Нічна шина при шпорі п'яти: як вона працює, її ефективність

Андрій Рудов

Автор: Андрій Рудов (фізіотерапевт, власник мережі ортопедичних магазинів ORTOMEDICA)

Дата публікації: 08.10.2023

Щоденне носіння неправильного взуття, великі фізичні навантаження на ноги, наявність надмірної ваги – все це призводить до захворювання стоп та загального дискомфорту в тілі. Однією з частих хвороб пов'язаних зі стопами є шпора п'яти. Щоб мінімізувати біль від шпори, одним із дієвих способів є застосування нічної шини. Як її використовувати та який курс лікування детально розкажуть фахівці компанії Ortomedica.

Що таке шпора п'яти і які її симптоми

Шпора на ступні має медичну назву – плантарний фасціїт. Сама шпора є захворюванням, яке з'являється після низки травм підошовної зв'язки. П'яткова шпора супроводжується болючими відчуттями в момент ходьби, особливо гострий біль може бути на початку руху. Шпора на п'яті може з'являтися з таких причин:

  1. За наявності плоскостопості та частих травм сухожилля в області склепіння стопи.
  2. Ослаблений імунітет після перенесеного захворювання, наприклад, після атеросклерозу, сифілісу, гонореї, ревматизму.
  3. Недостатність фізичної активності, сидячий спосіб життя, наприклад, як у офісних співробітників.
  4. Зайва вага.
  5. Часте використання взуття на високих підборах.

П'яткова шпора, симптоми якої можуть виявлятися у таких аспектах:

  • Відчутний біль у п'яті особливо після пробудження;
  • Напади гострого болю при підйомі на сходи, а також при спробі встати на ноги з ліжка;
  • Почервоніння шкіри області стопи;
  • Можливе виникнення набряклості;
  • Викривлення ходи з вивертанням ступнів.
  • Огрубіння шкіри та поява наросту.
  • Існує можливість часткової втрати рухливості.

Процес лікування шпори п'яти реально здійснити за допомогою правильного анатомічного взуття, а також додаткових елементів для розвантаження і мінімізації напруги на стопах.

Як діють нічні шини при шпорі п'яти

Нічний ортез при шпорі п'яти є першорядним методом лікування захворювання, при якому здійснюється вплив на плантарний фасціїт. Він створює сприятливі умови надання плантарної фасції в розтягнутому положенні.

Переваги використання нічної шини у її простоті експлуатації. Ортопедичний чобіток одягають на ніч, з його допомогою поступово розтягується сполучна тканина стопи, підвищуючи при цьому її еластичність. Під час сну мікророзриви фасції зростаються, відновлюються пошкоджені тканини та наріст на п'яті (п'яткова шпора), таким чином, вона стає меншою. Постійні болі в п'яті ранками почнуть поступово проходити, а людина буде відчувати полегшення при ходьбі.

Нічні ортопедичні пристрої для фіксації фасції в розтягнутому положенні допомагають прискорити лікування шпори, зменшити біль і запалення, таким чином, ефективність шини важко переоцінити. Тривалість використання нічних ортезів становить 1-6 місяців залежно від складності захворювання та ефективності призначених лікарем методів лікування.

Нічні шини при шпорі п'яти надають м'який тиск на область гомілковостопного суглоба. Внутрішня частина виробу виготовлена з губчастого матеріалу, і не завдає дискомфорту користувачеві в процесі лікування. Такий ортопедичний чобіток можна застосовувати як на праву, так і на ліву ноги. Цей ортез для гомілкостопу призначений для лікування в нічний час доби, але і протягом дня користувач може в ньому легко пересуватися, завдяки підошві, що не ковзає.

Носіння нічної шини при шпорі п'яти під час горизонтального положення має ряд своїх переваг:

  1. Підтримка правильного становища ніг;
  2. Розтяжка та вирівнювання під час сну;
  3. Зменшення ранкового болю у п'ятах;
  4. Запобігання мікротравмам;
  5. Поліпшена якість сну.

Якщо користувач суворо дотримується правил носіння шини і слідує всім рекомендаціям лікаря у якого спостерігається, то перший терапевтичний ефект буде помітний вже через 3 доби. Регулярне застосування виробу протягом 1-3 місяців дозволяє досягти відмінних результатів: фасції повністю відновлюються і п'ятковий наріст зникає.

Користувачі дуже часто віддають перевагу носінню нічної шини при лікуванні шпори п'яти і їх численні відгуки говорять про наступні позитивні ефекти від застосування виробу:

  • Надійна та безболісна фіксація суглобів;
  • Зменшення тиску на пошкоджені суглоби та зв'язки;
  • Полегшення загального стану завдяки розвантаженню опорно-рухового апарату;
  • Прискорення реабілітації фасції, а також тканин після травм та операцій;
  • Виправлення вроджених та набутих деформацій кісток, суглобів;
  • Купірування болю при захворюваннях та травмах кінцівок.

Варто знати, що саме правильна фіксація ортезу на нозі сприяє нормалізації кровообігу в нижніх кінцівках, що запобігає застійним явищам і тромбоутворенню.

Правильне використання нічних чобітків при шпорі: поради для максимальної ефективності

Для того щоб звичай бандаж почав якомога раніше працювати, його необхідно правильно зафіксувати на гомілкостопі, відрегулювавши тиск на проблемній ділянці. Лікар, у якого спостерігається пацієнт, підкаже, що фіксатори гомілкостопа необхідно зафіксувати так, щоб вони не тиснули на щиколотку або викликали якийсь дискомфорт у носінні. Нічний бандаж на стопу необхідно надіти так, щоб фіксатор гомілкостопу знаходився безпосередньо над передньою частиною суглоба.

Після того як фахівець розповість і пояснить все про нічну шину, користувач може самостійно щоразу правильно проводити її регулювання, щоб нога знаходилася у зручному, комфортному положенні для швидкого одужання. Перевагою таких шин є їх носіння в нічний час, коли організм повністю відпочиває та відновлюється.

Якщо в процесі вибору або придбання нічної шини, у вас виникають якісь проблеми, то кваліфіковані фахівці нашої компанії Ортомедика завжди допоможуть вам. Грамотно проконсультують, розкажуть про правила носіння еластичного бандажа на гомілковостопний суглоб, а також можуть дати відповіді на всі питання, що виникли в процесі, щодо нічної шини при шпорі п'яти.

П'яткова шпора лікування в домашніх умовах

Для того щоб шпора на п'яті якнайшвидше перестала турбувати для її лікування застосовують:

  1. йодистий калій,
  2. гідрокортизон,
  3. новокаїн.

Ефективність даних методів фізіолікування, рівносильна роботі ультразвуку та фонофорезу (поєднане застосування ультразвуку та лікарського препарату) при шпорах п'яти становить більше 30%.

При цьому варто розуміти, що тільки при комплексному лікуванні за допомогою ортопедичних виробів є можливість повноцінно позбутися захворювань стоп.

Нічні шини та інші методи лікування шпори п'яти: порівняльний аналіз

Для того, щоб користувачам було простіше визначитися з вибором, пропонуємо порівняти нічні шини з ортопедичними вкладишами. Нічну шину використовують для усунення ранкового болю, запобігаючи контрактурі підошовної фасції та ахіллового сухожилля протягом ночі. Ортопедичні устілки (вкладиші) для шпори п'яти, виготовлені з силікону, мають м'яку основу і дуже комфортні в процесі використання. Силіконові устілки при болю в п'яти ефективно розвантажують зону п'яти і передній відділ стопи, роблячи при цьому ходьбу більш легкою і безболісною. Їх обирають люди схильні до захворювань суглобів ніг та цукрового діабету, що страждають від плоскостопості, натоптишів.

Так само до порівняння користувачів нічні шини та фізіотерапія. Найефективніше лікування шпори п'яти на сьогоднішній день це ударно-хвильова терапія. Їй часто віддають свою перевагу користувачі через результат, що швидко проявляється.

Нічні шини проти хірургічних варіантів. Як відомо до хірургічного методу лікування п'яткової шпори вдаються лише в крайніх випадках, коли якість життя пацієнта серйозно страждає. Якщо пацієнт страждає на сильний біль, яке рухливість помітно обмежена, то такому разі консервативна терапія не дасть помітного і стовідсоткового результату.

Плантарний фасціїт лікування нічними шинами

Підошовний фасціїт характеризується появою болю в місці прикріплення підошовної фасції до кістки п'яти, вона може іррадіювати вздовж медіального краю підошовної фасції. Лікування включає лікувальну фізкультуру, спрямовану на розтягування литкового м'яза та м'яких тканин стопи, нічну іммобілізацію, застосування ортезів та носіння взуття з належною висотою каблука.

Крім цього, запобігти контрактурі підошовної фасції успішно допомагають нічні шини (ортези), вони фіксують стопу та кісточку в положенні під кутом, запобігаючи згинанню підошви під час сну. Саме завдяки цьому ефекту фасція протягом усієї ночі залишається в розтягнутому положенні і вираженість ранкового болю відчутно знижується. Для лікування шпори в домашніх умовах, як правило, застосовують передні та задні нічні шини. Передні ортези переносяться краще та не викликають дискомфорту під час сну. Який вид лікування та відновлення після п'яткової шпори вибрати визначає лікар, до якого звернулася людина за допомогою. При призначеному лікуванні важливо дотримуватись систематичності та графіка. Важливо розуміти, що якщо ви забуватимете використовувати ортопедичний виріб на регулярній основі, а будете робити це лише періодично, то на одужання доведеться чекати дуже довго.

Таким чином використання комфортної нічної шини дає можливість виправити неправильну позицію стопи, а також допомагає захистити від запалення та розвитку такого захворювання  як п'яткова шпора.

Якщо ж ви ставите питання де можна знайти і купити нічну шину, то відповідь проста - великий вибір ортопедичної продукції в тому числі і ортопедичні чобітки ви знайдете в каталозі компанії Ortomedica. Наші стаціонарні магазини є у багатьох містах України. Потрапляючи до будь-якого з них людина має можливість пройти безкоштовну діагностику стопи на плантоскопі. За наявності хвороб пов'язаних зі стопами наші фахівці порекомендують вам ортопедичне взуття та інші елементи, спрямовані на оздоровлення та підтримку рівної ходьби. Для лікування шпори п'яти, разом з ортопедичними чобітками у нас є підп'яточники і спеціальне правильне ортопедичне взуття. Є моделі як для дорослих, так і дітей. Бережіть свої ніжки та комфортний спосіб життя. Товари представлені у нашому салоні вам у цьому допоможуть!

Інформація в даній статті носить інформативний характер і не замінює професійну консультацію лікаря. Для встановлення діагнозу і призначення лікування зверніться до кваліфікованого спеціаліста. Самолікування може бути шкідливим для Вашого здоров'я.

Задайте питання лікарю