Скільки ударів за хвилину при аритмії?

Катерина Загорулько

Автор: Катерина Загорулько (медичний копірайтер)

Дата публікації: 11.12.2023

Зміст:

Аритмія серця є патологією при якій спостерігається порушення серцевих скорочень. Щоб швидше приступити до лікування аритмії, необхідно стежити за ритмом серцебиття, а також за частотою скорочень. У нормі серце працює зі швидкістю 60-80 ударів за хвилину. Аритмія може бути як окремим захворюванням, так і наслідком іншого захворювання.

Аритмія може бути таких видів:

  • Тахікардія. Загалом на фоні фізичної активності прискорення серцевих ритмів є нормою. Але якщо в стані спокою серце б'ється більше 80 разів на хвилину, то варто бути уважним і якнайшвидше звернутися до лікаря.
  • Брадикардія відзначається зниженням швидкості скорочень серця. Загалом уповільнення серцевого ритму цілком можливе і нормальне у момент сну. Втім, якщо таке трапляється в моменти неспання з періодичним або постійним поганим самопочуттям чи слабкістю, це може свідчити про розвиток патології. При брадикардії серцевий ритм менше 60 ударів за хвилину.
  • Миготлива аритмія відрізняється хаотичним скороченням серця. За такої аритмії пульс може зростати до 300 ударів. Якщо такі напади повторюються часто, то є ймовірність утворення тромбів, які ведуть до інсультів.
  • Пароксизмальна тахікардія супроводжується нападами серцебиття 140-200 ударів за хвилину. Зазначається, що такі напади раптово починаються, але також швидко закінчуються.
  • Екстрасистолія супроводжується передчасними скороченнями серця. Люди, які мають таку патологію, стикаються з нападами завмирання серця або з поштовхами серцевого м'яза.

Щоб контролювати рівень свого тиску та серцебиття, необхідно користуватися медичним тонометром. Такі апарати є у кожному кабінеті медичних закладів, а також у аптечних пунктах. Але для зручності використання його варто мати вдома, щоб у будь-який момент проконтролювати свій стан. Деякі автоматичні та напівавтоматичні моделі тонометрів від компаній Omron, Gamma, Longevita, ProMedica, Medel та інші апарати мають вбудовану функцію визначення аритмії. Незалежно від наявних проблем зі здоров'ям можна знайти прилад або пристрій для полегшення та контролю стану. Кожен тонометр представлений у каталозі компанії має детальний опис щодо стандартних та додаткових функцій. За потреби наші консультанти допоможуть визначитися з вибором того чи іншого тонометра.

Інформація в даній статті носить інформативний характер і не замінює професійну консультацію лікаря. Для встановлення діагнозу і призначення лікування зверніться до кваліфікованого спеціаліста. Самолікування може бути шкідливим для Вашого здоров'я.

Задайте питання лікарю