Чому потрібно міряти тиск три рази?

Катерина Загорулько

Автор: Катерина Загорулько (медичний копірайтер)

Дата публікації: 30.11.2023

Зміст:

Багато лікарів рекомендують вимірювати тиск три рази, так на їхню думку можна отримати достовірний результат про поточний стан людини. Щоб вимірювання були точними, то людині необхідно уникати будь-яких зовнішніх подразників або своїх станів які можуть вплинути на тиск. В цілому тиск є не постійною величиною, він може відрізнятися на 5-10 мм.рт.ст при вимірах зроблених один за одним. І ця тенденція добре спостерігається при отриманні кількох вимірювань. Тому потрійний вимір та виведене середнє значення вважаються найточнішими результатами.

Загалом вимірювати тиск необхідно після 5 хвилинного відпочинку, за годину до процедури не рекомендується курити, пити каву та міцний чай. Для комфортного і оптимального вимірювання варто використовувати позу сидячи, при цьому спиною спертися на спинку і тримати ноги не схрещеними. У момент виміру треба сидіти тихо, не розмовляти і ворушитися. До поширених причин отримання різних показників можна віднести зневагу до режиму спокою, при вимірюванні тиску на різних руках, а також при порушенні серцевого ритму.

Варто також звернути увагу, якщо під час вимірювання тиску ви чхаєте або кашлятимете, то практично всі апарати у яких є функція аритмії будуть сигналізувати вам про її наявність.

Щоб людині самій не проводити три виміри і не обчислювати середнє значення, серед медичної апаратури є автоматичні тонометри з вбудованою технологією триразового вимірювання. Знайти такі апарати можна у каталозі компанії Ортомедика. Наприклад, автоматичні тонометри Medel Check та Omron M3 Comfort мають вбудовану функцію Т3, яка усереднює результати останніх трьох вимірів. Використання таких апаратів спрощує проведення вимірювання тиску та дає можливість отримати більш надійний результат. Разом з цим у мережі ортопедичних товарів Ортомедика можна знайти механічні, напівавтоматичні та автоматичні моделі тонометрів для дому та медичних центрів. Представлені варіанти працюють як від мережі, так і від батарейок, акумуляторів та просто за допомогою манометра як основи апарату у разі механічних моделей.

Інформація в даній статті носить інформативний характер і не замінює професійну консультацію лікаря. Для встановлення діагнозу і призначення лікування зверніться до кваліфікованого спеціаліста. Самолікування може бути шкідливим для Вашого здоров'я.

Задайте питання лікарю