Скільки разів потрібно дихати небулайзером?

Катерина Загорулько

Автор: Катерина Загорулько (медичний копірайтер)

Дата публікації: 08.01.2024

Зміст:

Суть дії небулайзера в тому, що він перетворює ліки на аерозоль, який з легкістю проникає в організм, зокрема в бронхи та альвеоли. Це раніше небулайзери були частиною терапії, яка застосовувалася лише у стінах медичних центрів, зараз сучасні апарати можна легко використовувати вдома.

Метод інгаляції використовується для лікування верхніх та нижніх дихальних шляхів. Основна перевага в тому, що розпорошені ліки впливають на всю поверхню слизової оболонки і швидко всмоктуються в кров. Дози лікування та регулярність проведення процедури повинен призначати лише лікар.

У середньому інгаляцію слід проводити для дорослих 2-3 рази на день, а дітям 1-2 в залежності від стадії перебігу хвороби та лікарських рекомендацій. Для дорослого така процедура не повинна перевищувати 4-5 разів на день, до того ж не можна проводити дві та більше процедури поспіль. Після кожної інгаляції потрібен значний відпочинок. У середньому для дорослої людини процедура інгаляції близько 10 хвилин, для дитини близько 7, різниця варіюється від кількості розчину, що використовується в апараті.

У разі захворювань носа та носоглотки необхідно вдихати лікарські препарати через ніс, для цього використовується спеціальна насадка, але можна дихати через маску. Якщо є захворювання глотки, гортані, бронхів або трахеї, тоді потрібно проводити глибоке дихання через рот, затримати дихання на 2-3 секунди і видихнути через ніс. Таке дихання проходить лише через маску. Інгаляційний метод і так є елементом лікування при захворюваннях дихальної системи, тому перед проведенням процедури не потрібно приймати препарати від мокротиння.

Використання небулайзера допомагає впоратися з низкою захворювань, пов'язаних з дихальною системою. Проте і в ньому є певні протипоказання. Так, інгаляцію не можна проводити за наявності високої температури, при гнійній ангіні, серцевій недостатності, гіпертонічних хворобах та серйозних захворюваннях дихальної системи. Перед початком використання небулайзера варто проконсультуватися у лікаря, який підбере ліки та призначить необхідну кількість застосувань на день. Якщо ж ви шукаєте небулайзер для домашнього використання, тоді вам допоможе мережа ортопедичних товарів Ортомедика. Наші стаціонарні салони розташовані у багатьох містах України, де фахівці допоможуть вам підібрати потрібний товар. Також, у нас є інтернет-каталог, де представлений широкий асортимент небулайзерів, а також іншої техніки, приладів для домашнього та медичного використання.

Інформація в даній статті носить інформативний характер і не замінює професійну консультацію лікаря. Для встановлення діагнозу і призначення лікування зверніться до кваліфікованого спеціаліста. Самолікування може бути шкідливим для Вашого здоров'я.

Задайте питання лікарю