Чим відрізняється слуховий апарат від підсилювача звуку

Автор: Катерина Загорулько (медичний копірайтер)
Дата публікації: 06.03.2023
Зміст:
Медичний прилад слуховий апарат та підсилювач звуку необхідні для покращення слуху людини, але за фактом це два різні апарати. Важливо розуміти, що підсилювач звуку не замінює слуховий апарат, а в деяких випадках зовсім не варто застосовувати УЗ. У цій статті ми зібрали кілька основних відмінностей між пристроями.
Слуховий апарат і підсилювач звуку - це те саме?
Підсилювачі звуку будуть корисними для людей, у яких немає зниження слуху. Але, якщо людина має саме проблеми зі слухом, то потрібно використовувати тільки слуховий апарат. Такий апарат зазвичай підбирається професійно та налаштовується під конкретного користувача та його особливості.
Що таке підсилювач звуку
Всюдисуща реклама впевнено свідчить, що підсилювач звуку забезпечує гостроту звуку без докладання будь-яких зусиль. Але давайте розбиратися. Підсилювач звуку збільшує гучність будь-якого звукового сигналу на певну кількість децибел. Такі прилади не є медичними, відповідно не мают сертифікованого підтвердження, а в деяких випадках взагалі можуть зашкодити слуху людини та загальному стану її здоров'я.
У чому принцип роботи підсилювача звуку
Такий пристрій призначений для посилення сигналів у межах діапазону частот, які розрізняє людське вухо. Підсилювач збільшує потужність сигналу джерела звуку, тим самим людина отримує гучний звук без спотворень.
Варто зазначити, що пристрій посилює не конкретні види звуків, а всі, що оточують людину.
В результаті чого людина може відчувати дискомфорт, тому що всі звуки стають гучними, галасливими, а деякі втрачають свою розбірливість і просто починають доставляти дискомфорт.
Користь підсилювача полягає в тому, що він дійсно забезпечує посилення навколишніх звуків. Разом з цим, він робить голосніше і різні перешкоди, які чинять тиск і на слухову, і на центральну нервову систему в цілому.
Як наслідок – слух може значно погіршитися.
Чи небезпечний підсилювач звуку для слуху
Підсилювач звуку не є універсальним вирішенням проблем зі слухом. Якщо використовувати прилад як слуховий апарат, тобто ймовірність нашкодити собі цим ще більше. Частково технології, які використовуються для створення СА та УС, схожі, але за фактом це різні апарати кожен зі своєю специфікою діяльності.
Підсилювачі слуху призначені для людей із нормальним, звичайним слухом. За наявності такої проблеми, як слабкість вуха чи інших проблем УС, не допоможе.
Якщо ж людина намагається використати підсилювач для мінімізації втрати слуху, проблема таким чином не вирішується. У деяких випадках це може навіть погіршити проблему. Так як людина просто втрачає час замість того, щоб почати використовувати медичний прилад слуховий апарат. За відсутності компенсації зниження слуху, як наслідок можемо отримати ще більше погіршення стану слуху. До побічних дій підсилювачів звуку можна віднести:
- Погіршення слуху;
- Загострення гіпертонії;
- Шум у вухах;
- Головний біль.
Основна перевага підсилювачів у тому, що вони мають більш привабливу ціну до слухового апарату. Але за фактом за дешевизною ховається не сертифікований продукт, який в більшості випадків може зашкодити вашому здоров'ю.
Що таке слуховий апарат
Як ми вже говорили, лише слуховий апарат може компенсувати наявний розлад слуху. Слуховий апарат це медичний прилад, який має можливість розрізняти звуки, наприклад, виділяти мову іншої людини на тлі шуму навколишнього середовища. Призначається для корекції приглухуватості різною мірою.
Кому потрібен слуховий апарат
На жаль, багато пацієнтів нехтують лікуванням захворювань слуху. Помилково люди вважають, що недуга відступить сама собою без сторонньої допомоги. Якщо день у день ви відчуваєте закладеність у вухах, відчуваєте періодичні "стріляючі" болі, тоді вам обов'язково варто відвідати отоларинголога. Сучасна медицина допомагає позбавитися багатьох захворювань за допомогою кваліфікованої терапії, також хорошим помічником стане слуховий апарат. У яких випадках варто використовувати слуховий апарат:
- При незворотних порушеннях слухової здатності;
- При зниженні слуху, починаючи з найлегшого ступеня;
- Коли людина має такий діагноз як глухота.
За наявності проблем зі слухом не варто зневірятися, адже більшість проблемних моментів можна мінімізувати вже через кілька місяців використання якісного приладу.
Захворювання вуха можуть мати спадковий характер. Також можуть бути спричинені внаслідок вушних травм. Але їх можна і потрібно лікувати, головне все робити своєчасно.
Пам'ятайте, що не варто займатися самолікуванням та вибирати слуховий апарат без лікаря. Тільки фахівець може поставити діагноз та провести необхідні обстеження на підставі яких варто купувати апарат. До того ж сучасні апарати мають особливі параметри, налаштовувати які має фахівець із профільною освітою.
Порівняння слухових апаратів та підсилювачів звуку
Підсилювач слуху є елементом побутового не медичного приладу, який підвищує гучність звуку. Такі пристрої не розраховані на постійне використання. Він має елементарну збірку, з усіх параметрів є лише регулятор гучності, інші параметри відсутні. УС не може компенсувати втрату слуху. Існують протипоказання, при яких його не можна використовувати особливо при наявності проблем з вухом. Разом з цим пристрій працює з меншим діапазоном частот, ніж СА. Мовний діапазон повною мірою охоплюють лише слухові апарати.
Слухові апарати є елементом медичного обладнання, призначені для лікування наявних проблем зі слухом. Вони налаштовуються відповідно до потреб кожного окремого пацієнта. Різна гучність звуків по-різному посилюється, тому параметри апарата проходять ретельне налаштування для максимально комфортного використання.
До інших відмінних характеристик можна віднести:
- Цільове призначення. Підсилювачі призначені для людей зі здоровим слухом, які просто хочуть збільшити гучність сигналів. Їх варто використовувати ситуативно, наприклад, перебуваючи в театрі, для комфортного прослуховування вистави сидячи на дальних місцях. Але якщо людині необхідна корекція слуху, то допоможе тільки слуховий апарат.
- Особливість добору. Підсилювач можна купити в будь-якому масмаркеті без будь-яких обстежень, що іноді і підкуповує покупців. Щоб придбати слуховий апарат, необхідно чітко знати свої показники і тільки тоді вибирати той чи інший прилад. Люди, які мають слабкий слух, обов'язково повинні звернутися до лікаря і пройти відповідні тести для розуміння свого стану.
- Звичайно, два таких товару відрізняються за функціоналом. Підсилювач підвищує гучність всіх сигналів, що надходять, без розбору, в той час як слуховий апарат розкладає звуки по частотному діапазону, і посилює лише ті діапазони, де у людини є порушене сприйняття. Слуховий апарат вимагає налаштування фахівцем відповідно до ваших показників аналізів та тестів.
- Різниця ціни. Підсилювачі значно дешевші, ніж слуховий апарат. Але, купуючи підсилювач слуху замість повноцінного медичного приладу, який призначений для корекції слуху, можна лише посилити собі проблемний стан.