Інфрачервоні та контактні термометри плюси та мінуси кожної технології
Автор: Катерина Загорулько (медичний копірайтер)
Дата публікації: 26.08.2023
Коли будь-яка людина хворіє, їй хочеться не витрачати занадто багато часу на вимірювання температури, а зробити це швидко, щоб не зволікаючи приступити до прийому ліків та лікування. Тут на допомогу прийдуть інфрачервоний та безконтактний термометри.
Інфрачервоний термометр – визначає температуру у людини контактним чи безконтактним способом. Для швидкості процесу це особливо зручно робити на відстані, без контакту з об'єктом виміру.
Принцип дії безконтактного градусника базується на вимірі інфрачервоного випромінювання, що походить від тіла людини. Вбудована лінза фокусує теплове випромінювання на відповідному термодатчику. Отримані дані перетворюються на електричний сигнал, а потім вже у зручні та звичні для всіх цифри на дисплеї. Якщо користувач потребує вимірювання температури, не контактуючи з тілом людини, то йому, безсумнівно, варто звернути увагу на - електронний термометр безконтактний.
Перевагами використання інфрачервоних термометрів є:
- простота та висока швидкість вимірювання температури;
- можливість використання апарату для точкових вимірів, безперервного сканування поверхні великих об'єктів;
- визначення різниці температур у порівнянні окремих показань один з одним;
- простий безконтактний спосіб виміру;
- підходить для вимірювання об'єктів, що рухаються або важкодоступні;
- за малий проміжок часу, можливо виміряти температуру великої кількості людей або об'єктів;
- безпека для вимірювання гарячих чи небезпечних поверхонь.
Як і будь-яка техніка, інфрачервоний термометр має не лише переваги, а й недоліки:
- Впливає на випромінювальну та відбивну здатність поверхні;
- Обмежена точність з відривом;
- Висока ціна.
Наш салон Ортомедіка має великий асортимент різних термометрів, крім електронних безконтактних градусників наші покупці так само можуть придбати і контактні термометри. Контактний термометр – це цифровий вимірювальний пристрій, який визначає температуру при безпосередньому контакті з поверхнею або при зануренні датчика в досліджуване середовище.
Принцип роботи у тому, що температурний датчик термометра вирівнює температуру щодо зразка. Після того, як дані будуть оцифровані, їх можна побачити на екрані приладу.
Перевагами використання контактних термометрів є:
- Висока точність виміру температури тіла;
- Мінімальний вплив зовнішніх факторів.
Вимірник контактного типу дозволяє робити виміри на ділянках, що знаходяться поза прямою доступністю та видимістю. Контактні термометри досить популярні серед покупців саме з-за їх простого та зрозумілого застосування – традиційним контактним методом.
Також перед придбанням такого приладу варто знати про ряд його недоліків:
- Більше тривалий час для вимірювання;
- Менш безпечний у порівнянні з безконтактним, особливо якщо мова йде про ртутний термометр;
- Неможливість вимірювати температуру поверхонь.
Найбільш поширене застосування контактних термометрів:
- Використання в медицині та охороні здоров'я;
- Приготування їжі;
- Лабораторні та наукові дослідження;
- Електричне та електронне обладнання.
Фактично контактний термометр показує температуру свого чутливого елемента, чи це термометр опору, термопара чи інший датчик.
Застосування інфрачервоних термометрів
Одним з пулярних товарів на сайті салону Ортомедіка є інфрачервоний термометр. Його використовують як для домашнього так і для промислового призначення. Інфрачервоні термометри призначені для вимірювання температури поверхонь різних об'єктів. Оптика приладу дозволяє ловити випромінювану, відбиту та передану енергію та сфокусувати її на детекторі. Електроніка приладу вимірює величину цієї енергії та перетворює її на цифрові показники температури, які користувач може побачити на екрані приладу.
Такий інфрачервоний градусник використовується для виявлення дефектів обмоток трансформаторів, нагрівання клем, вузлів підключення, ПЗВ, опорів. За допомогою інфрачервоних термометрів можна вимірювати температуру різного обладнання безконтактним способом, такі прилади називають пірометрами.
Інфрачервоні термометри широко використовуються в наступних галузях:
- Теплоэнергетика. Тут прилад здатний забезпечити швидкий та точний контроль температури на важкодоступних чи недоступних ділянках;
- Електроенергетика та електротехніка;
- Промисловість;
- Будівництво та житлово-комунальне господарство;
- Транспорт;
- У сфері медицини та охорони здоров'я.
Очевидно варто знати, що інфрачервоний термометр має свою похибку у вимірах, вона становить близько 0,2 градуса. Така похибка допустима всім пристроях з інфрачервоними датчиками. У деяких моделях допускаються розбіжності не більше 0,5 градусів.
Крім вище названих вимірювачів температури, існують ще:
- Лазерний термометр – сучасне компактне обладнання, яке застосовується для вимірювання температури різних предметів і об'єктів. Подібні пристрої мають високу точність та досить прості у використанні. Для проведення вимірювань лазерним градусником досить просто натиснути на одну кнопку.
- Вушний - вимірює енергію інфрачервоного випромінювання, що йде від барабанної перетинки вуха до тканин, що поряд. Для вимірювання температури вушним термометром необхідно випрямити вушний канал, обережно потягнувши зовнішнє вухо. Вимірюючи температуру дітям до одного року, необхідно відтягнути вухо прямо і назад. Діти старше року і дорослі - відтягують вухо вгору і назад.
- Ртутний термометр є приладом для вимірювання температури, в якому як рідина використовується ртуть, єдиний рідкий метал. Ртутний термометр складається з колби, з якої виходить тонка скляна трубка, всередині неї знаходиться металева ртуть, якийсь час тому – це був єдиний медичний градусник. На сьогоднішній день, цей варіант має мінімальний попит, все тому, що ртутний градусник дуже небезпечний у разі розбиття.
Вибір правильної технології для конкретних ситуацій
Варто розуміти, що інфрачервоні термометри вимірюють лише температуру поверхні, а не внутрішню температуру їжі чи інших матеріалів. Безконтактний термометр не є альтернативою, якщо потрібний вимір внутрішньої температури продуктів. Потрібні коригування коефіцієнта випромінювання залежно від об'єкта вимірів.
Завітайте до будь-якого з відділень салону Ортомедіка у містах України: Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Нікополь, Київ, Одеса та багато інших, або зайдіть на сайт компанії, а наші менеджери допоможуть вам у всьому розібратися. Фахівці салону розкажуть про будь-яку модель, якщо ви ще не визначилися з вибором, то вони допоможуть вам це зробити виходячи з усіх вимог і побажань до майбутньої покупки.
Цінова політика на градусники, звичайно, теж відрізняється, серед найбюджетніших варіантів у салоні є: побутові та електронні термометри. Електронний термометр має свою популярність, зокрема за рахунок бюджетної ціни, простоти у використанні та точності вимірювань. Електронний градусник зайняв свою лідируючу позицію на довгий час, часто малюкам купують термометр з гнучким наконечником. Виміряти температуру їм дуже просто і швидко, саме вимірювання проходить в порожнині рота. Якщо всі попередні моделі за ціною не перевищують позначку 300 гривень, то безконтактні інфрачервоні термометри та пірометри медичні вже йдуть на рівень вище за ціною і стартують від 500 гривень.
У салоні Ортомедіка професійне обслуговування та висока якість усієї запропонованої продукції ми працюємо безпосередньо з виробниками, тому може зберігати конкурентну ціну на весь товар. В Ortomedica представлений широкий асортимент термометрів серед величезної кількості, яких, напевно, кожен покупець обере для себе найбільш підходящий варіант. Чекаємо на вас у будь-якому відділенні салону, купивши яку - небудь одиницю продукції у нас одного разу, ви назавжди станете постійним покупцем салону, оскільки зможете особисто переконатися в якості та зносостійкості продукції.