Попрощайтеся з прищами: як Дарсонваль допоможе очистити вашу шкіру

Катерина Загорулько

Автор: Катерина Загорулько (медичний копірайтер)

Дата публікації: 31.07.2023

Доглянутий зовнішній вигляд багато в чому залежить від стану шкіри обличчя і щоб підтримувати її в хорошому стані, іноді необхідно прикладати багато зусиль. Серед сучасних домашніх помічників, які спрямовані на очищення шкіри від сальних залоз та на мінімізацію запалень – апарат Дарсонваль. За допомогою процедури дарсонвалізації можна отримати еластичність шкіри, прискорити кровотік, очистити шкіру від запалень.

Розуміння акне: причини та проблеми

Акне або вугрі, як ми звикли частіше називати, часте захворювання шкіри, яке часто має хронічний характер. Найчастіше вугрі виявляється у підлітків, рясний сплеск висипу спостерігається у віці від 12 до 25 років. У дорослому віці лише кілька відсотків людей стикаються з такою проблемою. Саме у підлітковому віці активно починає змінюватися гормональний фон, збільшується кількість андрогенів, а також тестостерону.

В цілому, акне може з'являтися на будь-якій частині тіла, але найбільш впливові до цього - обличчя, груди, шия, спина в області лопаток. Візуально вони нагадують ущільнення, що знаходяться над поверхнею шкіри, такі ущільнення утворюються через закупорку сальних залоз. Акне поділяють на такі види:

  • Відкриті комедони, вони ж чорні цятки, являють собою бактерії, мертві клітини та зайвий жир, який є у шкірі. Помилково вважати, що це пил та бруд із навколишнього середовища.
  • Білі, закриті комедони. Є опуклі, часто округлої форми елементи. Бактеріальні скупчення в них залишаються під тонким шаром дерми.
  • Папули мають характерний рожевий або червоний колір, що супроводжується запаленням та болючим відчуттям.
  • Пустули візуально можуть нагадувати білі вугри, але ці мають почервоніння навколо самої основи. Примітно, що такі прищі можуть залишати рубці, тому їх потрібно негайно лікувати, а не сподіватися, що вони ось-ось залишать вашу шкіру. 
  • Кісти, глибокі прищі, які наповнені гноєм, також здебільшого залишають рубці. 
  • Вузлики, мають щільну структуру, розташовуються в товщі шкіри, супроводжуються больовими відчуттями, періодичним свербінням.

Крім такого видового розподілу акне класифікують і за стадіями:

  1. Легка стадія акне проявляється у малій кількості вугрів, щодо невеликого розміру. Досить швидко проходять, переважно навіть не вимагають лікування.
  2. Середній ступінь висипань, прищиків стає більшим, може спостерігатися запалення деяких з них. Загалом при належному догляді за особою та підтримці правильного харчування також йдуть самі та не вимагають лікування.
  3. Тяжка форма висипань супроводжується великою їх кількістю, більшість із яких із запаленням. Якщо ж не намагатися впоратися із цим запаленням, то можуть з'явитися вузли та кісти.
  4. Максимально складна форма висипів. Коли навіть на невеликій ділянці шкіри велика кількість висипань різних видів, при цьому багато з них можуть бути болючими.

Займатися лікуванням акне можна на будь-якій стадії, але чим раніше розпочати цей процес тим швидше можна досягти бажаного результату.

Причини виникнення акне

Найбільш схильними до висипів є люди у яких жирний тип шкіри. У них відбувається надто активна робота сальних залоз, внаслідок чого проводиться багато секрету і шкіра просто не встигає очищатися.

До інших проблем виникнення акне можна віднести:

  • Генетична схильність. Її можна отримати як від близьких так і від далеких родичів, немає чіткого розуміння через яке коліно передається акне, але те, що це залежить від генетики незаперечний факт.
  • Проблеми у ендокринній системі. Якщо залози виробляють більше шкірного сала, то посилюється ороговіння шкіри, що веде до закупорки пір.
  • Неправильний догляд за шкірою обличчя та тіла загалом. Для базового догляду за шкірою не можна застосовувати мило та інші лужні миючі засоби, які надто пересушують шкіру. Це веде до зневоднення і шкіра намагаючись відновити свої бар'єри, активно починає виробляти шкірне сало.
  • Інфекція Propionibacterium acnes знаходиться на поверхні шкіри і це є нормою. Але при великій кількості саме вона сприяє закупорці сальних залоз та їх запаленню.
  • Фізична та психологічна втома протягом тривалого часу. На тлі стресів відбувається посилення саловиділення, що значно ускладнює процес лікування акне.

Проблеми лікування акне

Лікування акне та різних висипів можливе, але це явно справа не одного дня. У середньому, щоб помітний ефект лікування необхідно від 4 до 8 тижнів. Якщо ж вам обіцяють диво засіб який за ніч допоможе позбутися всіх прищів, то це брехня і витівки реклами. Лікування допомагає швидше впоратися з існуючими висипаннями, але головне завдання запобігти висипання в наступному. За фактом лікування необхідно починати з комплексного обстеження та підбору засобів для догляду за шкірою обличчя. Фахівець призначає засоби спираючись на стан шкіри та кількість наявних проблем та висипань.

Для комплексного лікування необхідно не лише застосовувати догляд за шкірою та відповідні косметичні засоби, а й провести корекцію харчового раціону, а також використати допоміжні медичні апарати.

Важливо своєчасно розпочати лікування, інакше можна отримати вкрай неприємне ускладнення у вигляді постакне. Це проявляється рубцями, неоднорідним тоном шкіри, і навіть розширеними порами.

При нормальному стані шкіра людини може сама очищатися від частинок, що відмерли. У тому випадку, коли є акне, ці частинки змішуються з секретом, який виробляє сальні залози, а також з пилом з навколишнього середовища і косметичними засобами. Все це поєднується і самоочищення стає неможливим, а пори збільшуються в розмірах.

Разом з цим наявність таких ущільнень порушує нормальну циркуляцію крові, внаслідок чого утворюються розширені капіляри та гіперпігментація. Внаслідок чого, на ділянці шкіри тривалий проміжок часу може спостерігатися потемніння або почервоніння шкіри в місці, де було акне. Також можуть утворюватися рубці, якщо ж висипання формуються не у верхніх шарах шкіри, а глибше і з ними тривалий час не проводилося лікування.

Дарсонваль: революційний засіб від прищів

Вугрі це проблема не тільки дерматологічна, а й естетична. Одним із дієвих апаратів, які застосовуються в косметології для лікування акне та інших висипань, є апарат дарсонваль.

Дарсонваль – апарат для електротерапії, що проводиться за допомогою електричного струму високої частоти. Метод дарсонвалізації отримав назву на честь свого автора Арсена Дарсонваль.

Загалом дарсонвалізація може бути двох видів:

  1. Місцева - коли дія припадає на поверхневі тканини та слизові оболонки струмами різної частоти. Високочастотні хвилі виступають у ролі стимулятора та розігріву шкірних тканин.
  2. Загальна дарсонвалізація полягає у дії слабкого струму на весь організм загалом.

Автор вивчав вплив змінного струму на тіло людини, і дійшов висновку, що якщо збільшити частоту струму понад 10 КГц, то реакція струму зменшується, і це викликає скорочення м'язів, а просто нагріває тканини тіла. У момент проведення процедури на поверхні шкіри виникають іскри, які створюють тепловий ефект.

Огляд терапії високочастотними струмами

Швидкий відгук лікарів на таке відкриття призвів до того, що апарат дарсонваль був у кожному кабінеті фізіотерапії.

При проведенні процедури струм проводиться через скляний вакуумний електрод, який неспішно проводиться ділянкою тіла. У цей момент дарсонвалізація впливає на розширення кровоносних судин, активізацію кровообігу та харчування тканин.

Як діє Дарсонваль при лікуванні акне

Апарат Дарсонваль використовується з косметологічною та лікувальною метою. Змінні електричні струми високої частоти та напруга активно використовуються для лікування акне. Електричні струми впливають на тіло, розширюють кровоносні судини, створюють тепловий ефект. Водночас апарат посилює дію засобів для догляду за шкірою обличчя. Відбувається оксигенація тканин та регенерація тканин, усувається знебарвлення шкіри, що дозволяє нормалізувати баланс жирності шкіри.

Систематичне застосування Дарсонваль виступає проти старіння шкіри, робить зовнішній вигляд здоровим, а також мінімізує ймовірність появи нових запалень на шкірі. Дарсонваль застосовують як для лікування акне так і для лікування слідів після нього, для зменшення судинних зірочок, прищів, а також зниження сальної активності.

Дарсонваль не тільки допомагає вирішити проблему висипу вугрів, а також сприяє загоєнню дрібних шрамів і слідів від старих прищів. Після курсу дарсонваля людина отримує помітний ефект ліфтингу шкіри обличчя чи тіла.

Показання для застосування дарсонваля

Цілковита дія апарата захоплює своєю широкістю, адже його застосовують на багатьох частинах тіла. Його активно використовують при порушенні периферичного кровообігу, навіть за таких проблем як трофічна виразка та варикозне розширення вен.

Дарсонваль використовується не тільки в косметичних цілях, а й при артриті, остеохондрозі, спондильозі, себорейній дерматиті, при лупі, випаданні волосся та інших хворобах.

Дарсонваль використовується в комплексній терапії гаймориту (запалення синусів носа) для зменшення запалення та больових відчуттів. Високочастотна терапія дарсонвалізації при демодекозі може допомогти позбутися сверблячки і прискорити процес загоєння шкіри.

Примітно, що дарсонваль використовується і в дерматології та для лікування таких хвороб:

  • Атопічний дерматит;
  • Бородавки;
  • Псоріаз;
  • Лишай;
  • Єкзема;
  • Опіки.

Використовуючи Дарсонваль при псоріазі, знижується свербіж, а також зміцнюється імунна система організму. Якщо ж використовувати апарат при атопічному дерматиті, це призведе до відновлення нормального малюнка і кольору шкіри на пошкоджених ділянках.

Вплив дарсонвалю на шкіру в наступному:

  1. Відбувається помітне зменшення вироблення шкірного сала та судинних зірочок;
  2. Збільшується еластичність шкіри;
  3. Бере участь у виробництві колагену;
  4. Мінімізуються зморшки;
  5. Зменшує вираженість запального процесу, підсушує наявні прищі;
  6. Відбувається загоєння шрамів;
  7. Омолодження шкіри.

Використання дарсонваля: поради та рекомендації

Варто зазначити, що процедура дарсонвалізації проводиться тільки на чистій та сухій шкірі, яку варто очистити від пилу, бруду та косметики. Під час процедури необхідно знімати всі металеві аксесуари. Встановлені насадки необхідно направляти на ділянки тіла, які потребують оздоровлення. Рухи апаратом повинні бути повільними та колоподібними.

Після використання насадки апарата необхідно очищати від шкірного жиру та можливого пилу. Робити це слід за допомогою спеціальних засобів для дезінфекції, стерилізація за допомогою кип'ятіння заборонена.

Правильний вибір апарату Дарсонваль

Вибираючи апарат Дарсонваль для домашнього використання, варто детально ознайомитись із технічними характеристиками конкретної моделі, з можливістю регулювання та для яких проблем його можна використовувати. Також варто звернути увагу на такі особливості:

  • Кількість насадок, оскільки від цього залежить функціональність та зручність проведення процедури.
  • Рівень вихідної напруги апарату, що вища можлива напруга, то ефективнішим буде результат процедур.
  • Можливість регулювання напруги, потужності. Такий показник важливий для проведення дарсонвалізації на різних ділянках шкіри, наприклад, для процедури довкола очей потрібна мінімальна потужність, а для роботи на ногах для профілактики варикозу потрібно використовувати високу потужність.
  • Хто виробник. Якщо це товар вже перевіреного та відомого постачальника, тоді можна бути впевненим у якості складання та гарантії, що надається.
  • Відгуки реальних покупців. Поговоріть із тими людьми, які вже придбали аналогічний товар і що вони скажуть щодо його експлуатації.

Серед найчастіше купованих апаратів Дарсонваль такі моделі:

  1. Дарсонваль Праймед Gezatone Biolift4 з 4-ма електродами. Ця модель має силіконовий корпус, який не тільки зручний для експлуатації, а також забезпечує додатковий захист від попадання води та ударів. Є можливість регулювання інтенсивності імпульсів. Виконує всі свої стандартні класичні функції, особливо рекомендується тим у кого є проблеми з волоссям або шкірою під волосяним покривом. Використовуючи апарат, відбувається стимуляція шкіри голови. У комплекті з апаратом йдуть п'ять насадок – грибок, крапля, пелюстка, т-подібна та гребінь для волосся.
  2. Дарсонваль Праймед Зірка із 4 електродами. Визнаний одним із найзручніших апаратів для активації мікроциркуляції та розширення капілярів. Його застосовують як для домашнього використання, а й у медичної практики. Зазначається, що апарат має покращений протиударний ресурс та більший термін експлуатації.
  3. Дарсонваль проти зморшок Super Nova GESS-623. Така модель найкраще підходить тим людям, які хочуть позбутися зморшок і пігментації шкіри. Систематичне використання апарату дозволяє зробити шкіру гладкою та чистою сприяє зменшенню зморшок. Сам собою апарат дуже потужний і ефективний.
  4. Максимально безпечний та зручний у використанні Дарсонваль для дітей GESS Super Nova GESS-623 Ультрадек. Така модель пройшла низку досліджень, що підтверджують його безпеку та впевненість у тривалому використанні. Напругу можна плавно регулювати, що дозволяє працювати на різних частинах тіла. У комплекті йде п'ять насадок. Дуже легкий та компактний. Має широкий спектр впливу і може бути використаний для лікування випадіння волосся, для очищення шкіри від прищів, поліпшення кровообігу тканин.
  5. Дарсонваль для професійного використання у медичних закладах Спарк СТ-117. Такий апарат дає відмінну можливість крокового регулювання від 0.2 до 30 Вт, що є зручним для лікування багатьох хвороб. У комплекті три насадки.

Ці та інші моделі апарату Дарсонваль ви знайдете на офіційному сайті та стаціонарних салонах Ортомедика.

Частота та тривалість лікування Дарсонвалем

Дарсонвалізація для лікування проблемної шкіри обличчя проводиться протягом 5-10 хвилин, курс лікування складається з 10-15 сеансів, які варто проводити щодня або через день. Звуження пір та зменшення кількості акне стає помітним орієнтовно на 4-5 процедурі. Для лікування проблемної шкіри можна проводити до 20 сеансів. Курс лікування за необхідності можна повторювати 3-4 десь на рік. Саму процедуру необхідно проводити на чистій шкірі насухо витертою серветкою. Для покращення ковзання можна використовувати тальк, невелику його кількість нанести на суху шкіру обличчя, шиї та декольте. Після завершення процедури рекомендується нанести живильний або зволожуючий крем типу вашої шкіри. Сам пристрій краси та насадки до нього слід протирати після кожного використання.

Загалом процедуру дарсонвалізації можна поєднувати з ультразвуковим масажем та електроімпульсною терапією. З масажем можна поєднувати того ж дня, а з імпульсною терапією у різні дні.

Можливі побічні ефекти Дарсонваля

Користь апарату Дарсонваль незаперечна, але є моменти, коли він може не принести користь, а навпаки нашкодити. Тому прилад не слід застосовувати за таких проблем:

  • Кровотеча та порушення згортання крові.
  • Наявність злоякісних новоутворень.
  • Серцево-судинна недостатність.
  • Яскраво виражена сітка розширених червоних слідів на обличчі.
  • При гірсутизмі - небажаному рясному після волосся на обличчі.

Також дарсонвалізацію не проводять на шкірі повік, оскільки це гіперчутлива ділянка. Вагітність та період грудного вигодовування – є протипоказанням для використання Дарсонваль.

Думки дерматологів зводяться до того, що дарсонвалізація – це апаратна фізіотерапевтична процедура, яка активно застосовується для оздоровлення шкіри. Апарат сприятливо впливає на шкіру обличчя і тіла як самостійний метод оздоровлення так і в комплексі з іншими косметичними процедурами.

При важких випадках та проблемних висипаннях шкіри необхідно пройти професійну консультацію, отримати висновок фахівця і лише тоді переходити до лікування та використання апарату Дарсонваль та інших оздоровчих препаратів. Знаходячись у пошуку відповідного апарату, ви можете заглянути в каталог нашої компанії ORTOMEDICA і знайти серед великого асортименту той, який підійде саме вам. Якщо ж у вас виникнуть труднощі з вибором, наші фахівці допоможуть вам визначитися і детально розкажуть про той чи інший товар і тонкощі його використання.

Інформація в даній статті носить інформативний характер і не замінює професійну консультацію лікаря. Для встановлення діагнозу і призначення лікування зверніться до кваліфікованого спеціаліста. Самолікування може бути шкідливим для Вашого здоров'я.

Задайте питання лікарю