відмінно пропускають повітря.
  • Лікувально-профілактичні бандажі для ліктя сприяють полегшенню при артрозі, артриті, бурсіті будуть м'яку фіксацію та необхідну компресію у пошкодженій ділянці. Бандаж на лікоть при бурситі забезпечує не тільки фіксацію, але й рівномірний тиск, який також сприятиме кровообігу та усунення набряків. Має масажний ефект, стимулює до якнайшвидшого відновлення.
  • Реабілітаційні бандажі застосовують при травматичних пошкодженнях, а також при хірургічних втручаннях. Лікарі їх можуть рекомендувати за необхідності знерухомлення ліктя. Такі ортези запобігають зміщенню суглобового зчленування. Еластичний бандаж на лікоть повинен щільно прилягати до ліктьової області, тим самим забезпечуючи захист від пошкоджень і покращує мікроциркуляцію крові.
  • Зігріваюча фіксуюча пов'язка на лікоть не тільки стабілізуватиме суглоб, але й надаватиме теплозберігаючу дію. Бандаж на ліктьовий суглоб має особливий ефект при отриманні спортивних травм та запальних процесах. Бандаж сприяє розслабленню м'язів та покращенню кровообігу. Має високу еластичність та повітропроникність.
  • Фіксуючий бандаж на ліктьовий суглоб позбавлятиме набряків і пошкоджень ліктьового суглоба. Чинить стабілізуючий і фіксуючий вплив на ліктьовий суглоб, нормалізує обмінні процеси в проблемній ділянці. Є відмінним засобом у період реабілітації після травм та операцій, що прискорюють відновлення. Цікаво, що вони не обмежують рухливість і дуже зручні при використанні.

Є моделі з регулюванням, завдяки якому відбувається корекція ортезів на ліктьовому суглобі і можна контролювати рівень необхідної компресії та коригувати його за необхідності. Залежно від виду встановлені фіксатори допомагають контролювати згинання ліктя від 0 до 120 градусів, при цьому розгинання можливе на рівень від 0 до 90 градусів. Є універсальними для лівої та правої руки.

Бажаємо вам всіляко берегти свої кінцівки, зокрема ліктьові суглоби. При необхідності оздоровлення та фіксації їх ви можете звернутися до нашого салону, де фахівці допоможуть підібрати найбільш підходящий для вас варіант.

Інформація в даній статті носить інформативний характер і не замінює професійну консультацію лікаря. Для встановлення діагнозу і призначення лікування зверніться до кваліфікованого спеціаліста. Самолікування може бути шкідливим для Вашого здоров'я.

Задайте питання лікарю